Kaip efektyviai suplanuoti vonios kambario remontą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Planavimas – pirmas ir svarbiausias darbas

„Rytoj lupame plyteles nuo sienų, poryt ateis elektrikas, o šeštadienį galėsime dažyti lubas“ – tai pats blogiausias planas, koks tik gali būti. Taip neturėtų vykti darbai, nes jie baigsis tragedija šeimoje ir kivirčais artimiausius keletą metų su priekaištais, kad viskas buvo padaryta „ne taip“… Atsisėskite su visa savo šeima prie stalo, pasiimkite kompiuterį atsiverkite statybinių medžiagų el. parduotuvės puslapį ir pradėkite planavimą.

Pirmiausia, išsiaiškinkite, ko norite – vonios ar dušo kabinos? Bendro vonios kambario su tualetu ar atskiro? Daug spintelių ar minimalistinio interjero? Taip pat nuspręskite, kur visa šeima valys dantis vakarais, galbūt katytės tualetas irgi tilps vonios kambaryje… Svarbu, kad būtų išgirsta visa šeima. Kiekvienoje šeimoje sprendimų priėmimas vyksta skirtingai, tačiau išklausyti visų norų būtina.

Kai visi norai išklausyti ir surašyti, pradėkite žiūrėti, kokių prekių jums reikės: naujos vonios, unitazo, baldų, elektrinio rankšluosčių šildytuvo, 3 veidrodžių, kėdutės pasilipimui, praustuvės, galbūt naujos skalbimo mašinos. Susirašykite ant popieriaus, tada skirkite pora valandų apytikslėms kainoms susirinkti iš el. parduotuvės. Rinkitės ne pačius brangiausius, bet ir ne pačius pigiausius produktus. Juk darote sau, be to ten gyvenate, o ne atvažiuojate kartą į mėnesį.

Taip po truputį pamatysite, kokio biudžeto reikia. Viskas, pirmai dienai užteks. Būtent čia rekomenduojame sustoti planuoti, nes mintis, kad remontui prireiks bent 5000-10000 eurų gali išmušti iš vėžių. Kitą dieną pratęsite planavimą ir jau kitaip žiūrėsite į biudžetą.

 

Daryti patiems ar samdyti profesionalus?

Vieni žmonės viską mėgsta daryti patys. Kiti, priešingai, nusamdo apdailos specialistus ir jiems patiki visus darbus. Treti samdo tam tikrus profesionalus, bet kai kuriuos darbus atlieka patys.

Patiems daryti kai kuriuos darbus tikrai nėra kažkas smerktino. Tiesiog kai kurie darbai reikalauja specifinių žinių ir patirties, tad be profesionalų pagalbos neapsieisite.

Pavyzdžiui, elektrikas, santechnikas ir plytelių klojėjas turėtų būti profesionalai. Visus kitus darbus galite atlikti ir patys. Jei ryšitės kloti plyteles patys, atminkite, kad dėl broko galėsite kaltinti tik patys save ir savo nepatyrimą…

Prie elektros lįsti nebaigus specialių mokslų iš viso nerekomenduojama. Net jei tai galite padaryti mėgėjiškai. Atminkite, kad tai vonia, o prastai sujungti laidai drėgnoje aplinkoje gali atnešti bėdos. Tada teks daužyti sienas ir perdarinėti elektros instaliaciją. Santechnikos darbai taip pat svarbūs, nes blogai suvedžioti vamzdžiai gali baigtis kaimynų užliejimu arba sugadintu turtu.