Vėdinimas ir kondicionavimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vėdinti būstą galima natūraliu ir dirbtiniu būdu –  rekuperatoriaus pagalba.

 

Vėdinimas skirstomas į paprastą ir mechaninį.

 

Paprastas vėdinimas

 

Paprastas vėdinimas turi nemažai trūkumų. Svarbiausi iš jų tai, kad atidarius langus ar duris susidaro skersvėjis, kuris skatina peršalimo ligas. Oras, kuris patenka į patalpas nefiltruojamas, todėl kartu patenka įvairūs nešvarumai, dulkės, vabzdžiai. Dar vienas minusas tai, kad patalpos vėdinamos arba per daug, arba per mažai, tai yra neįmanoma nureguliuoti patenkančio oro kiekio. Taip pat reikia paminėti, kad per atidarytus langus ar duris neišvengiamai girdisi triukšmas.

 

Mechaninis vėdinimas

 

Mechaninis vėdinimas vyksta rekuperatoriaus pagalba. Rekuperatorius – tai įrenginys, kuris tiekia į patalpas gryną orą ir šalina jau panaudotą. Jis skiriasi nuo paprasto vėdinimo tuo, kad generuoja energiją, tai yra, šiuo atveju, šilumą. Rekuperatorius turi valdymo prietaisą, kurio pagalba galima užprogramuoti prietaisą visai savaitei, valandų tikslumu, pasirenkant oro temperatūrą, oro tekėjimo greitį, automatinį paleidimą ir išjungimą. Įrenginio valdymas nereikalauja papildomų žinių ir nuolatinės priežiūros.

 

Šis vėdinimo būdas turi daug privalumų:

 

Rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrina iki 90 % šalinamo oro šilumos grąžą tiekiamam orui

Sveikas švarus prafiltruotas oras, nes nesausina patalpų

Drėgmė grąžinama į patalpą, todėl nesikaupia kondensatas

Tiekiamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros

Parenkamas reikiamas oro kiekis patalpoms, kuris vėliau gali būti reguliuojamas sklendžių, ventiliatoriaus greičio arba laiko relės pagalba

Patogus montavimas, ilgaamžė konstrukcija

Ilgas garantinis laikotarpis.

 

Oro kondicionieriai palaiko patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra yra 18-250C) ir drėgmę, atsižvelgiant į poreikius. Jie gali būti – sieniniai, palubiniai, kasetiniai, ortakiniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

 

Vien tik įdiegti kondicionavimo sistemos neužtenka – ją reikia tinkamai eksploatuoti ir nuolat prižiūrėti, reguliariai tikrinti, valyti, keisti oro filtrus, papildyti, jei reikia, freonu bei užtikrinti kokybišką sistemos darbą. Jei tai nebus daroma, įrenginys nustos šaldyti ar šildyti, o elektros sąnaudos bus kur kas didesnės. Šiuo metu oro kondicionavimo sistemų įdiegimu užsiima nemažai firmų, todėl pasirinkti patikimus meistrus, kurie garantuos kokybišką servizą, suteiks garantijas, yra sudėtinga.

 

Oro kondicionierių privalumai yra tai, kad jie neutralizuoja bakterijas, sunaikina kai kuriuos virusus, žiedadulkes, naminių gyvūnų kailyje esančius alergenus, namų erkutes, dulkes, tabako dūmus ir kitus buitinius kvapus bei garus. Oro kondicionieriai nekenksmingi aplinkai, tyliai veikia bei yra ekonomiški.

 

Tačiau galime išgirsti ir tai, kad oro kondicionieriai žalingi mūsų organizmui ir sukelia įvairius negalavimus, dažniausia iš jų – pasitaikančią slogą. Specialistų nuomone, daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo – kuo labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp lauko oro ir kondicionuoto oro.

 

Kondicionieriai orą padaro švarų, tarsi būtume miške ar prie krioklio.