Ką ir kodėl geriausia pasirinkti – vonią ar dušo kabiną?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Patarimai renkantis dušo kabiną

Renkantis dušo kabiną svarbu žinoti, koks galimas šio pirkinio biudžetas ir kokios kabinos konstrukcijos norite. Dušo kabinų kainos priklauso nuo jų funkcionalumo, medžiagų, dizaino ir matmenų. Dairantis dušo kabinos konstrukcijos svarbu numatyti vonios patalpos matmenis. Žinoma, geriausia rinktis kuo didesnę dušo kabiną, jei tik patalpos leidžia, nes tokioje kabinoje patogiau ne tik praustis, bet ir lieka daugiau vietos maišytuvui, dušo stovui.

Dažniausiai dušo kabinos renkamos pagal dizaino sprendimus: kokia dušo kabina – berėmė, vien iš stiklo sienelių su sieniniu profiliuočiu, įtvirtinamu į vonios kambario sieną (tokios dušo kabinos gana populiarios, nes jos ne tik gražiau atrodo, bet ir yra lengviau prižiūrimos), koks stiklas – skaidrus ar matinis. Dušo kabinos formų taip pat yra labai įvairių – kvadratinių, pusapvalių ar penkiakampių. Nors pusapvalės kabinos yra populiaresnės, tačiau kvadratinės praktiškesnės, nes suteikia daugiau erdvės, o tai patogu.

Rinkdamiesi dušo kabiną apsispręskite, ar ji bus su padėklu, ar norėsite formuoti pakylą iš keraminių plytelių, o gal matote savo kabiną, stovinčią tiesiog ant grindų. „Norint statyti kabiną tiesiai ant grindų, pradžioje reikia įsitikinti, ar tam bus tinkami kanalizacijos vamzdžiai, kokiame jie aukštyje – jei tektų vamzdį nuleisti iš sienos, tai nebūtų nei estetiškai gražu, nei patogu, tad šiuo atveju tektų statyti padėklą arba formuoti pakylą iš keraminių plytelių“, – pasakojo UAB „Murestos prekyba“ pardavimo vadybininkas Rimvydas Meidūnas. Čia taip pat esti savų privalumų ir trūkumų.

 

Tarkime, jog nusprendėte formuoti pakylą iš keraminių plytelių – tuomet reikia papildomo laiko ir lėšų, reikia kviesti meistrą šiam darbui atlikti, tačiau kita vertus, galima atrasti įdomių ir netikėtų dizaino sprendimų – grindis iškloti vienos spalvos plytelėmis, o pakylą kabinai – kitos. Didelio formato plytelės dažniausiai neatrodys vizualiai patraukliai formuojant pakylą, čia tiktų mažų plytelių mozaika.

Formuojant pakylą iš plytelių reikalingi specialūs impregnantai, atsiranda daug nelygumų ir siūlių. „Dėl priežiūros paprastumo geriau statyti padėklą, kurio paviršių lengva nuvalyti, taip pat greičiau ir paprasčiau sumontuoti, tačiau plytelių pakylos visada bus populiarios“, – įsitikinęs R. Meidūnas. Dėl to dušo kabinų padėklai taip pat išlieka populiarūs ir šiuo metu išgyvena tam tikrą renesansą, populiarumu prilygdami keraminių plytelių pakyloms.

Trapas ar latakas?

Įmonės UAB „Tece Baltikum“ komercijos direktorius Regimantas Mikučionis laikosi kitos nuomonės. Jis teigia, kad kol kas Lietuvoje populiariausias būdas įsirengti dušą – tai pasistatyti ne visada kokybišką, tačiau dažnai pigesnę kabiną su padėklu, tačiau Vakarų šalyse ryškėja tendencija atsisakyti dušo kabinų su padėklais ne tik visuomeniniuose pastatuose, bet ir privačiuose namuose. Pavyzdžiui, Vokietijoje apie 80 proc. naujų dušų jau įrengiama be padėklų.

Statybos be slenksčių privalumai, kai dušas įrengiamas tiesiog ant grindų, yra tie, jog visų pirma masyviu padėklu neužgriozdinama ir nesumažėja vonios patalpa, o dureles galima įrengti toliau nei leistų padėklas. Tam tikri komforto suvaržymai aktualūs ne tik senyvo amžiaus, bet ir žmonėms, turintiems negalią, kuriems gali būti sunku įlipti į dušo kabiną. Jei grindyse nėra jokio slenksčio, neįgalusis gali specialiu maudymuisi skirtu vežimėliu nesunkiai įvažiuoti į tokį dušą.

Nors anksčiau dušo kabinose dažniau buvo montuojami vandens nubėgimo trapai, dabar vis daugiau klientų pageidauja įsirengti vandens nubėgimo latakus, nes jie sugeria ne tik daugiau vandens, bet ir vizualiai atrodo gražiau. „Norint statyti kabiną tiesiai ant grindų, pradžioje reikia įsitikinti, ar tam bus tinkamai išvesti kanalizaciniai vamzdžiai, ar juos galima įleisti į grindis, jei tektų vamzdį nuleisti iš sienos, tuo atveju tektų statyti padėklą arba formuoti pakylą iš keraminių plytelių“, – pasakojo UAB „Murestos prekyba“ pardavimo vadybininkas Rimvydas Meidūnas. Nuo nemalonių kvapų neapsaugos pigus trapas, gundantis savo kaina – apie 40 Lt. Vienas naujesnių variantų – sieninis latakas, kuris gali būti su padėklu arba be jo – šiuo atveju į sieną įmontuojamas nematomas rėmelis, tačiau padarius nuolydį visas vanduo subėga į lataką.

Taškinis vandens surinkimas arba trapas – tai pigiausias produktas, kurį galima panaudoti dušui įrengti. Dizaino požiūriu gražesnis ir pažangesnis yra dušo latakas – vanduo surenkamas ne į vieną tašką, bet į vieną liniją. Įvairūs gamintojai siūlo skirtingo ilgio latakus – nuo 70 cm iki 1,5 m ilgio. Kadangi įrengiant lataką nuolydis daromas visa plokštuma, nereikia pjaustyti plytelių, kaip gali atsitikti montuojant trapą. Taip pat yra didelis latako grotelių pasirinkimas – nerūdijančiojo plieno kompozicinių grotelių su įvairiomis skylutėmis, brūkšniukais, taškiukais. Lietuvoje populiariausios grotelės įklijuojamos į grindų plyteles, kuriomis išklijuotos vonios grindys – tuomet latakas tampa nematomas, o vanduo subėga į siauras juosteles.

Natūralaus akmens mėgėjams taip pat siūlomi specialiai akmeniui skirti dušo latakai. „Latakai gali surinkti daugiausia vandens, o tai yra aktualu, apie ką mūsų klientai labai dažnai užmiršta pagalvoti. Tarkime, įsigijus dušo maišytuvą su tropinio miško lietaus efektu, per didelę dušo galvutę išbėgs nemažas kiekis vandens – iki 70 ml per minutę, o tokį kiekį vandens turi spėti surinkti ir kanalizacija. Įsirengus nedidelį trapą vietoje brangesnio latako, maudantis sėkmingai stovima baloje“, – pasakojo
R. Mikučionis.

Naujas išradimas – sausasis sifonas

Vienas iš kompanijos „HL Hutterer & Lechner“ išradimų – unikalus patentuotas sausojo tipo sifonas „Primus“, kuris apsaugo patalpas nuo blogo kvapo iš nuotekų sistemų net ir išgaravus vandeniui iš vandens surinkimo trapų bei latakų. Vartotojai šiuos produktus jau spėjo įvertinti ir pamėgti. Tiek trapai, tiek ir latakai surenka reikiamą vandens kiekį duše, tačiau dėl sudėtingesnio paviršių nuolydžio formavimo, bebarjerio dušo patalpos efekto bei estetinio aspekto populiarėja dušo latakai.

Tačiau yra didelė problema dėl blogo kvapo iš nuotekų sistemų, naudojant standartinius vandens sifonus. Įprastai naudojamas sifonas, kuriame stovintis vanduo ir sulaiko blogą kvapą. Pagal Europos Sąjungos standartus vandens lygis sifone turi būti ne mažesnis kaip 50 mm, tačiau šiuo metu statybose stengiamasi naudoti kuo žemesnes konstrukcijas, dėl to vandens lygis standartiniuose trapų arba latakų sifonuose siekia tik 30 mm.

Be to, dabar populiaru vonios kambariuose įrengti ir šildomas grindis. Dėl to vanduo, esantis sifone ir sulaikantis blogą kvapą iš nuotekų sistemų, labai greitai išgaruoja iš sifono ir nemalonus kvapas patenka į vonios kambarius, pirtis, katilines ir kitas patalpas. Pasak „HL Hutterer & Lechner“ atstovo Baltijos šalims Sauliaus Šalnos, šis sifonas veikia plūdės principu, todėl nemalonius kvapus sulaiko net ir išgaravus vandeniui iš jo. Jis puikiai tinka ne tik vonios kambariuose namuose, bet ir viešbučiuose, katilinėse, pirtyse, visuomeninėse bei kitose patalpose. „Mūsų trapai su sausuoju sifonu gerai žinomi vartotojams, tačiau norime pasidžiaugti, kad prekyboje jau turime ir dušo latakus „PRIMUS LINE“ su sausuoju sifonu.

Tai suteikia galimybę naudoti latakus dušo patalpose, nebijant, kad blogas kvapas iš nuotekų sistemų pateks į dušo patalpas, išgaravus vandeniui iš sifono, kas anksčiau buvo labai didelė problema naudojant įvairių gamintojų standartinius dušo latakus su vandens sifonu“, – pažymi Saulius Šalna.

Vis dažniau renkamasi kabinas su garo pirties funkcija. Tokiai dušo kabinai reikia 3 kW galingumo elektros srovės. O jei namuose naudojamas boileris karštam vandeniui ruošti, patartina įsigyti termostatinį maišytuvą.

Nustatę fiksuotą karšto vandens temperatūrą nenusiplikysite. Žinomi gamintojai prie dušo kabinų komplektuoja ir visą prijungti reikalingą įrangą. Geriau rinktis kokybišką žinomų gamintojų santechnikos įrangą – pagamintą Skandinavijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Austrijoje, nes ji bus naudojama ne vienerius, o apie 10 ir daugiau metų.

Dušo kabina ar vonia?

Neretai kyla dilema – rinktis dušą ir vonią? Vonia patogesnė vaikams maudyti ir tam tikrais atvejais praustis vyresnio amžiaus žmonėms. Esant galimybei geriausia numatyti ir vonią, ir dušo kabiną. Dušo kabiną galima suformuoti tarsi nišą tarp dviejų sienų, taip bus sutaupyta pinigų užsakant vien tik duris.

Rinktis galima ir dušo kabiną su gilesniu padėklu, kuris atstos mažą vonelę, tačiau įlipti į ją nebus labai patogu. Pastebėta, kad dušo kabina dažniausiai patenkina vyrų higienos poreikius, tačiau moterys neretai pageidauja pasilepinti karštoje vonioje. Išėmus vonią, dušo kabina telpa ir nedidelėje standartinėje daugiabučio vonios patalpoje.

 

Be to, vonią, kurios ilgis bus maždaug 1,70 m, pakeitus standartine 90×90 cm dušo kabina galima sutaupyti vietos. Turint didesnę – 5,6 kv. m – vonią, tarkime, naujos statybos bute, galima suderinti abu šiuos poreikius ir įkomponuoti vonią ir dušo kabiną. Kad stiklo nereikėtų itin kruopščiai valyti, geriausia pasirūpinti stiklu su dangos nuo kalkių sluoksniu. Galima rinktis ir iš įvairių spalvota plėvele dengtų stiklų.

Formos pasirinkimą lemia vonios kambario erdvė ir planavimas. Mažose vonios patalpose labiau tiks pusapvalės dušo kabinos su stumdomosiomis durimis ir skaidriu stiklu, kuris vizualiai padidins patalpos erdvę. Įmonė UAB „Murestos prekyba“ importuoja ir siūlo įsigyti žymių Vakarų Europos gamintojų santechnikos prekes, leidžiančias susikurti ne tik gražų, šiuolaikišką, bet ir praktišką bei kompaktišką vonios kambarį.

Nedideliems vonios kambariams ir tokiems, kurių padidinti neįmanoma, įmonė siūlo pasinaudoti atstovaujamų gamintojų „Ravak“, „Jika“ bei kitų mažąja vonios kambario koncepcija, kuri padės sutaupyti daug vietos. Jei vonios kambaryje netelpa standartinė klasikinė vonia, galima rinktis mažo formato 70×120 cm vonią ir sumontavus ant jos pritaikytas duris susikurti didelę ir patogią dušo kabiną.

Mažoje patalpoje patartina rinktis skaidrų stiklą, nors matinis praktiškesnis, tačiau jei 2,5 kv. m vonios patalpoje atsiranda dušo kabina matiniu stiklu, erdvė dar labiau sumažėja ir susiskaido. Mažoje vonioje svarbus kiekvienas centimetras, tad vonios vietoje sumontavus patogią garinę dušo kabiną lieka vietos skalbyklei ir džiovyklei virš jos. Didelių matmenų plytelės ir vientisa balta spalva vizualiai taip pat praplečia erdvę. Didelių matmenų plytelės vizualiai praplės net mažiausią vonios kambarį, tad savo 5 kv. m voniai drąsiai galite rinktis 30×60 ar didesnes plyteles – mažiau dalijimų, daugiau erdvės.

Vonia ir dušas vienoje patalpoje nėra tik dideliems vonios kambariams tinkamas pasirinkimas. Dušo ir vonios suderinimo problemą „du viename“ galima išspręsti ir kitu būdu: vonią naudojant kaip dušo kabiną. Ergonomiška vonia yra 80 cm pločio dušo zonoje, o likusi dalis yra siauresnė 10 centimetrų, todėl ji gražiai telpa į mažesnius vonios kambarius.

 

 

Plokščias platesnės dalies dugnas yra svarbi detalė, nes jis yra būtinas saugiam prausimuisi po dušu. Ergonomiška vonios dalis, kita vertus, suteikia pakankamą atramą juosmeniui. Vonia komplektuojama su specialia pertvara, pagaminta iš saugaus stiklo, kurio forma tiksliai atitinka vonią. Standartiniame senos statybos vonios kambaryje taip pat tiktų „ekonomiška“ vonios forma 75×(150–170) cm, kuri nėra lygi stačiakampė, o siaurėjanti kojų srityje.

Dušo zonoje pastatę sienelę, gauname ir vonią pagulėti, ir dušą, o taupant vietą praustuvas įrengiamas virš vonios. Labai siaurus vonios kambarius taip pat galima įrengti naudojant mažos vonios kambario koncepcijos baldus. Vandenį taupantis kombinuotas unitazas, 65 cm praustuvas ir erdvi dušo kabina gali tilpti į 1,2×2,6 m į dydžio kambarį.

 

Žinoma, vonia su sienele nebus tikra dušo kabina, kurioje galima nerūpestingai turkštis, tačiau tai geras sprendimas laviruojant mažose erdvėse. Pro sienelę gali patekti kažkiek vandens, tačiau bijoti drėgmės vonios kambaryje nederėtų, nes patikimų gamintojų vonios kambario baldai gaminami iš drėgmei atsparių plokščių. Vonios kambaryje hidroizoliacija turi būti labai gera, tačiau ypatingą dėmesį reikėtų skirti dušo zonai.

 

Stačiakampės vonios – poilsio oazė, kurioje galėsite atsipūsti po sunkios dienos! https://www.laikasnamams.lt/vonios-iranga/vonios/staciakampes-vonios  "

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.