Gyvenamasis namas visiems metų laikams pagal „ALTUS architecture design”

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pagrindinė projekto koncepcija – tai du tūriai, kurių vienas yra skirtas privačiai zonai, kitas poilsio zonai, kuriuos sujungia stiklinis holas.

Priešais namą esantys laiptai, kaip sijos kyšančios žemės paviršiuje, sustiprina namo ryšį su gamta, kaip ir įaugindamos statinį į žemės paviršių.

 

Vakarinėje šio minimalistinio namo pusėje, metalinėmis juostomis dengtoje sienoje, suprojektuota langų juosta, pro kuriuos į namą patenka natūrali šviesa.

 

 

 

 

 

 

 

Langai, nuo grindų iki lubų, per visą svetainės sieną, kaip paveikslo rėmai įrėmina vaizdus, kurie gyvai keičiasi priklausomai nuo metų laikų. Tai gyvas interjeras, kuriame kiekvieną dieną, dėka vaizdų už lango, gali būti kita nuotaika. Eksterjeras tampa vidaus erdvių dekoro dalimi. Tai sprendimas, suteikiantis interjerui gyvybiškumo, dinamiškumo.  Žaidimas sudėtingėja, bet tampa įdomesnis, kada, priklausomai nuo spalvų už lango, galima pabandyti surasti ir priderinti kokias tai smulkias detales, aksesuarus, naujus dekoro elementus.

 

Asmeniškai esu susidūręs  su panašia problema. Klientui suprojektuojamas interjeras, ir iš dalies norisi, kad kūrinys kuo ilgiau išliktų, kuo ilgiau egzistuotų laike. Tačiau iš kitos pusės – spalvos, formos įtakoja žmogų, todėl gyventi žmogui, šeimai tų pačių spalvų, formų apsuptyje ilgą laiką, nelabai racionalu. Tai panašu, kaip per ilgai valgyti tokį patį ar vienodą maistą. Žmogui reikia įvairovės. Vidaus erdvėse jos reikia taip pat. Didžiuliai langai, besikaitaliojanti gamta už lango, tą įvairovę suteikia.