Kuriame modernaus stiliaus vonią – kas svarbiausia?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Atsakymus į šiuos klausimus rasti padės dizainerės Gintarės Jarmalavičiūtės ir Jurgita Mockutė. Šios dizainerės bendrovės „Hanner“ naujai statomame daugiabučių kvartale „B23“ suprojektavo po modernią vonią, derindamos jos interjerą prie bendro viso būsto interjero.

 

Stambiausi daiktai ir technika – prie labiausiai nuo įėjimo nutolusių sienų

 

„Kaip rinkomės plyteles šiam butui? Vonios spalvinę temą pasirinkome pagal buto stilių – kadangi bute yra šio žalio atspalvio, nusprendėme jį panaudoti ir vonioje. Dvi sienas palikome ramesnes, joms pasirinkome smulkias baltas plyteles.

 

 

Akcentavome dušo kabinos galinę sieną ir tą sieną, į kurią įmontuojamas klozetas“, – apie tai, kaip pastelinių spalvų modernaus dizaino bute atsirado vonia su eglutės raštu pasakojo dizainerė J.Mockutė. J.Mockutės ir E.Mišinytės duetas šioje vonioje dar rado erdvės ir įmontuojamai skalbimo mašinai – ją nuo būsto svečių akių slėps lygios baltos durelės.

 

„Kaip planavome vonią? Na, pirmiausia nutarėme pačius stambiausius jos elementus (dušo kabiną ir skalbyklę) statyti prie galinės sienos. Taip erdvė neužgriozdinama, lieka daugiau vietos. Klozetą paslinkome šiek tiek arčiau durų, kad vos įėjus jis nekristų į akis. Praplėtėme plautuvės paviršių – taip sukūrėme daugiau vietos įvairiems daiktams pasidėti“, – sakė J.Mockutė. Dizainerė patarė atkreipti dėmesį į erdves, lentynas ar spinteles daiktams susidėti – jei vonioje yra skalbimo mašina, automatiškai kažkur teks pasidėti miltelius, skalbiklį.

 

Visų šių buitinių priemonių geriau nesimatytų, visa tai reikėtų paslėpti po spintelės ar nišos durelėmis. „Tokie daiktai, kaip kosmetika… Ji labai lengvai „užsigyvena“, – šypsosi dizainerė. – Reikėtų, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Kuo daugiau atvirų lentynų – tuo vonioje jaučiamas didesnis chaosas. Uždarai – ir rami galva“, – patarė J.Mockutė.

 

Vonia ar dušas?

 

Pašnekovė pritaria kitų konkurse dalyvaujančių dizainerių išsakytai minčiai, jog pagrindinis vonios akcentas – plytelės. Reikėtų atrasti kokią nors spalvą, kuri derėtų su viso būsto interjero koloritu ir tuomet ieškoti parduotuvėse bei interjero salonuose, kokį šios spalvos derinį būtų galima sukurti vonioje. „Viskas susiveda į kompoziciją: jei viena siena ryški – kita turėtų būti paprastesnė. Jei baldas po praustuvu labai išraiškingas – siena šalia jo turėtų būti blankesnė.

 

 

Šviestuvai? Na, manau, šioje erdvėje jie labiau turėtų atlikti funkciją, nei būti dekoro elementai. Šukuotis, dažytis, praustis – vonioje dažniausiai reikia gero apšvietimo“, – pabrėžė pašnekovė. Dušo kabiną dizainerės rinkosi visiškai neutralią, J.Mockutė sakė, jog šiandien daugelis jų klientų pageidauja dušo kabinos. Dėl šios minties greičiausiai paprieštarautų dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė. Ji savo dekoruojamo buto vonios kambaryje nutarė pastatyti vonią su dušu, kad neprisitaškytų vandens, vonioje taip pat įrengta permatoma sienelė.

 

Dizainerė sako, jog turint vaikų (o šiame bute greičiausiai įsikurs gausesnė šeima) gyvenimas be vonios – sudėtingas, be to, daugelis jos klientų pageidauja turėti vonią. Kita vertus, planuojant interjerą, G.Jarmalavičiūtės nuomone, itin svarbu įsiklausyti į save, į savo poreikius.

„Kokiu būdu Jūs labiausiai mėgstate maudytis? Pagal tai ir pasirinkite dušo kabiną ar vonią. O tolimesnis išplanavimas tiesiog turi būti toks, kad jums būtų patogu. Kas man dažnai kliūva – tai kai klozetas pastatomas pernelyg arti vonios“, – sakė dizainerė. Vonia skirta atsipalaidavimui, o tualetas panosėje gali blaškyti.

 

 

Šviestuvams reikia papildomo hermetizavimo

G.Jarmalavičiūtės vonioje bendros buto grindys tarsi „išsilieja“ į vonią, ir dar užlipa ant vonios krašto. „Plyteles rinkausi medžio imitacijos, tada baltas, pilkas ir šiek tiek mozaikos. Grindys bus išklotos medžio imitacijos plytelėmis – tokios pat spalvos, kaip ir viso buto grindys. Taigi pagrindinė mano užduotis – norėjosi, kad vonios kambarys harmoningai įsilietų į visą mano interjerą, ta pati tema keliautų per visas erdves“, – sakė G.Jarmalavičiūtė.

 

 

Mozaikos plyteles ji pasirinko, kad šiek tiek pagyvintų vonios erdvę. Vizualizacijose nematyti dizainerės suplanuotos skalbimo mašinos, kuri stovės būtent tame kampe, iš kurio matomas vizualizacijos vaizdas. Pašnekovė patarė esant galimybei skalbyklę įmontuoti į baldus. Šiuo atveju ji paliekama atvira skiriant biudžetą kitiems svarbiems interjero akcentams. „Žmonės įmontuoti skalbyklę renkasi dėl estetinės funkcijos – kad ji ne taip kristų į akis“, – sakė dizainerė. G.Jarmalavičiūtė daiktams susidėti parinko ne tik baldą po kriaukle, tačiau ir didesnę spintą.

 

 

„Būtina turėti vietos pasidėti rankšluosčiams, reikia pagalvoti, kur bus pakabinti chalatai, kur bus drabužių vieta, – sakė dizainerė. – Jei įmanoma, galite įsirengti patalpą, kurioje stovės skalbimo mašina, skalbinių dėžė. Mano klientai, kurie turi daugiau erdvės, dabar dažnai įsirenginėja tokias patalpas,“ – sakė pašnekovė.

Dizainerė taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, jog vonioje reikėtų papildomai pasirūpinti šviestuvų hermetizavimu. „Mano vonios kambaryje 3 LED panelės buvo specialiai hermetizuotos. Paskaičiau kolegių mintis apie šviestuvus klasikinėje vonioje ir noriu perspėti – sietynus galima kabinti rūmuose, kur dama retkarčiais ateina pagulėti vonioje, bet ne šiuolaikiniame vonios kambaryje, kuris naudojamas kasdien“, – kitų konkurso dalyvių pasiūlymais vonioje kabinti didelius šviestuvus suabejojo G.Jarmalavičiūtė.