Drėgmės surinkėjai: atsiliepimai perkantiems

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kas yra drėgmės surinkėjai?

Oro sausintuvai – įrenginiai, surenkantys iš aplinkos perteklinę drėgmę. Taip pat, šie prietaisai naudojami norint išvengti nemalonaus kvapo bei pelėsio susidarymo patalpose. Reguliuodamas vandens kiekį ore, drėgmės surinkėjas teikia naudą ne tik žmogaus sveikatai, bet ir kambaryje esančių augalų vešėjimui. Be to, rinktuvo dėka nuo drėgmės žalos gali būti apsaugotas ir sausas maistas.

Drėgmės surinkėjas veikia gana paprastai: oras įtraukiamas į sausintuvą, tuomet surenkama drėgmė ir išvalytas oras grąžinamas į patalpą. Tam, kad rinktuvas veiktų tinkamai, susikaupusį vandenį reikia reguliariai pašalinti. Taip pat, kai kurie surinkėjai kaupia drėgmę vandenį sugeriančioje medžiagoje, kurią dažnai reikia išgręžti, tad renkantis įrenginį reikėtų atsižvelgti, kuris sausintuvo tipas jums tinka labiausiai.

Drėgmės surinkėjai: atsiliepimai apie įrenginių privalumus

Siekiame, jog jūsų gyvenamosiose bei darbo patalpose „apsigyventų“ geriausi drėgmės surinkėjai. Atsiliepimai įrodo, jog norint įsigyti tinkamiausią orą sausinantį prietaisą pravartu atsižvelgti į jų privalumus bei trūkumus.

Privalumai:

Padeda turintiems alergijų. Jei kenčiate nuo pelėsio ar dulkių sukeliamos alergijos, oro sausintuvas tikrai jums pravers. Sumažindamas drėgmės kiekį ore, rinktuvas sustabdys dulkių erkučių plitimą ir pelėsio susidarymą, tad galėsite ramiai džiaugtis švariu patalpos oru. O jei dulkių koncentracija patalpose itin didelė, jums pagelbės naudingi gariniai buitinės technikos prietaisai, pavyzdžiui, garų šluota.

Teikia komfortą. Ar jaučiate, jog patalpoje tvyro nemalonus kvapas bei sunkiai džiūsta skalbiniai? Drėgmės surinkėjas pašalins šiuos trukdžius reguliuodamas besikaupiančią drėgmę. Oro sausintuvo dėka, drėgmė nesikaups drabužiuose ir ant baldų paviršių, tad galėsite džiaugtis švara ir gaivumo jausmu.

Apsaugo patalpą nuo susidėvėjimo. Didelis drėgmės kiekis ore gali neigiamai paveikti ne tik jūsų kambario paviršius, bet ir elektroninius prietaisus – vandens perteklius gali sukelti rūdžių susidarymą. Įsigiję tinkamą oro sausintuvą šių nemalonumų išvengsite.

Trūkumai:

Skleidžia triukšmą. Visgi, kad ir kokie naudingi yra drėgmės surinkėjai, atsiliepimai teigia, jog jie gali sukelti nepatogumų skleisdami nemalonų garsą. Tad jei planuojate įrenginį patalpinti miegamajame ar kitame gyvenamajame kambaryje, patariame pasidomėti specialiai šios paskirties patalpoms pagamintais oro sausintuvais.

Didina patalpos temperatūrą. Tam, kad oro sausinimas vyktų sklandžiai, drėgmės surinkėjai pučia karštą orą ir taip didina kambario temperatūrą. Tai kelia problemų ir vasarą, kuomet papildomas karštis gali išvarginti, ir žiemą, kuomet sausas oras gali sukelti sveikatos problemų. O kambario temperatūrą reguliuoti saugiai puikiai padeda elektriniai radiatoriai.

 

Drėgmės surinkėjai: į ką atsižvelgti?

Jei nesate susipažinę, kuo pasižymi drėgmės surinkėjai, atsiliepimai bei patarimai į ką atsižvelgti renkantis oro sausintuvą tikrai pagelbės ieškant tinkamiausio įrenginio:

Galia

Drėgmės surinkėjo galia, matuojama vatais, priklauso nuo kambario, kuriame talpinsite įrenginį, dydžio. Kuo didesnis patalpos dydis, tuo galingesnio surinkėjo prireiks. Visgi, atsižvelkite į tai, jog didesnis rinktuvas naudoja daugiau energijos, tad elektros sąskaita tikrai bus didesnė. Dėl šios priežasties, specialistai rekomenduoja rinktis mažesnio galingumo įrenginį, kurį naudojant tikrai sutaupysite.

Rekomenduojamas patalpos dydis

Šį parametrą rasite kiekvieno įrenginio aprašyme – jis nurodo, kokio kvadratinio ploto kambaryje surinkėjas veikia efektyviausiai. Atsižvelgę į šią svarbią detalę užtikrinsite optimalų įrenginio veikimą.

Drėgmės surinkimo našumas

Rinkdamiesi drėgmės surinkėją, būtinai atsižvelkite į jo našumą bei aptarnaujamo kambario plotą. Jei įsigysite per daug galingą pasirinktam kambariui rinktuvą, jis gali neatlaikyti apkrovos ir greitai sugesti. O jei išsirinksite silpną drėgmės surinkėją, išnaudosite daug elektros energijos negaudami norimo rezultato.

Oro srautas

Ši svarbi charakteristika nurodo, kiek kubinių metrų drėgmės surinkėjas nusausina per valandą. Tai – vienas svarbiausių rinktuvo parametrų, pagal kurį galite orientuotis, kokio galingumo įrenginio jums reikia.

Triukšmo lygis

Turbūt nenustebinsime pasakydami, jog drėgmės surinkėjas, kaip ir dauguma elektrinių buities prietaisų, veikdamas skleidžia garsą. Visgi, modernios technologijų kompanijos nuolat stengiasi pasiūlyti pirkėjams patobulintą įrenginio versiją, tad šiandien parduotuvėse gali būti randami ir itin tylūs drėgmės surinkėjai. Atsiliepimai įrodo, kad tinkamiausią oro sausintuvą įsigysite pasidomėję skirtingais įrenginių modeliais, tad nesidrovėkite pasitarti su kompetetingais specialistais.

Bakelio talpa

Bakelio talpa reiškia drėgmės kiekį, kurį gali talpinti oro sausintuvas. Kuo didesnė rinktuvo bakelio talpa, tuo rečiau reikės išpilti susikaupusį vandenį. Visgi, reikia stebėti, kuomet visa talpa užsipildys surinkta drėgme – tuomet drėgmės surinkėjas automatiškai išsijungs. O jei norite taupyti laiką, įsigykite sausintuvą, kurį galima prijungti prie vandens žarnos – susikaupęs vanduo nutekės į lauką ir galėsite nesirūpinti dėl rinktuvo veikimo.

Kiti svarbūs aspektai:

Žinoma, yra ir kitų ne mažiau svarbių charakteristikų, į kurias patariama atsižvelgti renkantis drėgmės surinkėją. Vienas iš jų yra kaina, kuri yra ypač svarbi planuojantiems savo biudžetą. Atsižvelkite į savo poreikius ir galimybes bei turėkite omenyje, jog sausintuvas taip pat prisideda prie padidėjusių elektros išlaidų. Be to, pasidomėkite papildomais sausintuvo filtrais, kurie turi kvapus naikinančių ir antibakterinių savybių. O taip pat nenumokite ranka į rinktuvo dizainą, kadangi modernus įrenginys gali tapti puikia interjero detale.

Drėgmės surinkėjas – puikus pagalbininkas buityje, tausojantis žmogaus sveikatą. Tikimės, jog šiame straipsnyje pateikti paaiškinimai apie tai, kokiomis savybėmis pasižymi drėgmės surinkėjai, atsiliepimai bei komentarai apie šių įrenginių privalumus padės išsirinkti jūsų lūkesčius atitinkantį rinktuvą. O tinkamiausią įrenginį visuomet rasite mūsų internetinės parduotuvės buitinės technikos skyriuje.