Vonios kambario žavesys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ką daryti, kad į mažą vonios kambarį tilptų ir kriauklė, ir skalbimo mašina? Tai smulkmenos, suteikiančios komforto ir pakeliančios nuotaiką. 

Po sunkios darbo dienos daugelis lendame į vonią; vieni atsigaivinti, kiti – sušilti. Deja, standartinių butų vonios kambariai dažnai yra tokie maži ir neišvaizdūs, kad nesinori juose ilgai užsibūti. Tačiau šiais laikais net mažam vonios kambarėliui galima suteikti išskirtinumo ir elegancijos.

Didžiausią dėmesį įsirenginėdami vonios kambarį, be abejonės, skiriame voniai. Visi dar puikiai atsimename ketaus vonias, kurios po metų ar net kelių mėnesių tapdavo gelsvos ir to geltonumo neišnaikindavo net ilgiausias ir energingiausias šveitimas. O praėjus keletui dienų jos tapdavo nebe glotnios ir reikėdavo saugotis, kad nesusibraižytum. 

Bet laikas nestovi vietoje, ir šios ketaus vonios jau tampa praeitimi. Dabar pačios populiariausios akrilinės ir metalinės. Akrilinės vonios lietuvaičiams yra naujovė, tačiau mūsų sąlygomis jos ypač tinkamos. Jas lengva prižiūrėti, gerai sulaiko šilumą, neslidžios, atsparios smūgiams. O ir forma akrilinių vonių gali būti pati įvairiausia: nuo mums įprastų stačiakampių, trikampių iki šešiakampių ar net išskirtinis erdvės užpildymo variantas – aštuonkampė vonia. Taip pat yra vonių su rankenėlėmis, atrama galvai, sėdimąja vieta, ritinėliais galvai ir t.t. Nutekamos angos gali būti ir viduryje, ir gale vonios. O kas svarbiausia – nebereikia pirkti plastmasinių ar guminių kaištukų. Voniose yra specialūs chromuoti užsuktukai. Kai kurie gal nepasitiki šių vonių atsparumu, tačiau be reikalo. Išorinis vonių sluoksnis sutvirtintas stiklo pluoštu, o kraštuose ir dugne yra įlaminuoti sustandinimai. Tai garantuoja stabilią formą.

Kam prie širdies, gali rinktis ir metalines vonias. Aišku, jos jau nebe tokios, kokias gamindavo prieš keliolika metų. Šios vonios padengtos 3,5 mm storio emaliu, tačiau taip gerai nesulaiko šilumos, kaip akrilinės. Paprastai vakariečiai po metalinėmis voniomis įrengia šildymo sistemą, tačiau tai brangu ir neekonomiška. Be to, kadangi mūsų vanduo nevisiškai atitinka standartus, emalis gali apsinešti, tad bus sunku išvalyti. Antra vertus, firmos, gaminančios kokybiškas vonias, suteikia joms 20 metų garantiją.

Populiariausios yra baltos vonios, tačiau jau galima pasirinkti ir spalvotą, pvz., žydrą, žalsvą, rausvą. Tik priminsime, kad spalvos gali gan greit atsibosti, o vonią keisti kas metus ar dvejus ne kiekvienas sau gali leisti. 
Vonios kaina priklauso ir nuo ją gaminusios firmos vardo, ir nuo dizaino. Kuo naujesnio dizaino, tuo vonia brangesnė. Kaip ir visur, taip ir čia, egzistuoja vonių mados, kurios, laimei, keičiasi ne taip sparčiai, kaip drabužių. Beje, net ir žinomos firmos vonią galima nusipirkti pakankamai pigiai (500 Lt), jei tai senesnis modelis. Dabar madingiausios ovalios, aptakių formų vonios. 

Tuo atveju, jei jūsų vonios kambarys labai mažas ir voniai pastatyti neužtenka vietos, įrenkite dušo kabiną. Jos viena nuo kitos skiriasi firma gamintoja, spalva, forma, durų stiklu, kabinos padu. Plastmasinės kabinos kainuoja pigiau nei stiklinės (pavyzdžiui, tos pačios formos ir dydžio stiklinė kabina kainuos apie 1000 Lt, o plastmasinė – 600 Lt). Dušo kabinos padėklo kaina dažniausiai svyruoja nuo 250 iki 700 Lt. Daugelis į standartinių daugiabučių mažus vonios kambarėlius dar sugeba įsprausti skalbimo mašinas, bet atsisako kriauklės. Priminsime, kad dabar parduotuvėse galima rasti mažų keraminių kriauklių. Tad tilps ir skalbimo mašina, ir nedidelė kriauklė. Juk kriauklė, be abejonės, yra praktiškas ir reikalingas dalykas.

Ir dar vienas būtinas vonios patalpos atributas – unitazas. Jo kaina taip pat priklauso nuo dizaino, gamintojo. Svarbiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, – tai vandens nuleidimo mechanizmo patvarumas. Geram mechanizmui suteikiama metų garantija. Daugelis unitazų turi ekonominį vandens režimą, t.y. vietoj 6 ar 8 l vandens nuleidžiama tik 3 ar 4 l – taip taupomas vis brangstantis vanduo. Yra per metus sutaupančių vienam žmogui net 12 500 l gėlo vandens unitazų. Tačiau namuose, kur seni vamzdynai, tokia ekonomiška įranga gali ir neveikti, nes gresia užsikimšimo pavojus.

Ir dar neužmirškite, kad vonios kambarys – tai ne tik vonia, unitazas, kriauklė. Vonia – tai ir šviestuvas, muilinės, stiklinaitės, kabyklos, veidrodžiai. Nenumokite ranka į smulkmenas – jos suteiks komforto ir pakels nuotaiką.

Patarimai, kaip prižiūrėti vonią
1. Kasdienei priežiūrai naudokite kempinę ar skudurėlį ir sausai iššluostykite vonią po kiekvieno prausimosi.
2. Paviršių saugokite nuo greit kietėjančių tirpių substancijų (plaukų ir nagų lako, klijų ir pan.), cigarečių.
3. Jokiu būdu nenaudokite aštrių, paviršių braižančių valymo miltelių.
4. Instaliuokite vonią arba dušo kabiną pagal gamintojo pateikiamus montavimo nurodymus.
5. Akrilinių vonių priežiūrai naudokite specialų priežiūros koncentratą. Mažiems įbrėžimams išlyginti, nublukimui ir silpno nudegimo žymėms pašalinti naudokite specialų poliruoklį. Esant stipresniam įbrėžimui, naudokite smulkų švitrinį popierių ir tik tada poliruokite su poliravimo kremu.

sildymas.com