Kada reikalingas vandens filtrų servisas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kasetiniai vandens filtrai

Kasetiniai vandens filtrai – tai vieni dažniausiai sutinkami vandens filtrai buityje. Kasetiniai vandens filtrai gali būti: mechaniniai, angliniai, minkštinimo, geležies šalinimo.

 

Kasetinių vandens filtrų pagrindinė funkcija pagal vandens filtro sudėtį yra sulaikyti tam tikras organines ir neorganines medžiagas. Vandens filtrai visus nešvarumus kaupia į save, dėl to būtina juos reguliariai keisti. Priklausomai nuo vandens kokybės, rekomenduotume vandens filtrus keistis kas 6-12 mėnesių. Net jeigu ir mažai sunaudojote vandens, tokius filtrus reikėtų keisti ne rečiau negu kas metus, nes filtruojantis vandens elementas visą laiką būna vandenyje.

Geriamojo vandens sistemos

Tokios vandens filtrų sistemos susideda iš kasetinių vandens filtrų elementų ir kartu atbulinio osmoso arba ultra filtracijos membranos. Dėl to esančių kasetinių vandens elementų keitimas yra analogiškas kaip ir prieš tai aptartų kasetinių vandens filtrų, reikėtų keisti ne rečiau negu kartą per metus.

 

Taip pat labai svarbu laiku pasikeisti kasetinius filtrus, nes tai turi įtakos atbulinio osmoso membranos veikimo ilgaamžiškumui. Atbulinio osmoso membraną, priklausomai nuo gamintojo, rekomenduojame pasikeisti kas 2-5 metus. Atkreiptinas dėmesys, kad tokioms vandens valymo sistemoms reikalinga reguliari priežiūra, kurią turėtų atlikti vandens filtrų meistras.

Automatiniai vandens minkštinimo ir nugeležinimo filtrai

Kalbant apie automatinius vandens filtrus, pagrindiniai elementai, užtikrinantys tinkamą tokių vandens filtrų veikimo kokybę yra automatinis vožtuvas ir filtruojanti medžiaga (įkrova). Kadangi automatiniuose vožtuvuose yra nemažai judančių dalių, labai svarbu reguliariai juos prižiūrėti. Rekomenduojame kartą metuose atlikti vožtuvo profilaktiką. Naudojant filtrus esant geležingam arba kietam vandeniui, vožtuvai dažnai užsineša geležimi ar kalkėmis, kas turi įtakos kokybiškam vandens filtro veikimui.

 

Taip pat labai svarbu keisti filtruojančią įkrovą. Ją rekomenduotume pasikeisti kas penkis metus, tam kad būtų užtikrintas kokybiškas vandens filtravimas. Ypač labai svarbu laiku atlikti vandens nugeležinimo įkrovos pakeitimą, nes tai gali turėti labai didelę įtaką vandens filtro veikimui. Dažnai šalia vandens automatinių vandens filtrų būna priedai, tokie kaip oro kompresoriai, indžektoriai ar mechaniniai filtrai. Juos taip pat svarbu prižiūrėti ir patikrinti ar tinkamai veikia.

Matome, kad svarbu ne tik įsirengti vandens filtrus, bet taip pat juos tinkamai prižiūrėti. Netinkamai prižiūrimi vandens filtrai gali turėti įtakos tolimesniems tokių vandens filtrų remontams. Rekomenduotume vandens filtrų servisą atlikti kreipiantis į specialistus arba prieš bandant pačiam atlikti darbus pasikonsultuoti su vandenvalos specialistais.