Gyvenimas trikampyje: Carrer Avinyó butas Barselonoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ispaniškasis trikampis butas – apartamentai – užima 120 kv. m plotą. Čia telpa trys kompaktiški miegamieji, du vonios kambariai, virtuvės blokas, valgomojo ir poilsio zonos, stiklintas koridorius ir vidinis balkonas su knygų lentynomis.

Butas įrengtas beletažiniame aukšte, dar kitaip vadinamame piano nobile aukštu. Nors šiandien tai atrodo kaip įprastas antrasis namo aukštas, Renesanso laikų Ispanijoje piano nobile buvo laikomas ypatingu, reprezentaciniu aukštu.

Kurdamas Carrer Avinyó interjero projektą, anglų architektas Davidas Kohnas siekė išlaikyti pastato geometriją ir senąją autentiką, suteikdamas modernių formų. Iš viso prie šio interjero projekto dirbo net keturių architektų ir dizainerių komanda iš Londono: Davidas Kohnas, Saya Hakamata, Dingle Price ir Nickas Silkas. Jie panaikino čia anksčiau buvusias skersines sienas ir sukūrė atvirą, trikampę, zonuotą erdvę.

 

Baltai tinkuotos buto sienos buvo dekoruotos klasikiniais gipso lipdiniais – karnizais ir keliais modernaus meno paveikslais. Ant lubų taip pat puikuojasi puošnios gipso rozetės, suteikiančios autentiškumo jausmą, o tris didelius langus ir lauko balkonėlį dengia varstomos masyvios medinės langinės.

 

Pagal specialų užsakymą pagamintos įspūdingos grindų plytelės, kurių raštas taip pat atkartoja trikampę geometriją ir yra sudarytas net iš 25 skirtingų atspalvių, nors iš pirmo žvilgsnio matome vos dvi dominuojančias spalvas (žalią ir raudoną).

 

Šias grindų plyteles pagamino ispanų gamintojas „Mosaics Martí“ – legendinio ispanų architekto Antoni Gaudí tiekėjas. Taigi grindų spalvų gama varijuoja nuo žalios iki raudonos, tačiau tai nėra tik spalvinis estetinis sprendimas, iš tiesų pagal grindų spalvas buvo atskirtos buto zonos, kurios priklauso buto savininkams – dviem broliams, gimusiems Barselonoje.

 

Tai nėra jų nuolatinis būstas, jie gyvena užsienyje, tačiau Barselonoje atostogauja, todėl butas labiau primena viešbučio stiliaus apartamentus nei įprastą šeimos būstą.

Abi brolių zonas jungia antresolė (antrasis buto lygis), į kurią užlipama siaurais mediniais laiptais.

 

Antresolėje ir po ja yra įrengti du miegamieji su vonios kambariais. Šių buto zonoms projektuoti pritaikytas originalus architektūrinis sprendimas –miegamieji integruoti į medinę furnitūrą ir atrodo tarsi paslėpti milžiniškoje, uždaroje bibliotekos lentynoje, kurią jungia balkonas su stiklintu koridoriumi (ir išėjimo durimis), pereinantis į tikrą knygų lentyną su knygomis.

 

Pačiame buto trikampio centre yra poilsio zona su modernių, griežtų formų sofa ir dviem foteliais. Kitoje trikampio formos buto kraštinėje įrengta minimalius poreikius tenkinanti virtuvės zona, o čia pat esančiais antraisiais metalinio karkaso laiptais galima pakilti į antrąją antresolės dalį, kurioje įrengtas ir nedidelis trečiasis miegamasis.

 

Siauriausioje buto vietoje, atsuktoje į gatvių sankirtą, stovi specialiai suprojektuotas medinis valgomojo stalas su modernizmo stiliaus kėdėmis. Ši valgomojo zona su stalu čia tampa jungtiniu žaliosios ir raudonosios zonų elementu, kur laiką kartu leidžia visi buto gyventojai.

 

2013 m. tarptautiniame architektūros ir interjero dizaino festivalyje „INSIDE Awards“, vykusiame Singapūre, Carrer Avinyó apartamentai buvo pripažinti geriausiu metų interjeru pasaulyje (privačių interjerų kategorija). Dabar šio buto vertė rinkoje atrodo taip pat įspūdingai kaip ir pats butas – 275 000 svarų sterlingų.
 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.