Ką reiškia jei iš čiaupo bėga žalias vanduo?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Zalias vanduo

Prasidėjus šildymo sezonui AB Vilniaus šilumos tinklai pradėjo termofikacinio vandens, kuris į klientų namus atneša šilumą, dažymo darbus. Siekiant operatyviai pastebėti bei pašalinti galimus nesandarumus pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemose, šilumos tiekimo trasose, toks vanduo nudažomas žaliai.

Anot bendrovės Techninio aptarnavimo centro vadovo Rustam Alijev, nematomais miesto vamzdynais cirkuliuojantis termofikacinis žalias vanduo aplinkai ir žmonių sveikatai nekenksmingas, tačiau padeda nustatyti nesandarias vietas, jeigu tokių atsiranda. Ypač tai aktualu pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms.

„Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros institucijos leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja“, – sako R. Alijev.

Šį dažiklį naudoja ne tik energetikai, bet ir pramogų organizatoriai. Minint Šv. Patriko dieną ties Užupio tiltu Vilnelės vanduo taip pat pažaliuoja šių dažų dėka, o praėjus kiek laiko išsisklaido.

Esant nesandariam karšto vandens šildytuvui, t. y. šilumokaičiui, fluoresceino dažais nudažytas termofikacinis vanduo gali patekti ir į karšto vandens čiaupus. Tai reiškia, kad per šilumokaitį į pastato karšto vandens vamzdyną patenka termofikacinis vanduo.

Nors toks žalias vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jo gerti nerekomenduojama.

„Net ir išgėrus tokio vandens pavojaus sveikatai nėra, todėl baimintis nevertėtų, tačiau iš karšto vandens čiaupų bėgantis žalias vanduo indikuoja namo šilumos punkte esančio šilumokaičio nesandarumą. Tokiu atveju būtina nedelsiant apie tai pranešti namo administratoriui arba bendrijai, šie patikrins ir pakeis šilumokaitį“, – teigia R. Alijev.

Pastebėjus miesto vietose besiveržiantį žalios spalvos vandenį bendrovė prašo pranešti Klientų aptarnavimo centrui tel. 19118.