GILĖ HOUSE namai – žvilgsnis į sąmoningą ateities visuomenę

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Siūlo pagalvoti apie tikruosius individualius poreikius

Šiandien žmonės jaučia didžiulį spaudimą neatsilikti nuo inovacinių tendencijų, rinkoje atsirandant vis daugiau technikos naujovių. GILĖ HOUSE filosofija siūlo sustoti ir racionaliai apgalvoti, kurie iš mūsų poreikių yra tikrieji, o kurie – primesti aplinkos. Organiško gyvenimo būdo filosofija siūlo vengti aplinkos įtakos, įsigilinant į savo tikruosius, individualius poreikius.

 

„Namus modernizuojame pagal asmeninį poreikį, o galimybė įdiegti technologijas lieka ta pati, kaip ir tradicinio tipo name. Mūsų darbas – atrasti tikrąjį poreikį ir pasirūpinti jo įgyvendinimu. Esame pasiruošę kartu su klientu aptarti lūkesčius ir pasiūlyti sprendimą, kuris yra iš tikrųjų vertingas“, – sako GILĖ HOUSE įkūrėja Nadežda. Prieš apšarvuojant namą išmaniosiomis technologijomis, verta susimąstyti ne tik apie teikiamus patogumus, bet ir apie tiesioginę įtaką mūsų kasdienybei.

 

„Ar tikrai norite kaskart koncentruoti dėmesį į LCD ekraną atlikdami paprastą veiksmą, pavyzdžiui, šviesos įjungimą? Juk liesdami ekraną prarandame sensorinius pojūčius, kurie gaunami paspaudus elektros mygtuką ir pajuntant aplinkos atsaką į fizinį veiksmą. Šie pojūčiai yra ypač svarbūs ir prigimtiniai, juk nuo pat mažens jais eksperimentuojame“, – samprotauja Nadežda. Įsirengdami namą nepamirškite pamąstyti, ar modernus įrenginys tikrai jums būtinas, ar šis poreikis – aplinkos įtakos rezultatas.

 

Eksterjeras, įkvėptas gamtos peizažo

Vienas iš pirmiausia pastebimų GILĖ HOUSE namų išskirtinumų – tai unikalus eksterjeras, tarytum „išlietas“ ant žemės reljefo. Nustebsite sužinoję, kad žemės iškilimai, kuriais šiuo metu vingiuoja namo linijos, yra dizaino idėjos dalis, o sukurto nuostabaus landšafto vietoje plytėjo lygus laukas. Visas GILĖ HOUSE sukurtas landšaftas – tai išjausta ir nuodugniai apskaičiuota projekto dalis, kilusi iš giluminių pojūčių.

 

„Eksterjero linijų švelnumas primena vilnijančias upes ir jose esančias saleles. Svarbiausia, jog tai, kas paimta iš gamtos, nebuvo sąmoningai kopijuota ar išgalvota. Visame namo eksterjere nepamatysite nieko naujo ar „neįprasto“, tai formos, įkvėptos jau egzistuojančių gamtos vaizdinių“, – teigia projektų autorė Nadežda. Kaip kiekviena suprojektuoto namo konstrukcijos dalis, taip ir kiekvienas žemės kauburėlis buvo supiltas iš pojutinimės intuicijos.

 

Šis namas neturi ribų: tai tarytum gyvas organizmas, turintis savitą energiją ir gebantis daryti įtaką žmogaus mintims. Stebėdamas vaizdą, žmogus nusprendžia, kas jam priimtina ir natūralu, o kas ne. „Siekiame statyti ne protu, o tuo, ką šiandieną visi mes, šiuolaikiniai žmonės, esame stipriai užgniaužę. Tai – mūsų prigimtis ir jausmas, kas esti natūralu ir artima, o kas atmestina“, – atskleidžia Nadežda.

Apšiltinimui ateityje bus naudojamos natūralios medžiagos

Nepaisant natūralios ir organiškos prigimties, GILĖ HOUSE namai pasižymi energiniu efektyvumu ir moderniais, gamtą tausojančiais sprendimais. Vienas pagrindinių sprendimų, kuriam GILĖ HOUSE komanda šiandien skiria daug dėmesio, tai namui apšiltinti naudojama natūrali medžiaga – kanapių biokompozitas. Kanapių spalių ir kalkių mineralinis mišinys pasižymi itin aukštu rišiklio pH bei geru garų pralaidumu. Apšiltinus namą kanapių biokompozitu, sienoje prasideda į fosilizaciją (akmenėjimą) panašus procesas, kasmet paverčiantis sienas tvirtesnėmis ir ilgaamžiškesnėmis.

 

Pradinė žaliava – pluoštinė kanapė. Tai chemiškai ypač švari medžiaga, auginama be trąšų bei pesticidų. Apšiltinimui naudojama augalo stiebo dalis – kanapių spaliai, pasižymi itin gera šilumos izoliacija, atsparumu drėgmei, senėjimo ir puvimo procesams. Kalbant apie ekologinę perspektyvą, pluoštinė kanapė yra greitai atsinaujinantis gamtos išteklius. Specialistai šį augalą laiko atsvara pasauliniam klimato atšilimui –augantis metu augalas turi savybę surišti atmosferoje esantį anglies dioksidą CO2. 1 m2 sienos biokompozitui naudojamas pluoštinių kanapių kiekis suriša net 30 kg CO2, o, statant 1 m2sienos iš tradicinių statybinių medžiagų, į atmosferą išleidžiama net iki 100 kg anglies dioksido.

 

„Kanapių biokompozitas – tai ateities medžiaga, kuri bus plačiai naudojama dėl savo energinių, aplinkai palankių savybių ir žmogui tinkamo mikroklimato sukūrimo. Projektuodami GILĖ HOUSE gyvenvietes aktyviai bedradarbiaujame su Latvijos laboratorija: tobuliname garų laidumo, šilumos koeficiento ir medžiagos gniuždymo parametrus“, – dalijasi Nadežda. GILĖ HOUSE komanda kartu su kompetentingais mokslininkais žengia vienu žingsniu į priekį, atrasdami sveikesnes alternatyvasmūsų aplinkai. Be kanapių biokompozito, namui apšiltinti gali būti naudojamos alternatyvios medžiagos, kuriančios palankų namo mikroklimatą: džiuto, kanapių ar medžio vata bei putstiklio ir mineralinio mišinio kompozitas.

Tendencija – ateities architektūra

GILĖ HOUSE namuose neįprastos erdvės pojūtis sukuriamas tam tikrais įrankiais. Tai – formos, spalvos, akustika ir medžiagiškumas. Name šiais įrankiais „sužaidžiama“ taip, kad jie stimuliuotų skirtingus žmogaus pojutiminius veiksnius. Tikslas – ne dėmesįpritraukti ar nuostabąsukelti, o sužadinti pasąmoningą, žodžiais sunkiai išreiškiamą ir neapčiuopiamą jausmą.

 

Formos. Namo konstrukcijoje naudojamos arkos ir kupolai yra žinomos kaip vienos iš energetiškai stipriausių formų, suteikiančių šilumos, saugumo ir lengvumo pojūtį. Fundamentalios formos sugeba akumuliuoti daugiau energijos už stačiakampes, turinčias aiškias ribas ir linijas. Apskritimai ir apvalios formos skatina bendradarbiauti, kurti ryšius, patenkina žmogui prigimtinį pilnatvės jausmo poreikį. Apvalios formos kuria energetinę harmoniją, dėl šios priežasties jos neretai naudojamos ir šventyklų, maldos namų konstrukcijoms.

Spalvos. Ne paslaptis, kad spalvos geba veikti mūsų mentalinę ir net fizinę būseną. Ne veltui teikiame pirmenybę vienai ar kitai spalvai, o spalvų terapija pasitelkiama vidinei harmonijai palaikyti.

 

Kas, jei būtent mes įvaldytume spalvas savo nuotaikai paveikti? GILĖ HOUSE eksterjere ir interjere dominuojanti balta spalva – idealus fonas spalviniams akcentams bei žaismingai nuotaikaikurti. Unikalus GILĖ HOUSE interjero sprendimas – tai RGB LED akcentinių šviesų instaliacija, leidžianti pasirinkti apšvietimo tipą pagal vidinę būseną. Šviesios, vientisos sienos geba atspindėti pasirinktą spalvą: rinkitės žalią, kai ieškote atsipalaidavimo ar vidinės harmonijos, raudoną – kai trūksta energijos. Valdykite savo namo spalvas, sujungdami jas su muzikiniu centru šventės metu. Šis sprendimas gali būti įgyvendintas tiek namo viduje, tiek išorėje. Tik panorėję galite keisti savo namo atmosferą ir kurti šventinę nuotaiką.

Akustika. GILĖ HOUSE namo erdvių formos akustikos specialistams suteikia galimybę kurti magišką muzikinę atmosferą: namų sienos pasižymi geromis garso izoliavimo savybėmis, o konstrukcijos nevaržo sklindančio garso. Namo planas suteikia išskirtinę galimybę mėgautis nuostabia akustika nesibaiminant dėl kaimynų ramybės drumstimo.

Medžiagos. Kiekviena medžiaga skleidžia tam tikrą energiją, kuri yra lengvai atpažįstama. Žmogus geba intuityviai identifikuoti medžiagos kokybę ir kilmę, atskirti natūralią medžiagą nuo sintetinės. Natūraliai šiltos gamtinės medžiagos arba išvestiniai jų produktai, gimę iš kūrybinės idėjos ir žmogaus rankų darbo, sukelia jaukumo ir subtilios prabangos jausmą.

 

GILĖ HOUSE bendradarbiauja su išskirtinės kokybės apdailos medžiagų bei interjero ir eksterjero detalių gamintojais, kurių produktus kūrybiškai pritaiko savo išskirtiniame stiliuje ir dizaine. Dalis originalių baldų, išlietų iš šilto betono, interjere sukuria „minkštumo“ ir vientisumo pojūtį. Medžiagos parenkamos priklausomai nuo klimato zonos. Neretai darganotoje Lietuvoje, ypač drėgme pasižyminčioje GILĖ HOUSE gimtinėje Klaipėdoje, kuriama šilta ir saugi atmosfera, naudojamas nuo drėgmės apsaugantis tinkas. Vietovėse, kur vyrauja šiltesnis klimatas, atitinkamai būtų pasirenkama daugiau akmens, saugančio nuo kaitros ir natūraliai suteikiančio vėsos pojūtį.

GILĖ HOUSE projektai yra žvilgins į ateitį – inovatyvesnę, gamtai ir žmogui nekenksmingą. Artėja kertinis taškas, kai žmogus turi priimti sprendimą gyventi draugėje su aplinka bei kurti ilgalaikį, abipusiškai naudingą ryšį. GILĖ HOUSE komanda tiki, kad žmogus gali ne tik naudotis gamtos ištekliais, bet savo veiksmais bei racionaliais sprendimais tausoti tai, ką ji teikia.

 

Pasirinkus organišką gyvenimo būdą, nauda atsispindės ir pačiame žmoguje: sąmoningas vartojimas, individualių poreikių suvokimas, ryšio su aplinka atgavimas šiuolaikiniam žmogui padės išvengti streso ir aplinkinio triukšmo, užgožiančio tvirtą vidinį balsą.

 

Daugiau informacijos apie GILĖ HOUSE inovatyvius techninius sprendimus rasite:

Techniniai sprendimai