Šilumos siurbliai – moderni ir efektyvi sistema šiuolaikiniam vartotojui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

„Oras–vanduo“ šildymo sistema: pagrindiniai ypatumai ir veikimo principas

Šildymo sistema „oras–vanduo“ nuo kitų šildymo sistemų skiriasi tuo, kad yra nesudėtingai ir greitai įdiegiama, nereikalauja rūpintis žaliavų, skirtų šildymui, sandėliavimu, be to, įrengimui nereikalingas kaminas, tad vartotojas gali išvengti papildomų išlaidų projektuojant namą. Taip pat nereikalingi brangiai kainuojantys žemės darbai ar nuolatinis paties vartotojo dalyvavimas procese.

„Oras–vanduo“ šildymo sistemai reikalingas tinkamo galingumo el. elektros įvadas bei vieta lauke išoriniam įrenginio blokui sumontuoti. „Oras–vanduo“ šildymas efektyvumu nežymiai nusileidžia geoterminiam šildymui, tačiau įvertinus mažesnius pradinius sistemos įrengimo bei neženkliai didesnius šildymo bei karšto vandens ruošimo kaštus, tai puikus pasirinkimas norintiems modernios šiuolaikinės šildymo sistemos“, – teigia UAB „Inoterma“įmonės direktorius Aringas Vaškevičius.

Šilumos siurbliai „oras–vanduo“ šildo patalpas per grindinę ar radiatorinę šildymo sistemą bei ruošia buitinį karštą vandenį.

Kad sistema „oras–vanduo“ dirbtų efektyviai ir tarnautų ilgiau

Norint, kad sistema namuose veiktų sklandžiai ir efektyviai, „oras–vanduo“ siurblį reikėtų montuoti kartu su grindinio šildymo sistema arba žematemperatūriais radiatoriais ar ventiliatoriniais konvektoriais. Pastebima, kad šilumos siurblys efektyviausiai veikia kartu su grindinio šildymo sistema, o integruojant šilumos siurblį į jau esamą radiatorinę šildymo sistemą, šildymo sąnaudos trečdaliu didesnės nei šildant su grindinio šildymo sistema.

Tinkamas šildymo galios, šildymo sistemos komponentų parinkimas bei kasmetinė profilaktinė priežiūra užtikrins įrangos efektyvumą ir ilgaamžiškumą.

Keletas vertingų patarimų prieš įsirengiant šildymo sistemą „oras–vanduo“ namuose

Prieš įsigyjant „oras–vanduo“ šilumos siurblį, vertėtų pasidomėti įrenginio generuojamos galios ir naudingumo parametrais prie žemų lauko temperatūrų. Šilumos siurblių „oras–vanduo“ šildymo galia ir naudingumas COP yra nurodomas prie +7 lauko ir +35 ruošiamo vandens temperatūros, o reikalinga patalpų šildymo galia skaičiuojama prie -20 oC ar žemesnės temperatūros.

Jei norite, kad įrenginys atitiktų visus Jūsų keliamus lūkesčius: veiktų kokybiškai, efektyviai bei turėtų gerus darbinius parametrus – visų pirma konsultuokitės su šios srities specialistais. Rinkitės įmonę, kuri siūlo ne tik šilumos sistemų įrangą, bet kartu teikia profesionalias montavimo paslaugas. Taip pat pasidomėkite teikiamomis garantijomis – taip ateityje išvengsite galimų nesusipratimų dėl neefektyvaus ir trumpalaikio įrangos tarnavimo.

Atėjus šilčiausiam metų sezonui – aktualus tampa oro kondicionavimas

Šiuolaikiniai šilumos siurbliai–oro kondicionieriai ne tik vėsina, bet ir šildo, sausina bei, specialių filtrų ir jonizatorių pagalba, valo patalpų orą. Jūsų patogumui kondicionieriai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, kai kurie įrenginiai fiksuoja patalpoje esančius žmones ir pagal tai reguliuoja pučiamo oro srauto kryptį: nukreipiant nuo žmonių arba į žmones (veikiant šildymo rėžimu), taip pat mažinti elektros sąnaudas – vėsinant mažiau, kada patalpoje žmonių nėra.

Kaip išsirinkti ir prižiūrėti oro kondicionierių, kad šis veiktų tinkamai

Renkantis oro kondicionierių, svarbu išsiaiškinti, kokios galios įrenginys reikalingas, o tai individualu. Taip pat reikia žinoti ar reikalingos papildomos funkcijos. Jei įrenginys bus naudojamas tik retkarčiais – galima rinktis ekonominės klasės įrenginį, tačiau Premium klasės gamintojo įranga bus efektyvesnė, ilgiau tarnaus,tačiau pradinė investicija bus didesnė, todėl įvertinkite turimą biudžetą.

Ilgalaikiam funkcionavimui oro kondicionieriai turėtų būti sumontuoti kvalifikuotų specialistų. Netinkamai nukreipus šaldomo oro srautą gali užpulti įvairios peršalimo ligos. Taip pat dažnai pasirenkamas netinkamos galios įrenginys: per mažo galingumo oro kondicionierius neatvėsina patalpų iki pageidaujamos temperatūros, o per didelio galingumo – nebūna pilnai išnaudojamas, todėl kondicionierių rinkitės su specialisto pagalba.

Kalbant apie oro kondicionierių priežiūrą, ji nėra sudėtinga: reikėtų reguliariai valyti vidinio bloko filtrus, kurie užsiteršia priklausomai nuo naudojimo intensyvumo ir periodiškai atlikti profilaktinę apžiūrą bei esant reikalui papildyti šaldymo sistemos šaltnešio kiekį.