Kaip įrengti dušą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dušo įrengimas reikalauja tam tikro pasiruošimo. Reikia įrengti medinį pagrindą, kanalizacijos, šilto ir šalto vandens vamzdžius atvesti iki būsimos dušo kabinos, pastatyti dušo karkasą ir t.t.

Svarbiausia, kokiu būdu ketinate atvesti kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžius. Tai galima padaryti dviem būdais: paprastai išvedžiojus ir paslepiant vamzdžius.

Sunkiausias bus nuotekų sistemos montavimas. Kanalizacijos vanduo turi gerai nubėgti vamzdžiais. Būtinai įsirenkite sifoną, priešingu atveju iš dušo kabinos pradės sklisti ne itin malonūs kvapai.

Renkantis sifoną, geriausia imti patį mažiausią, kadangi jis turi būti įrengtas pagal visas taisykles ir jam turi būti palikta pakankamai vietos. Sifonas bus nedidelis, tačiau kartu ir tinkamai atliks savo funkciją, jei jo dydis neviršys 150 milimetrų.

Nuotekų vamzdžius rinkitės apie 40 milimetrų skersmens. Tam labai tinka ir plastikiniai vamzdžiai. Labai patogų vieną vamzdžio galą primontuoti prie tualeto ar vonios sifono, kadangi jie yra žemesniame grindų lygyje. Tada galėsite atsisakyti padėklo dušo kabinai – sutaupysite pinigų ir vonios kambario erdvės.

Šalto vandens atvedimas turi būti netiesioginis. Pirmiausia šalto vandens vamzdžiai nutiesiami į namą, po to į vonios kambarį, o iš jo – į atskirą dušo kabiną. Taip daryti reikia todėl, kad šaltą vandenį paleidus ne vienoje namo dalyje, gali sumažėti spaudimas.

Prie šalto vandens bako paprastai montuojamas 15 milimetrų skersmens vamzdis, prie dušo rekomenduojama montuoti 28 milimetrų skersmens vamzdį.

Jeigu vonios kambario sienos ir grindys nepakankamai izoliuotos nuo vandens, galite rinktis ketursienes dušo kabinas su vandens maišytuvu ir padėklu. Jas labai paprasta tvirtinti prie sienų. Tarpinės, dedamos per visą tvirtinimo kontūrą, užtikrina visišką sandarumą.

Kokį maišytuvą dušui pasirinkti? Paprastą ar masažuojantį, su termostatu ar be jo? O gal tokį, kuris švelniai perlieja jus plačia srove? Derinkite savo poreikius ir galimybes. Svarbu, kad dušo kabinos, praustuvo bei vonios maišytuvai tarpusavyje derėtų.

Labai gerai, jei dušas montuojamas šalia lango, tai palengvins ventiliaciją. Jei ne – reikia įrengti ventiliaciją. Jei to nepadarysite ar padarysite blogai, patalpoje kondensuosis garai, kurie gadins patalpas.

Dušo kabinos pasirinkimą lemia vonios kambario plotas, sienų ir grindų vandens izoliacija bei kanalizacijos vamzdyno nuolydis ir įrengimas.