„Citus“ Druskininkuose planuoja sujungti dvi legendas: ieško verslų, norinčių dirbti „Nemune“
Nekilnojamojo turto plėtros Vilniuje ir Kaune kompanija „Citus“ gegužę skelbė buvusioje „Nemuno“ sanatorijoje, Druskininkuose planuojanti daugiafunkcinį projektą. Po intensyvių paieškų ir konsultacijų su miesto savivaldybe „Citus“ pateikė „Nemuno“ atgimimo viziją ir kviečia paslaugų verslus – restoranų, SPA centrų, sporto klubų operatorius – prisijungti prie jos įgyvendinimo.
Beveik 20 000 kv. m bendro ploto „Nemuno“ sanatorijos kompleksas, kurį Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione už 3,63 mln. Eur įsigijo „Citus“ įmonių grupė, po kelerių metų taps nauju traukos centru gyvenimui, poilsiui ir darbui. Numatoma, kad investicijos į projektą sieks beveik 28,5 mln. Eur.
„Palangoje vyrauja skubėjimas, veiksmas ir triukšmingos pramogos. Be to, Palanga, iš esmės, yra vieno sezono kurortas. Tuo tarpu Druskininkai – priešingybė. Tai miestas–parkas, kuriame visais metų laikais vyrauja ramybė, atsipalaidavimas ir poilsis gamtos dovanojamų sveikatos šaltinių glėbyje. Ši aplinka kūrybai įkvėpė ir Druskininkų bei visos Lietuvos legendą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Menininko kūriniais siekiame praturtinti taip pat legendinį „Nemuną“ ir įprasminti jo atgimimą“, – projekto vizija dalijasi „Citus“ įkūrėjas Mindaugas Vanagas.
Pasak įmonės savininko, M.K. Čiurlionio kūriniais su projektu dirbantys žinomos Kauno studijos „Archas“ architektai planuoja įpūsti gyvybės rekonstruojamo „Nemuno“ fasadams. Žinomi menininko paveikslai, suprojektuoti ant visą fasadą dengiančius balkonus skiriančių plokščių, išryškėtų žiūrint iš tam tikrų perspektyvų.
Apartamentai su papildomų paslaugų paketu
Pagal projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, tačiau juos papildys pramogų ir paslaugų paketas, būdingas viešbučiams: restoranas, sporto klubas, SPA centras ir kita. „Citus“ šiuo metu aktyviai ieško paslaugų operatorių, kuriems įdomus atgimsiantis „Nemuno“ kompleksas ir kviečia juos prisijungti prie unikalaus projekto įgyvendinimo bei jame dirbti.
Vanagas teigė, kad buvo siekiama grąžinti „Nemunui“ ankstesnę jo paskirtį, tačiau įrengti tokio dydžio viešbutį, vertinant esamas konkurencines sąlygas, nebūtų perspektyvu. Tuo tarpu antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo, todėl tikima, kad ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus antrojo būsto ar būsto poilsiui ieškantiems žmonėms iš visos Lietuvos ir užsienio; taip pat – investuotojams, ketinantiems apartamentus nuomoti.
Svarstoma, apartamentų savininkams siūlyti administravimo paslaugas, kad juose apsistojant – kaip nuosavame viešbutyje – nereikėtų niekuo rūpintis; taip pat pirkėjai galės rinktis iš dalinės arba pilnos apdailos paketų.
Buvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas. Dar pirmajame aukšte atsiras erdvės bendradarbystės zonai, vaikų dienos darželiui, sporto klubui, kitoms aktualioms paslaugoms.
Likusiuose devyniuose aukštuose projektuojama apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 3, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.
„Nemuno“ teikiamomis paslaugomis naudotis – lankytis SPA centre, restorane ir panašiai – galėtų visi Druskininkų gyventojai bei svečiai. Projektas neturės uždaros teritorijos, o aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru.
„Nemuno“ pastatas išliks ir atgims
„Citus“ savininkas pasakojo, kad prieš įsigyjant buvusią sanatoriją buvo atliktas išsamus pastato būklės vertinimas ir nustatyta, kad, iš esmės, visos konstrukcijos yra sveikos ir tvirtos, nepažeistos per laikotarpį, kada sanatorija buvo nenaudojama. Todėl buvo nuspręsta jį palikti, tik iš esmės atnaujinti visas inžinerines sistemas, fasadus bei vidines pertvaras.
„Norime išsaugoti pastatą dėl keleto esminių priežasčių. Pirmiausia, tai – daug tvariau nei viską griauti, išmesti ir statyti naujai. Žiūrėjome ir iš šios perspektyvos. Taip pat tokie monumentalūs pastatai pasaulyje vėl grįžta į madą, o „Nemunas“ yra nuostabus dėl savo išraiškingo stoto, išskiriančio jį iš aplinkos, ir aukščio, kur nuo stogo atsiveria visas miestas bei vaizdinga gamtos panorama. Kituose projekto etapuose greta atsiras nauji derantys tūriai, bet apie tai kalbėti dar anksti“, – sako M. Vanagas.
Projektą sudarys trys etapai: pirmojo etapo, kuris bus suskaidytas į dvi dalis, metu bus atliekama pagrindinio pastato konversija ir įrengiami apartamentai, griaunami greta esantys du nedideli pagalbiniai pastatai; antrojo ir trečiojo – statomi nauji viešbučių paskirties pastatai. Sprendimai dėl antrojo ir trečiojo etapų bus priimti vėliau – įsibėgėjus pirmajam etapui.
Pirmasis etapas bus visiškai savarankiškas ir su vėlesniais etapais nesusijęs: bus pilnai sutvarkytas „Nemuno“ pastatas, įrengtos visos bendrosios erdvės, sutvarkyta aplinka. Pagrindinius pirmojo etapo statybos darbus numatoma pradėti iš karto gavus statybų leidimą. Jei, kaip siekiama, tai padaryti pavyks kitų metų gegužę, kitų metų pavasarį prasidės ir pardavimai, o pirmieji savininkai kurtis galės dar po metų – 2023 m. viduryje. Šį gruodį turėtų prasidėti pradiniai pastato valymo darbai.
„Citus“ turi patirties su konversijos projektais: prieš keletą metų Kaune atsirado projektas „Telegrafas“, kuris tapo vienu pirmųjų pagal autentiškumo programą atkurtų paveldo objektų Lietuvoje, o dabar darbai vyksta buvusioje Kauno radijo gamykloje „Banga“, tapusi „Radio City“. Pastarajame projekte „Citus“ taip pat bendradarbiauja su architektūros studija „Archas“.
„Nemuno“ kompleksą įsigijusią įmonę „Arinela“ valdo Mindaugas Vanagas su verslo partneriu Kęstu Gyliu.
Skaičiai ir faktai
- Sklypo adresas: Liepų g. 1, Druskininkai;
- Sklypo plotas: 215,13 a (2,15 ha);
- Numatomos investicijos: 28,3 mln. €;
- Paskirtis: viešbučių paskirties apartamentai;
- Apartamentų skaičius: I etapas – 374, II ir III etapuose (kartu) – 200;
- Komercinių patalpų skaičius: 9 (I etape);
- Bendras plotas: I etapas – 17,6 tūkst. kv. m; II ir III etapai (kartu) – 8 tūkst. kv. m;
- Apartamentų plotas: I etape – 12,7 tūkst. kv. m; II ir III etapuose (kartu) – 7,6 tūkst. kv. m;
- Kambarių skaičius: 1-3;
- Apartamentų plotas: 18–80 kv. m.;
- Preliminarios apartamentų kainos: ~2 000 Eur/kv. m;
- Komercinės paskirties patalpų plotas: 2,3 tūkst. kv. m (I etape);
- Preliminarios komercinių patalpų kainos: ~2 000 Eur/kv. m;
- Projekto etapų skaičius: 3 (I etapą sudarys dvi dalys);
- Projektuotojas: studija „Archas“;
- Statybų valdytojas: „Citus Construction“;
- Planuojami statybų terminai: I etapo statybų pradžia – 2022.05; I etapo pirmosios dalies statybų pabaigą – 2023 m. I ketv., antrosios – 2024 m. I ketv.; II etapo statybų pradžia – 2024 m., pabaiga – 2026 m.
Žymos: Super miestai, supermiestas, supermiestai, super miestas