Interjero dizainerė pataria, kaip įsirengti vonios kambarį sodyboje už 136 eurus
Dažniausiai vasaros namų vonios kambarys yra nedidelis. Tad norint įsirengti jį patogiai ir funkcionaliai prireiks sumanumo. Prieš pradedant kurti savo svajonių vonią, interjero dizainerė pataria pasiruošti planą, ką ir kaip ketinate daryti. Įsivardijus poreikius ir susiplanavus erdvę – vonios kambario atnaujinimo procesas vyks sklandžiai ir be streso.
Kaip išsisukti mažoje erdvėje?
Pasak interjero dizainerės, prieš pradedant projektuoti vonios kambarį būtina atlikti namų darbus. Pavyzdžiui, apskaičiuoti kambario plotą, kiek žmonių juo naudosis, kokie jų poreikiai, ar užteks įrengti tik tualetą ir kriauklę, ar būtina ir nedidelė vonia. Planuojant svarbu palikti pakankamai vietos praėjimams. Pavyzdžiui, jei itin mažoje erdvėje nusprendėte turėti dušą, apsvarstykite galimybę nestatyti visos kabinos, nes ji užima daug vietos. Galbūt užtektų įrengti nuolaidžias grindis ir trapą žemiausioje vietoje, pakabinti dušo užuolaidas – tokiu būdu dušas beveik neužims vietos.
Taip pat rekomenduojama peržiūrėti jau esančius baldus. Galbūt kai kuriuos gali pakeisti mažiau grindų ploto užimantys, bet erdvę į aukštį išnaudojantys sprendimai, pavyzdžiui aukštos vonios spintelės ar kompaktiškos lentynos? O gal ant grindų pastatomus sprendimus pakeisite pakabinamomis spintelėmis?
„Norint, kad net ir nedideliame vonios kambaryje tilptų kuo daugiau daiktų, išeitimi gali tapti funkcionalūs vonios kambario priedai. Pavyzdžiui, kosmetika ir kitos reikalingos priemonės stalčiuose ir spintelėse mažiau vietos užims bei buitį palengvins laikomos dėžutėse ir krepšeliuose. Vietą taupys ir pakabinami tekstiliniai krepšiai, kampinės sieninės lentynos. O jei nenorite gadinti sienų jas gręždami, naudokite prie jų klijuojamus kabliukus ar krepšelius su siurbtukais“, – sako V.Klezienė.
Ji ragina nepamiršti išnaudoti durų – čia galima pakabinti veidrodį ar durų kabyklą, laikyti rankšluosčius ar tekstilinius krepšius daiktams. Interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad, nesvarbu, tai sodyba, ar namai, vonios kambaryje naudojamos apdailos medžiagos ir baldai, turi būti tinkami drėgnoms patalpoms: keramika, impregnuotas, atitinkamai padengtas medis, tam tikros klasės apsaugos IP šviestuvai.
Tiesa, jei sodyboje nėra kanalizacijos, o čia leisti laiką ketinate dažnai, IKEA interjero dizainerė siūlo apsvarstyti galimybę bent jau primityviomis priemonėmis atvesti vandens tiekimą ir išspręsti kanalizacijos klausimus.
„Nesant tokiai galimybei, galima naudoti didelės talpos indus, dubenis vandeniui laikyti ir praustis. Bet kuriuo atveju, vonios kambarys gali išlikti estetiškas derinant indus, tekstilę ir aksesuarus tarpusavyje“, – įsitikinusi V.Klezienė.
Šviesios ir natūralios spalvos
Kalbant apie spalvų pasirinkimą, IKEA interjero dizainerė pataria nesivaikyti madų. Kiekvienas turime mėgstamų spalvų, kurios teigiamai mus nuteikia. Vis tik universalios interjero dizaino gudrybės mažose erdvėse siūlo rinktis mažiau ir šviesesnes spalvas bei pasirūpinti pakankamu šviesos šaltinių kiekiu. „Patarčiau naudoti šviesias, pastelines, gamtos įkvėptas spalvas. Šviesiomis spalvomis įrengta maža patalpa atrodys erdvesnė, o žemės spalvomis – labiau derės vasarnamio aplinkoje.
Kaip pagrindą pasirinkus ramias spalvas, vonios kambaryje galima pažaisti ir ryškesniais akcentais, išskirtinėmis spalvomis“, – tikina V.Klezienė. Ji priduria, kad 2020 metais madingos žalia ir mėlyna puikiai atitinka vasarnamių stilistiką, primena vandens telkinius, žydrą dangų, žalumą, todėl taip pat tiks vonios kambaryje. Norint išlaikyti estetišką visumą, svarbu nemaišyti stilių. Jeigu namai tradicinio stiliaus, vonia turėtų taip pat derėti, o jei modernaus – atitinkamai ir namai bei aksesuarai turėtų jį atspindėti.
Dažniausiai naudojamas stilius vasarnamiuose – tradicinis ar skandinaviškasis tradicinis. Juose naudojama daug medžio, senovinių baldų ar dirbinių ir ramių gamtinių spalvų. Kartu derinami vintažiniai dekoro elementai, tekstilė su augaliniais ornamentais, keramika, pinti elementai.
Į pagalbą – IKEA planavimo programa
V.Klezienės teigimu, paprastai ir tinkamai suplanuoti bei išsirinkti reikiamus baldus ir komplektus vonios kambariui padės IKEA planavimo programa. Pasinaudojus ja galima pasirinkti ir išfiltruoti baldus pagal spalvas, tinkamus dydžius, kainą ir stilių. „Su planavimo programa galima susidėlioti galutinį vonios vaizdą, pasirinkti spinteles, skirtingus fasadus, keisti veidrodžius, praustuvą, vandens maišytuvą, išsirinkti šviestuvus. Be to, keičiant ir derinant detales matoma galutinė kaina, o susiplanavus vonią, pateikiamas pasirinktų prekių sąrašas“, – pataria ji.
Naudojantis planavimo programa ir matant galutinį bendrą vaizdą – lengviau apsispręsti dėl vonios kambario baldų bei aksesuarų komplekto. Gavus galutinį sąrašą, prekes užsisakyti galima internetu arba parduotuvėje. Taip pat matomi pasiūlymai dėl papildomų paslaugų: surinkimo, pristatymo bei pirkimo išsimokėtinai.
V.Klezienė skaičiuoja, kad įrengti vonios kambariui gali užtekti vos 136 eurų. Į šią kainą įeis praustuvas, maišytuvas, pastatoma spintelė, veidrodis, pastatoma lentyna, lubinis ir sieninis šviestuvai, užuolaida dušui, skersinis, kabliukai ir dušo rinkinys.
Susiplanuoti savo vonios kambarį galite čia.