Šiuolaikiški šildymo būdai individualiuose namuose

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pasirinkimas dažnai nėra sunkus, nes jis priklauso nuo esančių (ar numatomų) lauko inžinerinių komunikacijų tinklų. Šiuo etapu būtina išanalizuoti esamą padėtį, perspektyvą ir atlikti ekonominį skai­čiavimą. Jeigu inžinerinės komunikacijos yra toli nuo projektuojamo pastato ir atskiram statytojui yra netikslinga lauko tinklų statyba, tai kelių ar keliolikos namų kvartalui gali būti pateisinama. Jeigu nėra komunikacijų ir pakankamų elektros galingumų, reikės rinktis skystąjį, kietąjį kurą arba suskystintąsias dujas.

 

Visos šildymo siste­mos turi savų pranašumų ir trūkumų, tačiau šiandien bene raciona­liausi šildymo būdai – šildymas dujomis ir sparčiai populiarėjančiais šilumos siurbliais. Nuolatinis būsto šildymas elektra per brangus, o šildymas kietuoju kuru jau nebepopuliarus, kai buvo pastebėta, kad šildymui kietuoju kuru rei­kia daug priežiūros, jis sukelia tam tikrų sunkumų: privalu valyti katilą, kaminą ir pan. Esant dabartinėms dujų kainoms, ekonomiš­kiausias sprendimas – dujiniai kondensaciniai katilai, bet dujų kainų dinamika kalba pati už save, todėl apie geoterminio šildymo sistemos pranašumus prieš dujinę mažiausiai verta kalbėti. Gal tik vertėtų pridurti, kad dujų įvadas yra pats brangiausias infrastruktūros elementas – į tai derėtų atsižvelgti įvertinant pirkimo kainų skirtumą. Taip pat vertėtų atsiminti, kad taršos mokestį ateityje numatyta skirti ir gyventojams. Taigi ateitis priklauso ekologiškiausiems šilumos siurbliams. Šiluminių siurblių sistemos yra gana sudėtingos ir specifinės, todėl apie jas reikėtų kalbėti atskirai.

 

Šilumos siurbliai
Šilumos siurblys – svarbiausią geoterminio šildymo sistemos dalis. Siurblių esama įvairių, kaip ir jų gamintojų bei pardavėjų. Verta paminėti tik tai, kad kiekvienas šilumos siurblys turi savo COP, taip vadinamas jo naudingo veikimo koeficientas. Šis skaičius parodo, kiek kilovatvalandžių šilumos gausite sunaudoję vieną kilovatvalandę elektros. Kokybiško siurblio COP standartinėmis sąlygomis turi siekti ~5. Tai reiškia, kad jūsų šildymo sąnaudos bus 5 kartus mažesnės negu šildantis elektra. Šilumos siurblys veikia paprastu prin­cipu – paima žemėje, vandenyje arba ore susikaupusią saulės energiją. Kokiu būdu paimti šilumą, priklauso nuo ke­leto veiksnių – žemės ploto bei atstu­mo iki vandens telkinio (jei toks yra).

Šilumai paimti dažniausiai naudojamas polietileninis vamzdis, kuriame teka eti­lenglikolio mišinys. Žemės kontūro pa­klojimo būdas ir kontūro ilgis parenka­mas pagal konkrečios vietovės grunto drėgnumą. Šilumos siurblys pagamina šiluminę energiją, sunaudodamas ¾ že­mės energijos ir ¼ elektros energijos. Šiai įrangai naudojamas nekenksmingas ir neardantis ozono sluoksnio 407 šaldy­mo agentas. Paprastai vamzdžiai klojami 250-400 m2 ploto sklype. Nustatyta, kad paviršinio dirvos sluoksnio absorbuojama šiluma neturi jokio neigiamo poveikio augalijai.

 

Jeigu sklypas mažas arba reljefas neleidžia įrengti paviršinio dirvos sluoksnio kolektoriaus, rekomenduojama naudoti gręžinio šilumą. Tai antras šildymo būdas. Veikimo principas paprastas – sklype išgręžiamas gręžinys, kuris aprūpina namą vandeniu ir tuo pat metu yra šilumos siurblio energijos šaltinis. Vieni pagrindinių tokios sistemos pra­našumų – ekologiškumas ir sukuriamas komfortas. Tradicinių šildymo sistemų energijos šaltiniai, kad ir kokie jie būtų modernūs, neigiamai veikia aplinką bei būsto šeimininko sveikatą, todėl ateity­je šis šildymo būdas taps vienu populia­riausių, o tokios sistemos įranga bus vi­suotinai skatinama.

 

Geoterminis šildymas
Reiktų dar paminėti, kad apie geoterminio šildymo įrengimą protingiau pagalvoti jau tada, kai dar tik ruošiatės statyti namą. Name, kuris bus šildomas geoterminiu būdu, nereikia kamino ir specialaus ventiliacijos kanalo. Geoterminio šildymo katilinės patalpai nekeliami jokie specialūs reikalavimai – nereikia jokio lango į išorę, kaip dujinio šildymo atveju. Katilinė gali būti tiesiog patalpos viduje. Išorinį kontūrą irgi patogiau užkasinėti tada, kai dar neatlikti gerbūvio darbai. Be to, jums nereikia patalpos malkoms arba anglims laikyti – jos statyba irgi kainuoja.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO