Duris atveria brangiausias pasaulyje išmanusis namas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Optinė namo apgaulė

Iš tiesų vaizdingoje vietoje stovintis milžiniškas namas (bendras jo plotas daugiau kaip 3,5 tūkst. Kvadratinių metrų) atrodo kaip keturraukštis. Optinė apgaulė slypi tame, kad dar keturi pastato aukštai išsidėstę po žeme. Kodėl? Atsakymas čia gana paprastas ir ekonomiškai pagrįstas.

 

Paprasčiausiai, pagal vietos įstatymus, po žeme esantis plotas neapmokestinamas. Tad karališkuose namuose gyvenantis mlžiniškos Microsoft kompanijos įkūrėjas moka tik už pusę savo būsto ploto, tačiau sumos vis tiek įspūdingos. Geitsas kasmet tenka pakloti apie milijoną litų mokesčių. Gyventi po žeme atrodo nekomfortiška ir nepatogu… Bet tik ne tuomet, kai kalba eina apie brangiausią pasaulyje išmanų namą.

 

Naujausios technologijos ir moderniausi sprendimai

Geitsas nebūtų Geitsas jei nepasirūpintų, kad ir požeminė jo išmaniojo namo dalis būtų aprūpinta natūralia saulės šviesa. Lygiai taip pat lyg pagal grafiką veikia ir kondicionavimo sistema, tiekianti kalnų tyrumo šviežią orą, prieš tai, žinoma, pašildytą iki reikiamos temperatūros. Autonominis šildymas, autonominė elektra, kuri užtikrintų, kad net dingus elektros tiekimui visoje apylinkėje šis namas neliktų be šviesos. Lygiai tokia pati unikali ir autonominė vandens tiekimo ir valymo sistema, kuri geriamu paverstų patį nešvariausią vandenį. Taigi, viskas sukurta taip, kad net jei už lango vyktų karas ar ateitų pasaulio pabaiga, išmanusis namas veiktų kaip veikęs, o jame gyvenantys žmonės neprarastų nė kruopelės įprasto komforto.

 

Saugumu rūpinasi dirbtinės akys

Kaip žinia, aukščiausio lygio technologijomis besirūpinantis Bilas Geitsas savo namų saugumą patikėjo taip pat daugiausia ne apsauginiams. Stengdamasis išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų, namo šeimininkas nusprendė, kad jo ir jo šeimos saugumu rūpinsis kelios dešimtys sumaniai paslėptų kameerų, sujungtų į bendrą saugumo sistemą. Patikimos „dirbtinės akys“ saugo visus 12 kambarių ir 24 vonios kambarių pastate, taip pat kinoteatrą, baseiną, šokių salę, biblioteką (kurioje išskirtiniai pasaulio kūriniai ne tik popieriniu, bet ir skaitmeniniu pavidalu) ir paveikslų galeriją (čia galima pasigrožėti Rembranto, Van Gogo, Pikaso ir kt. išskirtinių menininkų darbais). Dar du sekimo prietaisai įrengti prie įvažiavimo į namą. Jie skirti atpažinti atvažiavusiųjų automobilių numerius, įsitikinti, kad jie yra laukiamųjų sąraše ir tik tuomet atverti sunkius, namus saugančius vartus. Tam, kad pro visa matančias dirbtines akis nepraslytsų nė pelytė, specialios kameros įrengtos net 22 metrų aukštyje, kur visus akylai seka iš paukščio skrydžio.

Namuose – individualūs maršrutai

Net ir patekę į šiuos akylai saugomus namus bet kur vaikščioti negalėsite. Kiekvienam svečiui sudaromas individualus maršrutas priklausomai nuo to, kiek namo šeimininkas pasiryžęs parodyti svetingumo. Vienais koridoriais gali vaikščioti jo bendradarbiai, kiti skirti spaudai ar paprastiems svečiams, patalpų, kuriose jie nepageidaujami, durys jiems paprasčiausiai neatsidarys. Kiekvienas atvykęs gauną specialų RFID ženkliuką, kuris atidaro tik tas duris, kurias yra numatęs Bilas Geitsas. Tačiau ir čia svečiai nepaliekami vieni. Po visus namus juos lydi specialiai jiems skirti garso ir vaizdo efektai. Protingas namas, atsižvelgdamas į šeimininko nustatymus, kiekvienam svečiui gali sukurti net atskirus kvapus.

 

 

Išskirtinė poilsio zona

Apsilankę Bilo Geisto namuose neleis sumeluoti, kad šis darboholikas, nemažai savo darbui paaukojęs žmogus lygiai tiek pat stengiasi pasirūpinti komfortišku poilsiu. Specialiai tam įrengta lengvai transformuojama šokių salė, nepastebimai galinti pakeisti patalpų konfiguraciją. Nemažiau unikalus ir dvidešimties metrų baseinas, kurio vanduo aromatizuojamas priklausomai nuo metų laiko ir lauko temperatūros. Čia ir interaktyus muzikinis fontanas, kuris prie jo artėjant ne tik ima šokti pagal muziką, bet ir užtikrina neįtikėtiną spalvų šou.

 

 

Nenuostabu, kad visą šį stebuklą geriausi Jungtinių valstijų statybos ekspertai statė septynerius metus, kad tik įgyvendintų kiekvieną šeimininko pageidavimą. Rezultatas nenuviliantis, tai unikali tobula sistema, kurią kontroliuoja šimtai kompiuterių, vienas inžinierius ir trys profesionalūs apsauginiai. Išties, šis namas tiek pat unikalus, kiek paslaptingas. Natūralu, kad aplinkiniams leista pamatyti toli gražu ne visus stebuklus, kurie slypi viduje. Juk visos šio namo durys atvertos tik jo šeimininkui…

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.