Ką reikia žinoti apie vonios ir dušo kabinos prežiūra?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Valant vonią ar dušo kabiną svarbu nepažeisti paviršiaus cheminėmis valymo priemonėmis ir mechaniniu būdu, todėl jei vonia šveisite metaliniu gremžtuku tai didesnė tikimybė, kad subraižysite vonios paviršių, o pažeistose vietose imsis kauptis pelėsis ir visi nešvarumai, todėl geriausia naudoti specialius skystus valiklius. Tarkim, akrilą valykite su akriliniams paviršiams skirtais valikliais, akmens masės vonioms – atitinkamos dangos paviršiaus valiklį, mažiausiai rūpesčių kelia plieninės ir koto vonios, joms tinka įprasti sanitarinių prietaisų valikliai.

Valymui naudokite minkštus audeklus ir kempines, nereikia vonios ar dušo kabinos šveisti iki pamėlynavimo su aštria kempine ar milteliais, nes pažeisite paviršių. Jei namuose turite masažinę vonią, tai turėtumėte žinoti, kad yra specialus dezinfekcinis skystis, kuris išvalo masažo sistemą, nes joje kaupiasi įvairūs nešvarumai ir nuosėdos. Šį skysti naudokite kas dvi savaites, taip būsite tikri, kad viskas bus švaru ir higieniška.

Beje, vonios ar dušo kabinos paviršių galite pažeisti ne tik įnirtingai juos šveisdami, bet ir plaudami jose smėlėtus batus ar rūbus. Jei neatsargiai nuo vonios ir dušo kabinos nubrauksite smėlį jis subraižys vonią, tiesa, gal iš karto to nepastebėsite, tačiau vėliau nubraižytos vietos ims gelsti. Be to, jei namuose turite gyvūnų su aštriais nagai tai nemaudykite jų vonioje, taip pat nepilkite į vonią nešvaraus vandens su smėliu ir kitomis priemaišomis po grindų plovimo ir pan. Jei tinkamai prižiūrėsite vonią ir dušo kabiną, tai ji gali jums tarnauti daugiau nei trisdešimt metų.

Kita vertus, jei jau žala padaryta ir vonios ar dušo kabinos paviršius jau subraižytas tai dar nereiškia, kad reikia jas reikia keisti. Priklausomai nuo pažeidimo stiprumo, vonią ir dušo kabiną įmanoma suremontuoti. Tam galite naudoti specialias poliravimo pastas, kurios skirtos negiliems įbrėžimams. Gilesnius pažeidimus pirmiausia reikia nušlifuoti, o po to nupoliruoti. Ypač gilūs įbrėžimai ar net įtrūkimai yra restauruojami – dengiami akrilu, o ketaus vonios – skystą emalį. Tiesa, šį darbą vertėtų patikėti profesionalams, nes vargu ar patys sugebėsite viską atlikti profesionaliai.

Taigi, svarbiausia saugoti vonios paviršių ir nepersistengti su cheminėm medžiagom bei aštriais šveitikliais. Jei naudositės šiais elementariais patarimais ilgą laiką galėsite džiaugtis balta vonia ir dušo kabina.

 

Reklama: groziui.lt