Geležies valymo iš vandens įranga

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Geležis taip pat nesaugi sveikatai – reguliariai naudojant tokį vandenį vystosi alergijos, sausinama ir dirginama oda, vystosi kepenų ir inkstų ligos.

Štai kodėl geležies pašalinimas iš vandens tampa privaloma priemone siekiant išvengti rimtų sveikatos ir technikos problemų.

Geležis gali būti:

1) ištirpusi vandenyje, tada vanduo teka skaidrus, tačiau laikui bėgant jis sąlytyje su oru oksiduojasi ir vanduo tampa drumstas, arba
2) geležis esanti vandenyje iškart yra oksiduota, tada vanduo iš čiaupo bėga rudas.

Kadangi šiuo metu nėra universalaus ekonomiškai pasitvirtinusio geležies šalinimo metodo, galima teigti, kad vandens nugeležinimas yra vienas sudėtingiausių vandens valymo procesų. Neretai vienu metu reikia spręsti kelias vandens kokybės problemas.

Vandens nugeležinimo filtrai skirti kietųjų dalelių, geležies, sieros vandenilio, mangano, bei mechaninių priemaišų pašalinimui iš vandens.

Prieš statant vandens nugeležinimo įrangą būtina atlikti cheminę vandens analizę. Kartais, esant ypač dideliam užterštumui, būtina statyti pirminio apdorojimo įrangą (mechaninį filtrą, dechlorizacijos įrangą ar kitus filtrus).

Vandens, kuriame yra daug geležies, valymo sistemos yra įvairios, ir patiems sunku nustatyti, kuri iš jų yra geresnė – kiekviena yra skirta konkrečioms sąlygoms, todėl įrangos parinkimą geriausiai patikėti specialistams, kurie analizuos vandenį ir nustatys, kokį filtrą geriausia įdiegti.

Dažniausia mūsų klientai renkasi tokią siūlo geležies valymo iš vandens įrangą:

Automatiniai mechaniniai filtrai – surenka vandenyje esančias mechanines daleles. Vanduo, tekėdamas per filtro užpildą arba specialų reikiamo mikronažo filtracinį maišelį/tinklelį, filtruojamas mechaniškai. Filtras pats automatiškai išsiplauna pagal užprogramuotą išsiplovimo dažnį.

 

Geležies pašalinimo filtrai be reagentų, su oksidacine talpa – viena moderniausių vandens valymo technologijų. Šio metodo esmė – vandens prisotinimas deguonimi. Tokios sistemos veikimas pagrįstas ištirpusios dvivalentės geležies jonų oksidavimu ir vertimu į netirpios trivalentės geležies junginius. Šio proceso metu taip pat oksiduojamas ir pašalinamas vandenyje esantis manganas bei sieros vandenilis, dėl kurio atsiranda nemalonus vandens kvapas. Netirpios nuosėdos sulaikomos filtruojančioje įkrovoje, kuri nakties metu prasiplauna ir atsinaujina.

 

Jonų mainų dervos filtrai – vienas iš labiausiai paplitusių būdų pašalinti geležį iš vandens. Šio tipo įrenginiai veikia, kai vandenyje yra neoksiduota geležis. Filtravimo terpė „sugeria“ neoksiduotos geležies jonus kartu su kalcio ir magnio jonais ir pro išleidimo angą išteka vanduo be geležies. Geležies jonai kartu su kitais dvivalenčių metalų jonais lieka jonų mainų dervoje. Tuo pačiu metu iš vandens pašalinami manganas, stroncis, baris ir radis – šis universalumas yra didelis jonų mainų sistemų pranašumas. Filtro terpė periodiškai regeneruojama paruoštu druskos tirpalu.

 

Jeigu jums sunku išsirinkti – vandens mėginį, reikalingą tyrimams, galite atsiųsti į UAB DREMA biurą. Pristatysime Jūsų mėginį į laboratoriją, kur bus atlikti reikalingi tyrimai. Tai leis Jums sutaupyti laiko ir pinigų, o įsigyjantiems geležies valymo įrangą, mokestį už atliktą vandens tyrimą kompensuosime.