Dviejų kambarių butas prie Kalvarijų turgaus suspindo už 80 tūkst. litų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Su architektais Laura ir Eugenijumi Byčenkovais jis niekada nebuvo susidūręs, tačiau su drauge peržiūrėję jų darbus, suprato, kad galės pasitikėti šio dueto skoniu.

„Taip ir atsitiko. Atsivedęs mus į apleistą butą užsakovas tepaprašė įrengti jį moderniai ir viskas. Daugiau reikalavimų nekėlė, o kai Byčenkovai pateikė pirmą eskizą, porai iškart viskas labai patiko. Kone viskas šiame 49 kvadratinių metrų ploto būste buvo išpildyta taip kaip tame pirmame brėžinyje. O taip pasitaiko itin retai“, – sakė Laura.

 

Seno buto paversti nauju neįmanoma, tačiau sename galima sukurti naują kokybę, tam Byčenkovai pasitelkė baltą ir juodą spalvas.

 

„Vos užsukę į sovietmečiu statyto blokinio namo butą, kuriame, regis nuo įrengimo laikų niekas nedarė remonto, tarsi laiko mašina grįžome į praeitį. Tačiau gerai nuteikė pro langus atsiveriantis vaizdas į vadinamąją architektūrinę kalvą – dešiniojo Neries krano dangoraižius. Iš praėjusio laiko šiame bute norėjosi išsaugoti vienintelę detalę – šeštojo dešimtmečio supamąjį krėslą“, – pasakojo Laura.

 

Taip, nedarant sudėtingos rekonstrukcijos, tarp baltų, nepakeistų buto sienų nutūpė naujas vonios ir tualeto patalpų blokas, kuris tapo tarsi buto ašimi. Iš išorės šis blokas buvo nudažytas juodai, o atvėrus jo duris, tiesiai priešais jas sienoje iškirstas langas (stiklas užklijuotas matine plėvele), dėl kurio nedidelėje patalpoje atsiranda natūrali šviesa.

 

Buto palangės išplatėjo ir virto patogiais stalais: virtuvėje pusryčių stalu, o svetainėje – darbo vieta. Visi baldai buvo pagaminti iš beržo faneros – Laurai ir Eugenijui teko gerokai pavargti kol rado meistrus, sutikusius dirbti su šia medžiaga.

 

Šviesą architektai suprojektavo neutralią, visi apšvietimo sprendimai dieną beveik nepastebimi: tai paslėptas apšvietimas, kuris paryškina viduryje kambario esantį juodą bloką ir koridorių kabantį veidrodį. Pagrindiniai šviestuvai kambariuose – po įtempiamomis lubomis paslėpti LED šviestuvai, kurie dienos metu beveik neišskiria iš lubų plokštumos.

 

Seno buto virsmas moderniu jaunai porai pritaikytu būstu užtruko kone metus, o įrengimas su visais baldais bei technika šeimininkui atsiėjo apie 80 tūkst. litų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lrytas.lt