Kaip atskirti tikrą santechnikos meistrą nuo mėgėjo?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Rugsėjo 20-22 d. Vilniuje, „Siemens” arenoje veiks paroda „Super namai 2019”. Pirmąją parodos dieną pirmą kartą Lietuvoje rengiamos namų inžinerinės įrangos montuotojų varžybos. Pasak parodos organizatoriaus Dariaus Jokubausko, montuotojų čempionatai yra populiarūs visame pasaulyje, nes jie geriau nei kas kitas padeda išgryninti specialistų meistriškumą. „Į parodą atėję žmonės galės sužinoti tikrų meistrų vardus, susipažinti su jais.

 

Varžybose dalyvaus 12 meistrų,nugalėtojas pelnys geriausiojo titulą. Parodoje bus įrengti 6 stendai su užduotimis, penkiuose reikės sumontuoti santechninę ir viename – vėdinimo įrangą. Iš santechnikos reikės sumontuoti sifoną, maišytuvą, lietaus nuvedimo bei grindinio šildymo sistemą sistemą, ją subalansuoti. Iš vėdinimo srities – sumontuoti vėsinimo ortakį. Meistriškumo kriterijus – laikas ir darbas be klaidų. Už klaidas bus pridedama baudos minučių”, – pasakojo parodos organizatorius. Darbą vertins nepriklausomi ekspertai ir inžinerinių sistemų gamintojų atstovai.

Pasak santechninės įrangos gamintojos, vokiečių kompanijos TECE atstovo Regimanto Mikučionio, konstruktoriai ir inžinieriai yra sukūrę vandentiekio ir nuotekų sistemas, kurios užtikrina saugią vandens cirkuliaciją, yra patogios montuoti, tačiau su jomis reikia mokėti dirbti.

 

„Sveikiname ir prisidedame prie tokių varžybų organizavimo, nes ir geriausia sistema be gero, su ja dirbti mokančio meistro, neveiks. Tokie renginiai padeda kelti profesijos prestižą, kuri pas mus nepakankamai vertinama, todėl ir yra lengva tarpti apsišaukėliams”, – sakė R. Mikučionis. Prie varžybų organizavimo prisidėjo ir kiti gamintojai. Net trys iš jų yra iš Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų gamintojų asociacijos narių tarpo.

 

Meistrus į varžybas rekomendavo specializuotos inžinerinių paslaugų įmonės, įrangos gamintojų atstovai. D. Jokubauskas pastebėjo, kad net ir profesionalų tarpe, kai reikėjo apsispręsti dėl dalyvavimo varžybose, atsirado abejojančių savo kompetencija.

 

Ne specialistams bus įdomu pasižiūrėti, kaip montuojama įranga, kurios jie niekada nemato ir galbūt nė nenumano esant, specialistai turės progą pasimokyti. Pagrindinis prizas – 1000 eurų, kiti – savaitgalis Druskininkuose, pasivažinėjimas limuzinu. Tačiau svarbiausia, ką gaus dalyviai, yra profesinis pripažinimas ir žinomumas. „Tokias varžybas rengsime ir ateityje. Varžybų dalyvio vardas taps gero, patikimo meistro ženklu. Po parodos jau galėsiu bet kam rekomenduoti gerą meistrą, sakydamas: – rinkitės tą, kuris dalyvavo varžybose”, –sakė organizatorius.

 

9 kartą organizuojamos parodos „Super namai” tema šiemet yra šildymas, vėdinimas, kondicionavimas, santechnika, būsto inžinerija. Specializuotos parodos sutraukia tikrai besidominčius žmones, kurie žino, kur ir ko eina. Žiūrovams parodos lankymas nemokamas.