Kas yra rekuperacija?
Tačiau intelektuali technologija leidžia jums atgauti iki 90% šios energijos ir panaudoti ją taupant. Viskas dėka šilumokaičių veikimo. Šie blokai gali veikti skirtingais principais, tokiais kaip regeneracija ir rekuperacija.
Oras-oras šilumokaičiai
Oras-oras šilumokaitis vėdinimo ir ištraukimo sistemoje. Čia, išmetimo ir tiekiamo oro sąsajoje, šilumokaitis gali perduoti šilumą arba šaltą energiją iš išmetamo oro į tiekiamą orą.
Regeneruojant energiją (dažnai vadinamą tiesiog šilumos atgavimu), vidaus patalpų šiluma (arba vėsumas) tampa pakartotinai naudojama. Šiluma ir šaltis yra skirtingi šiluminės energijos žymėjimai.
Tarkime, kad jūsų pastate yra vėdinimo ir ištraukimo sistema. Tai reiškia, kad turite du aktyvius ir atskirus srautus. Vienas iš jų pritraukia išorinį orą į pastatą (tiekiamą orą), o kitas įleidžia kambario orą iš išorės (išmetamąjį orą).
Skiriamos operacijos žiemą ir vasarą. Žiemą išmetamo oro kanalas tiekia ne tik naudojamą orą, bet ir šiltą orą iš pastato. Šviežias naujas oras patenka per tiekiamo oro kanalą.
Vasarą vyksta atvirkščiai: dabar aušinamas, bet panaudotas oras išeina per aušinimo įrenginį. Tiekiamas oras yra šiltas, bet nenaudojamas.
Galite panaudoti temperatūros ir drėgmės skirtumus, kad atgautumėte kambario šilumą ar vėsą, priklausomai nuo sezono.
Rotaciniai ir plokšteliniai šilumokaičiai
Šilumokaičiai naudojami oro srautų sąsajoje. Šilumokaitis didžiąją dalį šiluminės energijos perduoda iš išmetamo oro į tiekiamą orą.
Žiemą vėsus tiekiamas oras pašildomas, o vasarą šiltas tiekiamas oras. Tokiu būdu šiluma ar šaltis atgaunami iš išmetamo oro. Šilumos energijos laidininkai paprastai yra iš aliuminio arba specialaus plastiko pagamintos folijos arba plokštės.
„Klingenburg“ gamina plokštelinius šilumokaičius ir rotacinius šilumokaičius, skirtus energijos atgavimui iš visų kambarių dydžių ir visoms reikmėms – nuo vieno kambario buto iki gamybos salės, nuo ligoninių iki duomenų apdorojimo centrų iki kruizinių laivų.
Plokštieji šilumokaičiai veikia rekuperacijos principu, o rotaciniai šilumokaičiai naudoja regeneravimo principą.
Plokštės šilumokaičiai: rekuperacija
Plokštės šilumokaičio atveju mūsų pavyzdyje prietaisas sukraunamas „Counterflow“ šilumokaičiu, plonos aliuminio ar plastiko plokštės. Plokščių įtraukose yra tarpų, per kuriuos teka tiekiamas ir išmetamas oras.
Kiekvienas tarpas, kuriame yra tiekiamo oro, yra greta išpylimo oro. kad šiluminė energija keistų plokšteles iš vieno oro srauto į kitą. Tai atsitinka rekuperacijos principu.
Rekuperacinėse sistemose nėra maišomas tiekiamo ir išmetamo oro srautai. todėl plokšteliniai šilumokaičiai tinkami pastatams, kuriuose reikalaujama maksimalaus grynumo ir higienos, pvz. ligonines. Šiuos blokus galima įsigyti kaip priešpriešinius arba kryžminio srauto plokštelinius šilumokaičius.
Rotaciniai šilumokaičiai: regeneracija
Rotacinis šilumokaitis veikia regeneracijos principu. Į korį panaši laikymo masė iš aliuminio suteikia ašinius kanalus, kuriais teka tiekiamasis ir išmetamas oras. Po pusės šilumos rato pasukimo aliuminio folija surenka ir perduoda išmetamo oro šiluminę energiją į tiekiamą oro srautą.
Skirtingai nuo plokštelinių šilumokaičių, šioje sistemoje abi oro srovės nėra hermetiškos. Kadangi aliuminio kaupiamosios masės temperatūra nuolat kinta, šis procesas apibūdinamas kaip regeneracinis šilumos atgavimas.
Rotaciniai šilumokaičiai gali būti iki aštuonių metrų skersmens. Jie apdoroja labai didelius oro kiekius, todėl yra idealūs dideliems pastatams, tokiems kaip gamyklos ir biurų kompleksai.
Priešingai nei plokšteliniai šilumokaičiai, jie taip pat turi pranašumą, perduodami drėgmę ir jautrią šilumą.