Oro drėkintuvai šildymo sezonui
Sausros sindromas
Šildymo sezonas atneša ne tik papildomų mokesčių už komunalines paslaugas. Kad ir kaip būtų paradoksalu, jaukūs mūsų namai nebūtų tokie, jeigu sėdėtume šaltyje susisupę į devynis pledus ir mirksėtume vienas kitam apšarmojusiomis blakstienomis. Taigi šiluma kaulų nelaužo. Šiluma daro ką kita. Ji sausina orą.
Juk pastebėjote, kad šaltuoju metų laiku staiga išnyra daugybė problemų, susijusių su odos drėgmės palaikymu ar komfortišku kvėpavimu. Vieni griebiasi drėkinamųjų kremų, kiti šlemščia vitaminus manydami, kad skeldėjančios lūpos yra cinko ar vitamino B trūkumo ženklas, treti ima tarsi ledinukus krimsti pastiles nuo sauso kosulio, neva gydydamiesi eilinį virusą. Tačiau visi šie kamuojantys reiškiniai dažnai būna per sauso oro patalpose problema.
Drėgmės piliulė
Šią problemą išspręsti gali paprasčiausias oro drėkintuvas. Dailaus dizaino aparatėlis gali išgelbėti nuo visų šių kamuojančių bėdų. Tyliai sau purkšdamas vandens garus į aplinką jis padėtų užmiršti sausą naktinį kosulį, išsausėjusią veido odą ar skeldėjančias lūpas. Juolab kad dabar oro drėkintuvų pasirinkimas išties nemažas. Svarbu – tinkamai išsirinkti. Ir čia jau neapsieisime be specialistų patarimų.
Platus pasirinkimas
Anot UAB "VP sprendimai" vadovo Deivido Kaspero, oro drėkintuvai būna kelių tipų: išskiriantys tik karštus garus, vadinamieji šaltų garų drėkintuvai, ultragarsiniai ir drėkintuvai su specialiu oro valytuvu. Paprasčiausias yra karštų garų oro drėkintuvas, veikiantis panašiai kaip virdulys: kai kaitinamas vanduo užverda, į orą išpučiami garai. Į specialias įrenginio talpyklas galima įpilti įvairių kvapų, inhaliacinių priemonių. Tokio drėkintuvo trūkumai labai akivaizdūs vasarą – karšti garai stipriai šildo kambarį, kai ir taip būna karšta, o blogiausia – eikvoja daug elektros energijos. Privalumai – gerai drėkina orą, tyliai veikia ir yra pigūs.
Kita drėkintuvų grupė – ventiliatoriai su kempine. Kempinės tipo filtras prisisunkia vandens, o ventiliatorius išpučia į orą vandens lašelius – garus. Tokio drėkintuvo trūkumai – garsiai veikia, elektros energijos išeikvoja vidutiniškai. Privalumai – išgarina labai daug vandens, neturi įtakos patalpų temperatūrai, ventiliatorius gerai išsklaido garus.
Ultragarsiniai oro drėkintuvai garina vandenį ultragarso principu. Trūkumai – pats aparatas kainuoja brangiau, tačiau ultragarsinis drėkintuvas eikvoja mažai elektros energijos, tyliai veikia ir neturi įtakos kambario temperatūrai. Drėgmė pasiskirsto vidutiniškai.
Diskiniai, kurie dar ir valo orą, drėkintuvai veikia disko sukimosi principu. Per vandenį sukasi diskai, sudarydami purslų ir išmesdami juos kaip garus. Tokių drėkintuvų trūkumai – kiek didesnė kaina. Privalumai – tyliai veikia, gerai drėkina, oro nešvarumai renkasi vandenyje, nėra keičiamų filtrų oro valytuvui. Beje, kadangi prietaisas vienu metu ir valo, ir drėkina orą, esant pakankamam drėgnumui praktiškai negali tik valyti oro.
Kai reikia sausros
Dauguma mano, kad vienintelė problema, kuri galėtų iškilti kalbant apie orą patalpose – per sausas oras. Kai kuriems labai praverstų ir drėgmės rinktuvai, skirti surinkti drėgmę patalpose, jeigu jos yra akivaizdžiai per daug. Tarkime, užliejo rūsį ar garažą… Nors patalpų grindys būna išsausintos idealiai, vis tiek į sienas ir grindis lieka įsigėrusi drėgmė. O sudrėkus statybinėms medžiagoms, turinčioms gipso, prarandamas jų tvirtumas. Esant tokioms sąlygoms netruks gali atsirasti pelėsis ir grybelis. Tai labai nepageidautinas reiškinys alergiškiems ir sergantiems kvėpavimo takų ligomis žmonėms. O ir sveikam žmogui nepatartina užsibūti tokiose patalpose. Be to, kad tokia aplinka ne tik kenkia sveikatai, bet ir atrodo neestetiškai. „Tokiu atveju ypač praverstų oro sausintuvai, kurie surenka drėgmės perteklių. Tokio aparato veikimo principas toks: į prietaisą patekęs oras šaldomas, jame esanti drėgmė kondensuojasi prietaiso viduje ant sienelių ir nubėga į tam skirtą talpą. Iš prietaiso išmetamas oras jau yra kur kas sausesnis. Vieni prietaisai išmeta orą atšaldytą, kiti –jį pašildo“, – patirtimi dalijosi specialistas.
Švaros gurkšnis
Per didelė sausra ar drėgmė – tai dar ne visos problemos, su kuriomis susiduriame patirdami įvairių negalavimų. Žiedadulkės, dulkės, gyvūnų plaukai – tai tik keletas galimų priežasčių, alergijos, astmos ir kvėpavimo takų problemų. Oro valytuvai – jonizatoriai valo orą ir padeda išvengti šių bėdų. Brangesni ir kokybiškesni oro valytuvai pašalina daugiau ore esančių dalelių, tokių kaip alergenai, bakterijos, virusai ir tabako dūmai, kurie gali pakenkti sveikatai.