Kitoks vonios kambarys – ryškiaspalvis ir įvairių tekstūrų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Niekas nesiginčija, kad vonios kambarys turi būti funkcionalus, jame labai svarbu palaikyti švarą, nes tai, valdiškai tariant, yra asmens higienos patalpa.

 

Tačiau pastaruoju metu terminas san. mazgas sutinkamas tik architektų brėžiniuose.

 

Kitaip tariant, vonios kambarys po truputį virsta lygiaverčiu kambariu miegamajam ar virtuvei, vis daugiau atsiranda žmonių, linkusių didinti vonios kambarį miegamojo ar net svetainės sąskaita ar ištrinti ribas tarp miegamojo ir vonios patalpos.

 

 

Tad, jeigu svetainėje nebijome pastatyti ryškiai raudonos sofelės, kodėl vonios kambaryje viskas turi būti balta? Su šiuo klausimu susiduria interjero dizaineriai ir jų užsakovai, kai šalia ryškių, įvairiaspalvių plytelių tenka statyti baltą vonią, kriauklę ar unitazą. 

 

Keletas gamintojų siūlo vonios patalpoms spalvotus santechnikos prietaisus. Oranžinės, salotinės arba švelniai pastelinės rausvos ar gelsvos santechnikos prietaisų spalvos sušildys vonios patalpą, suteiks jai individualumo. Dauguma šių spalvotų gaminių yra išlieti iš akmens masės.

 

Ši medžiaga tvirta, standi, gaminys nebarška, geriau išlaiko šilumą. Tai alternatyva ketaus vonioms, kurias kadaise pakeitė akrilo gaminiai. Akmens masės vonias siūlo ir švedų firma Svedbergs, sukūrusi nostalgija dvelkiančią kolekciją užmiesčio namams ir sodyboms.

 

 

Šis gamintojas, kiekvienais metais atnaujinantis savo kolekcijas, pakankamai konservatyvius švedų vartotojus taip pat bando pripratinti prie spalvų. Yra sukurta ryškių ir gaivių spalvų spalvų dušo galvučių. Apibendrinant galima teigti, kad pasitelkus šiltą, retro stilių arba žaismingą dizainą, vonios kambarį siekiama paversti ta patalpa, kurioje norėtųsi kuo ilgiau užsibūti.

 

Vonios kambaryje įspūdingai atrodo ir žaidimas kontrastingomis tekstūromis – grublėtais ir lygiais paviršiais. Nepriekaištingo dizaino, glotnaus paviršiaus santechnika subtiliai kontrastuoja su grublėtomis plytelėmis ar net senovinės kalkėmis dažytos sienos ar molio aslos imitacija.

 

Tokios tekstūros fone labiau išryškėja rafinuotas santechnikos dizainas, kurį pastaruoju metu, kaip teigia įmonės Sveameks, atstovaujančios žinomiems skandinavų Svedbergs ir vokiečių Grohe gamintojams, projektų vadovas Rimantas Balčius, vis labiau renkasi net ir eiliniai vartotojai.

 

O tikri dizaino vonios kambaryje vertintojai dėl estetikos nebijo šiek tiek paaukoti ir praktiškumo. Vonios kambaryje naudojama vis daugiau medžio – baldų, sienų tekstūroms pagyvinti, grindims.

 

 

Pasak specialistų, išrankesni pirkėjai tapo ir pačiai santechnikai, jos kokybei ir solidumui. Todėl vis patrauklesni atrodo tie gaminiai, kurie savo formomis ir medžiagiškumu artėja prie jų pirmtakų formų, yra tvirti ir todėl atrodo patikimi. Tokie gaminiai ypač tinka užmiesčio namams ir sodyboms.

 

 

Na, o modernaus dizaino mėgėjai, gyvenantys miestuose, daugiabučiuose, gali rinktis patikusį spalvinį sprendimą ir drąsiai pažaisti kontrastais. Nes spalvos ir kontrastai visada pagyvina interjerą ir nuteikia optimistiškai.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.