Individualaus namo projektavimas
Kartotiniai projektai yra šiek tiek pigesni nei naujo projekto kūrimas, tačiau įsigijus kartotinį projektą dar nereiškia, kad galima iš karto statyti namą. Šis projektas gali neatitikti Jūsų turimo sklypo padėties, projektui būtina pritaikyti turimą sklypo infrastruktūrą. Projektuojant naują architektūrinę idėją Jūs galite susikurti išskirtinį objektą, kuris priklausomai nuo suprojektuotų sprendinių ateityje džiugins Jūsų bei aplinkinių akis ir suteiks nematerialinio pasitenkinimo džiaugsmą, sukurs bendram projektui didesnę pridėtinę vertę.
Architektūrinis projektas
Pirmasis žingsnis namo pasirinkime, tai architektūrinė idėja pagal užsakovo funkcinį ryšį su išoriniais bei vidiniais veiksniais. Suformavus architektūrinę idėją ją reikia vystyti materialiniais bei nematerialiniais pjūviais, t.y. formuoti objekto medžiagiškumą, pagrindines sistemas, skaidrių pertvarų kiekius, namo koncepcinę viziją (klasikinis, modernistinis ar kt.),
kokie bus relaksacijos elementai (akvariumas, pirtis, alpinariumas, vaikų žaidimų aikštelės, tvenkinys, dekoratyvinės augalų grupės, židinys ir kt.). Kai kurie užsakovai ar jų pasamdyti architektai vadovaujasi ne vien tik galiojančiomis statybos normomis tačiau ir rytų išmintimi ar liaudies patarimais kaip įrengti bei statyti būstus. Pavyzdžiui, manoma, kad namas tinkam as kai jame susilieja keturios gamtos jėgos vanduo, žemė, ugnis bei oras. Šiuo principu vadovaujantis name gera turėti židinį, akvariumą, augalų bei būtina tinkamai išlaikyti kokybinius bei kiekybinius oro parametrus.
Kurį namą rinktis?
Mūrinis namas apibrėžia tai, kad pagrindinė jo konstrukcinė medžiaga – mūras. Mūryti sienas galima iš įvairių rūšių ir matmenų plytų, blokelių. Mūro pagrindinis principas, kad plytos ar blokeliai sujungti rišamąja medžiaga. Renkantis šio tipo namą reikėtų pamąstyti apie mūro ir apšiltinimo konstrukcijas, laiką statiniui pastatyti, mechaniną stabilumą bei patvarumą, didesnę šlapių procesų galimybę, ilgesnę statybos trukmę.
Karkasinis namas – kurio pagrindinė konstrukcinė medžiaga medžio ar kitos rūšies medžiagos erdvinė struktūra, naudojama pagrindinei pastato konstrukcijai suformuoti. Karkasinis namas populiarius savo ekonomiškumu, mažu šlapių procesų kiekiu, greita statyba, dėl lengvų konstrukcijų sutaupoma pamatams bei perdangoms, tačiau didesnės šio namo temperatūrinės deformacijos, jis mažiau stiprus mechaninio stabilumo ir patvarumo prasme.
Rąstinis namas – kurio pagrindinė konstrukcinė medžiaga medienos rąstai. Šis namas tinkamas savo ekonomiškumu, nes išorės ir vidaus apdailai nebūtina naudoti apdailos medžiagų, tačiau jo minusai, kad medis kaip gyvas organizmas labai ilgai deformuojasi. Rąstinio namo medžiui būtinos tinkamos apsaugos priemonės, sunku išvedžioti inžinerines sistemas, mažas priešgaisrinis atsparumas.
Netradicinis namas – kurio laikančioji konstrukcija atliekama iš netradicinių medžiagų. Statyti galime iš šiaudų ar molio, butelių, galime statinį pastatyti vien tik iš stiklo, betono. Šie namai nėra labai populiarūs, tačiau esant ypatingai architektūrinei idėjai ar siekiant minimalių statybos kaštų pasirenkami šio tipo statiniai.
Vidaus išplanavimas
Šiuos poreikius suformuoja pats žmogus sau priklausomai nuo šeimos kiekio, vidinių bei išorinių pomėgių. Šios dienos rinkos sąlygomis namų plotai po truputį mažėja bei įgauna Amerikinio bei Europinio namo modelio principą. Nesivadovaujama, kad namas turi būti ~400 m2, nes jame gyvens vaikai bei anūkai. Šiuolaikinio namo pagrindiniai aspektai – ekologiškumas bei ekonomiškumas.
Lauko inžinerinių tinklų projektavimas
Privalomasis namo statybos procesas. Šiame etape atsispindi užsakovo pageidavimų ir valstybės galimybių principai, pagal kuriuos gavus technines sąlygas projektuojami lauko inžineriniai tinklai.
Projekto tikrumui
Statinio projekto ekspertizė tai įvertinimas, kaip projekte įgyvendinti esminiai statinio reikalavimai, taip pat kitų įstatymų ir teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų bei privalomųjų statinio projekto rengimo dokumentų reikalavimai.
Statybos leidimas
Paskutinis žingsnis – suderinti viską teisniame lygmenyje. Pvz. namo aukštingumas ir užstatymo tankis turi atitikti bendrojo bei detaliojo planų sprendinius. Galutinis patvirtinantis dokumentas yra statybos leidimas, kurį išduoda miesto savivaldybė
Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO