Kokybiško vandens naudojimas ir vartojimas: kodėl tai svarbu

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Prastos kokybės vandenyje gali būti įvairių teršalų ir kitų kenksmingų medžiagų, dėl kurių vanduo įgauna blogą skonį, kvapą ir spalvą. Toks vanduo kelia riziką mūsų sveikatai. Geriamojo vandens filtrai suteikia papildomą apsaugą nuo įvairių mikroorganizmų, kurie sukelia įvairias sveikatos problemas. Lygiai taip pat mūsų kasdieniame gyvenime gelbėja ir vandens minkštinimo filtrai – jie išsprendžia kieto vandens problemą, dėl kurios kyla daug buitinių nepatogumų.

Kokiais privalumais pasižymi kokybiškas vanduo

Taigi, labai naudinga žinoti, kodėl taip svarbu naudoti ir vartoti kokybišką vandenį.

Padeda išvengti įvairių ligų

Kokybiškas vanduo padeda išvengti ligų, kuriomis galima užsikrėsti per vandenį. 2009 m. atlikto tyrimo duomenys parodė, kad tyrimo dalyviai, kurie vartojo atvirkštinės osmozės / UV filtrus, beveik 12 % rečiau sirgo virškinamojo trakto ligomis nei tiriamieji, vartoję nefiltruotą vandenį. Nefiltruotame vandenyje gali būti įvairių kenksmingų medžiagų, pvz., švino, pesticidų ir kt.

Sumažina buitines išlaidas

Gera vandens kokybė padeda prailginti buitinės technikos prietaisų naudingo tarnavimo laiką. Atlikti tyrimai rodo, kad vandens minkštinimo filtrai padeda išsaugoti įvairių vandenį naudojančių buitinės technikos prietaisų našumą, nes tokių filtrų pagalba kietas vanduo paverčiamas minkštu vandeniu.

Vieno tyrimo metu indaplovės ir skalbimo mašinos veikė 30 dienų ir atliko 240 pilnų skalbimo ciklų naudojant tiek minkštą, tiek kietą vandenį. Skalbyklėse, kurios naudojo minkštą vandenį, nebuvo jokių kalkių nuosėdų. Tačiau tose skalbyklėse, kurios naudojo kietą vandenį, reikėjo pašalinti susikaupusias kalkių nuosėdas. Be to, minkštą vandenį naudojusioms skalbyklėms reikėjo mažiau skalbimo priemonių.

To paties tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad per penkiolika vandens šildytuvų naudojimo metų jų našumas sumažėjo net iki 48 %, kai tuo tarpu vandens šildytuvai, kurie naudojo minkštą vandenį, visą savo tarnavimo laiką išsaugojo tokio paties lygio našumą.

Yra gero skonio ir kvapo

Ar kada nors buvote susimąstę, kodėl iš čiaupo bėgančio vandens kvapas primena supuvusius kiaušinius arba geriamasis vanduo turi metalo skonį? Vandenilio sulfidas yra bespalvės ir už orą sunkesnės dujos, skleidžiančios nemalonų supuvusio kiaušinio kvapą. Šios dujos taip pat daro žalą vandentiekiui. Dėl vandenyje esančios geležies arba mangano, vanduo gali įgauti metalo skonį. Geriamojo vandens filtrai skirti pašalinti blogą vandens skonį ir kvapą lemiančioms priemaišoms ir leidžia mėgautis švariu, gero skonio ir kvapo vandeniu.

Palengvina valymo darbus

Dėl vandenyje esančių priemaišų susidaro daug mineralinių nuosėdų, kurios paprastai aptinkamos kietame vandenyje, pvz., kalkių. Tokias susidariusias sankaupas gali būti sudėtinga pašalinti. Pernelyg intensyvus valymas ir šveitimas gali pagreitinti valomų objektų susidėvėjimą. Šių problemų galima išvengti naudojant vandens minkštinimo filtrą, tokiu būdu ne tik palengvinant valymo procesą, bet ir prailginant įvairių daiktų bei prietaisų tarnavimo laiką.

Pabaigai

Jau sužinojote, kaip jūsų gyvenimo kokybę ir sveikatą gali pagerinti švarus ir kokybiškas vanduo ir dėl kokių priežasčių verta įsigyti įvairių rūšių vandens filtrus – vandens minkštinimo filtrus, geriamojo vandens filtrus, vandens nugeležinimo filtrus ir kt. Todėl susidūrus su nekokybiško vandens problema, nedelskite ir nenumokite į tai ranka. Šiuolaikinių technologinių sprendimų pagalba kiekvienas galime naudoti ir vartoti tinkamos kokybės vandenį.