Vandens minkštinimo filtrai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Hidrokarbonatiniai (carbon – anglis) vandenys yra tokie, kuriuose yra ištirpę daug rūgščių anglies rūgšties druskų. Hidrokarbonatiniai jie yra todėl, kad ore esantis anglies dioksidas CO2 nuolat tirpsta vandenyje, sudarydamas anglies rūgštį H2 CO3. Tai silpna rūgštis. Anglies rūgštis, susitikusi su netirpiomis kalkėmis CaCO3, kurių yra visose nuosėdinėse uolienose, sudaro lengvai vandenyje tirpstantį kalcio hidrokarbonatą.

Vandens kietumas matuojamas ištirpusių Ca ir Mg druskų kiekiu – mg-ekv/l. Ribinės CaCO3 vertės vandenyje minkštas vanduo: 0-1 mg-ekv/l, labai kietas vanduo: >6 mg-ekv/l.

Nei Lietuvos, nei Europos Sąjungos teisės aktai nereglamentuoja, kokio kietumo vanduo gali ar turi būti, – t. y. neribojamas nei didžiausias, nei mažiausias kietumas. Tačiau dėl kalcio bei magnio druskų pertekliaus formuojasi kalkių nuosėdos, ant kriauklių ir vonios atsiranda baltų dėmių, iš dušo ir čiaupų, dėl užkalkėjimo itin silpnai bėga vanduo, ant puodų, lygintuvų ir elektrinių virdulių sienelių atsiranda baltos, sunkiai nuvalomos nuosėdos, balti skalbiniai gelsta, o spalvoti blunka, drabužiai greičiau susidėvi, tokiame vandenyje verdami maisto produktai netenka dalies maistingų medžiagų.

 

Vandens minkštinimas padeda sumažinti vandenyje esančią kalcio ir magnio jonų koncentraciją. Buityje dažniausiai naudojami minkštinimo filtrai, kuriuos sudaro: filtro kapsulė, užpildyta sintetine derva, vadinama katijonitine mase ir druskos talpykla. Kietas vanduo filtruojamas pro dervas, kurios sulaiko kietuosius mineralus, esančius vandenyje, vyksta vadinamoji jonų mainų reakcija. Vykstant šiai reakcijai vandenyje esantys kalcio ir magnio jonai, pakeičiami natrio jonais.

 

Po kurio laiko dervos yra prisotinamos ir jas reikia atnaujinti, nes pasibaigia filtre esančios dervos keitimo galia. Tai atlieka regeneracijos programa – derva regeneruojama valgomosios druskos tirpalu. Regeneraciją sudaro keletas ciklų, kurių metu specialus druskos tirpalas ir vanduo, tekėdami skirtingomis kryptimis ir skirtingais greičiais, plauna užpildą, o susikaupę kietumo jonai išplaunami į nuotekų sistemą. Regeneracijai filtrai naudoja specialią NaCl druską, taigi laikas nuo laiko reikia papildyti druskos talpą.

 

Daugelis žmonių mano, po vandens minkštinimo filtro vandens negalima vartoti, nes turi per daug natrio. Tačiau vidutinis natrio kiekis litre vandens, po vandens minkštinimo filtro yra nuo 60 iki 90 mg, kai riekelėje baltos duonos yra 120 mg natrio. Jei šis natris yra nepageidaujamas – galima papildomai įrengti atbulinio osmoso principu veikiančius geriamojo vandens filtrus, kurie pašalins visą vandenyje esantį natrį.

Minkšto vandens pranašumai: prausiantis geriau putoja šampūnas ir muilas, jų sunaudojama mažiau, plaukai tampa purūs, minkšti ir žvilgantys, nepažeidžiamas apsauginis odos sluoksnis, tokiame vandenyje išskalbti drabužiai yra minkštesni, ilgiau nesusidėvi, neblunka spalvos, atrodo naujesni, sumažėja vandens šildymo sąnaudos, vamzdynų ir buitinės technikos nepadengia nuosėdos.

 

Apie kieto vandens kenksmingumą vamzdžiams ir kitokiai techninei įrangai prirašyta daug. O štai apie kieto vandens įtaką žmogaus sveikatai rasime tik keletą neaiškių, aptakių teiginių. Pavyzdžiui, kad nenustatyta arba iki šiol nesurinkta pakankamai duomenų. Kartais teiginiai būna tiesiog priešingi, prieštaraujantys vienas kitam. Bet gi kietas vanduo teka ir mūsų kūnų gyslomis…

 

UAB DREMA siūlo pažangius vandens minkštinimo sprendimus. Itin efektyvius "AQUAPHOR" vandens minkštiklius – alternatyvą klasikiniams namuose naudojamiems vandens minkštikliams, jie naudoja mažai druskos, o regeneracijai reikalingas nedidelis vandens kiekis. Kompaktiškus ir mažai energijos bei vandens sunaudojančius amerikiečių gamybos vandens minkštiklius „WATERBOSS“, kurie ne tik minkština, bet ir pašalina geležį iš vandens. Bei minkštiklius galinčius apdoroti ne tik, šaltą, bet ir karštą iki 65˚C vandenį – "Erie H2Optimo".