Ketinate namuose įsirengti vandens filtrus? Ar žinote kokius rinktis?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kai iš čiaupo teka kietas vanduo

Vandens kietumas – ko gero dažniausia bėda, kuria skundžiasi lietuviai. Nuolat vartojant kietą vandenį, į tai ilgainiui pradeda reaguoti žmogaus oda – pastaroji labai išsausėja.

 

Dėl kieto vandens nukenčia ir namuose naudojami buitiniai prietaisai, santechnika, kiti namų apyvokos daiktai: virdulio vidus, vonios, kriauklių, dušo kabinos sienelės netrunka pasidengti baltu kalkių nuosėdų sluoksniu. Vandens kietumo problemą nesunkiai išsprendžia specialūs vandens minkštinimo filtrai.

Įvertinus tai, vanduo yra tik kietas, ar galbūt turi dar ir papildomų kitokių negerumų, pavyzdžiui, jame dar yra ištirpusių ir kokių nors kitokių junginių ar medžiagų, pats vandens minkštinimo procesas gali šiek tiek skirtis. Tokiu atveju tiesiog reikės įrengti skirtingus geriamo vandens filtrus.

Jei vandenyje yra nedidelė geležies koncentracija, tačiau vanduo neturi nei specifinio kvapo, nei skonio, tokiu atveju verta rinktis modifikuotą vandens minkštinimo filtrą. Toks įrenginys vandenį ir suminkština, ir iš vandens išvalo geležies kiekius, kurie viršija higienos normas.

Tinkamai pasirinkti vandens filtrai tuo pačiu metu gali iš vandens išvalyti ir nitratus bei nitritus, taip pat organinių medžiagų perviršius.

Jei vanduo turi metalo skonį

Ar norėtumėte gerti tokį vandenį? Vargu. Geležingas vanduo nėra sveikas nei žmogui, nei jo buičiai – ilgainiui vonia, plytelės, kriauklė ar unitazas pasidengia rusvomis rūdžių dėmėmis. Jei toks vanduo iš čiaupo teka jūsų namuose, jį būtina nugeležinti.

Vandenyje esant nedidelei geležies koncentracijai, pakaks, kaip ir buvo minėta aukščiau, tik modifikuoto vandens minkštinimo filtro. Jeigu atlikus vandens tyrimus, jų rezultatai rodo, kad vandenyje dar yra ištirpusio ir arseno, sieros vandenilio, kitokių cheminių junginių, tuomet tinkamiausias pasirinkimas būtų atskiras vandens nugeležinimo filtras.

Norintiems geriamąjį vandenį turėti dar geresnį ir gardesnį, rekomenduojama namie įsirengti tokius vandens filtrus, kurie iš vandens pašalins ir sunkiuosius metalus, ir kalkes, ir kitus teršalus. Tokios vandens valymo sistemos paprastai kartu yra komplektuojamos dar ir su vandens mineralizatoriais. Šie tinkamai išvalytą vandenį dar praturtina ir mineralinėmis medžiagomis. Toks vanduo tinkamas net ir kūdikių maistui ruošti.