Oro šalinimas iš šildymo, vedinimo, vėsinimo ir šaldymo sistemų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tiems, kas tvarkė ar keitė šildymo trasas, remontavo, modernizavo bei plovė šildymo ir kitas ŠVOK sistemas – norime papasakoti apie naudingą įrenginį šildymo sistemų priežiūroje: oro šalinimo (degazavimo) stotelę. Jeigu prižiūrite šilumos tiekimo trasas ir/arba daugiabučius namus bei kitokius pastatus, jums bus įdomudaugiau sužinoti apie tokį įrenginį, nes degazavimo stotelės „100 procentų“ efektyvumu įsitikino ne vienas dešimtis nusipirkusių pastatus aptarnaujančių įmonių.

 

Šis įrenginys automatiškai pašalina ištirpusį orą iš visos šildymo sistemos – nuo pirmo iki viršutinio namo aukšto, pasiekdamas tolimiausias šildymo sistemos vietas. "Servistek" gali būti naudojamas daugiabučiuose pastatuose su nepriklausoma šildymo sistema, individualiuose namuose, komerciniuose, verslo centruose, gamybiniuose pastatuose, kt.

 

Svarbiausi privalumai – ženkliai sumažėjęs triukšmas šildymo sistemoje, pagerėję šilumos mainai tarp šilumokaičio ir namo šildymo sistemos, cirkuliacinis siurblys apsaugotas nuo oro patekimo vidun, sumažėjusi vamzdynų erozija, purvo susidarymas, kaupimasis, nebereikalingi rankiniai ar automatiniainuorintojai.

 

Šildymo sistemų nuorinimo su papildymo funkcija įrenginys „Servistek T60+P“ – tai oro (dujų) šalinimo (degazavimo) įrenginys, veikiantis „vacuumspraytube“ principu. Vandens išpurškimo specialiame vakuuminiame vamzdyje proceso metu iš vandens visiškai pašalinamos dujos (oras). Įrenginys gali būti naudojamas uždarose vandens šildymo, saulės energijos, vėsinimo ir aušinimo sistemose, siekiant užtikrinti dujų šalinimą iš pagrindinės sistemos ir sumažinti korozijos tikimybę.

 

ŠVOK sistemų nuorinimas, naudojant aukšto slėgio degazavimo stotelę

 

Oro šalinimo stotelė – tai:

 

Galingas elektrinis papildymo ir nuorinimo (vakuuminis degazatorius) įrenginys lengvam uždarų sistemų papildymui ir nuorinimui.

Puikiai tinka visuomeniniams ir biurų pastatams, daugiabučiams namams, šilumos tiekimo tinklams (iki 220 m3) ir įvairių kitų uždarų sistemų nuorinimui ir papildymui.

Darbiniai skysčiai: šilumnešiai, termofikatas, vanduo, skysčiai apsaugantys nuo užšalimo, tirpalai (vandens pagrindu), emulsijos ir t.t.

100 procentų veiksmingumas ir efektyvumas šalinant orą (dujas) iš uždarų sistemų.

 

Kodėl Jums tai turi būti įdomu?

 

Nes:

 

Vokietijos Drezdeno Technikos universitetas moksliniais tyrimais nustatė: virš 50% ištirtų šildymo ir vėsinimo sistemų "kenčia" dėl "oro problemų". Tai pasireiškia: cirkuliacijos sutrikimais radiatoriuose ir stovuose, triukšmu, metalo korozija ir erozija, nuosėdų susidarymu.

Orą sudaro ~80% azoto ir ~20% deguonies. Sistemose, kuriose viršijama natūrali dujų prisotinimo vandenyje riba, azotas išsiskiria oro burbuliukų pavidalu, o deguonis sureaguoja su metaliniais paviršiais ir oksiduojasi į rūdis. Cirkuliuodamas vanduo nuplauna rūdis nuo metalo paviršiaus ir jos nusėda purvo pavidalu sistemoje.

2011 metų UAB "Absoliuta" patirtis parodė, kad dauguma šilumos gamintojų ir tiekėjų, bei įmonės, prižiūrinčios daugiabučius namus, susiduria su oro problemomis šildymo sistemose, bet nelabai žino, kaip jas tinkamai ir paprastai išspręsti.

 

Uždarose sistemose egzistuoja dvi pagrindinės problemos, kurios susidaro dėl oro sistemoje:

 

Oro kišenės (kamščiai) – ten, kur yra oro kamščiai, nėra vandens, taigi nevyksta šilumos mainai (oras veikia kaip izoliatorius) ir stabdoma vandens cirkuliacija.

Korozija – korozijos sluoksnis susidaręs dėl patekusio su oru deguonies vamzdynuose, katiluose ir šildymo prietaisuose taip pat veikia kaip izoliatorius, bei užkerta kelią vandens cirkuliacijai.

 

Oras sistemoje atsiranda dėl:

 

Oro ištirpusio vandenyje, kuris naudojamas užpildyti/papildyti sistemą.

Oro, likusio sistemoje jos pirminio užpildymo metu.

Difuzijos (pvz. per nemetalinius sistemos komponentus: plastikinius vamzdžius, gumą, sandarinimo medžiagas ir išsiplėtimo indo gumą).

Oro įsiurbimo dėl vakuumo susidarymo (pvz. per automatinius nuorintojus).

Be oro, dėl cheminių procesų sistemoje gali atsirasti įvairių dujų, pvz. vandenilio ar metano.

 

Šildymo – aušinimo specialistams

 

Įsigiję degazavimo įrenginį:

 

Taupysite laiką, kurį skyrėte varginančiam rankiniam oro šalinimui:

Nereikės montuoti šilumos punktuose bei katilinių "karščiausiuose" taškuose papildomų automatinių oro šalinimo įtaisų (separatorių arba "nuorintojų"), kurie veikia sistemose tik iki 1,5 bar, o taip pat daug kainuoja juos įsigyti ir sumontuoti.

Neturėsite problemų dėl nešylančių stovų ir radiatorių. Nebus sistemos įrengimų ir armatūros eksploatacijos sutrikimų dėl laisvų oro burbuliukų judėjimo.

Išvengsite vamzdžių korozijos ir erozijos ilgesnį laiką, sumažės sistemų užsinešimas purvu, pagerės vandens cirkuliacija, nes vanduo sistemose liks beveik be ištirpusio oro.

Sumažės triukšmas šildymo sistemoje ("neburbuliuos" ir "neūš" radiatoriuose ir šildymo vamzdžiuose), nes oro koncentracija sistemoje bus žymiai mažesnė nei natūralus jo lygis aplinkoje esančiame vandenyje, dėl to, net ir sumažėjus slėgiui atskirose sistemos vietose iki atmosferinio, oras iš šildymo vandens nebeišsiskirs. Cirkuliacinis siurblys dirbs žymiai tyliau, taip pat neturėsite problemų dėl siurblio kavitacijos ir gyventojai, gyvenantys virš šilumos punkto, nesiskųs dėl triukšmo. Visi miegos ramiai… 

Iš šilumnešio pašalinus orą, kaip blogą šilumos laidininką, pagerės šilumos perdavimas ir mainai joje.

Įrenginys gali veikti neprižiūrimas žmonių, turi automatinį darbo režimą ir savęs testavimą funkciją, gali pranešti apie gedimus (reikalingas papildomas priedas signalui perduoti).

 

Su oro šalinimo (degazavimo) įrenginiais galėsite:

 

Užpildyti ir papildyti sistemą – taip išvengsite oro patekimo per papildymo vandenį. Patirtis rodo, kad dalis oro į sistemas patenka su papildymo vandeniu. Kas naudoja "Hydro-X" tipo vandens paruošimui skirtas chemines priemones, galės sumažinti jų kiekį, nes ištirpusio deguonies kiekis, kurį turi sorbuoti chemija, po degazavimo bus kelis kartus mažesnis. Be to, įrenginys iki minimumo sumažina azoto, kaip sudėtinio oro komponento ir pagrindinio "oro kamščių" pastato šildymo sistemos viduje sukėlėjo, kiekį papildymo vandenyje.

Automatiškai kontroliuoti papildymą. Taip pat galėsite apriboti papildymo ciklo trukmę ir/arba papildymo ciklų per laiko vienetą skaičių. Taip Jūs iki minimumo sumažinsite žalą, patiriamą trūkus sistemos vamzdžiui, kai užliejamos patalpos.

Šio tipo įrenginiai  be priežiūros gali veikti automatiškai 24 val. per parą šildymo sistemose, kurių vandens tūris yra nuo 0,1m3 iki 10.000 m3.

 

Veikimo principas:

 

Oro – dujųšalinimas iš vandens ir iš vandens papildymo sistemos atliekamas vakuuminiu būdu specialiame vakuuminiame inde (vamzdyje). Vakuumas sukuriamas siurblio pagalba. Vanduo į indą, kuriame yra sudarytas vakuumas, patenka per purkštuką ir yra išpurškiamas. Vanduo, patekęs į vakuumą, atsiskyręs nuo oro, krenta žemyn ir tiekiamas į sistemą, o oras pašalinamas per viršutinę indo dalį.

 

Papildoma informacija:

 

Degazavimo įrenginį galima naudoti tiek naujose, tiek senose šildymo, vėdinimo bei šaldymo sistemose (ŠVOK).

 

„Servistek“ T60+P patikimai ir centralizuotai šalina orą iš visos sistemos– iki tolimiausio jos taško.

 

·         Naudojamos iki 220 kub.m tūrio sistemoms.

·         Darbinis slėgis iki 4,5 bar – tinka iki 9-12 aukštų pastatams.

·         Paprasta pradėti degazavimą vieno mygtuko „auto“ paspaudimu.

·         Įrenginys pats prisitaiko prie sistemos parametrų, nes turi jutiklius.

·         Tinka sistemoms tiek su membraniniais išsiplėtimo indais, tiek su slėgio palaikymo stotimis.

·         Su papildymo funkcija galima papildyti sistemą ir iš beslėginio rezervuaro.

·         Hidraulinė įrenginio dalis su pavara ir rutuliniu vožtuvu yra atspari purvui ir nešvarumams.

·         Lengvai transportuojamas (aukštis tik 1,22 m, svoris – 34 kg).

 

 

Terminai:

 

Vandens degazacija – dalinis arba visiškas vandenyje ištirpusių dujų pašalinimas, paprastai vykstant fiziniam procesui.

 

Vandens dearacija – vandenyje ištirpusio oro pašalinimas.

 

Katilus maitinančio vandens ruošimas – tai fizinis-cheminis vandens, skirto tiekti į garų katilus, apdorojimas. Šį procesą sudaro:

 

·         druskų kiekio sumažinimas;

·         ištirpusio deguonies, mechaninių priemaišų, riebalų pašalinimas;

·         vandens neutralizavimas;

·         pridedama medžiagų, saugančių nuo kalkių apnašų susidarymo.

 

 

Servistek-T veikimo principo aprašymas: Techninė instrukcija

 

 

Animuotas veikimo principas:

 

 

Oro šalinimo stotelę SERVISTEK galite padaryti dar mobilesne: