Kokie yra šilumos siurblių oras-vanduo privalumai ir trūkumai?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šilumos siurbliai oras vanduo

Oras-vanduo šilumos siurblių populiarumas didėja, nes vis daugiau namų savininkų kalba apie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias šildymo sistemas. Šilumos siurblio sistema skiriasi nuo tradicinės centrinio šildymo sistemos, kurioje naudojamas dujinis ar alyvos katilas, todėl, norėdami padėti namų savininkams visapusiškai suprasti šios atsinaujinančios technologijos privalumus ir trūkumus, kai kuriuos jų apibendrinome šiame straipsnyje.

Šilumos siurblių oras-vanduo privalumai

  1. Taupo iškastinio kuro sąnaudas

Jei šiuo metu jūsų namai šildomi iškastiniu kuru, pavyzdžiui, dujomis, alyva ar suskystintomis naftos dujomis, pakeitus katilą į šilumos siurblį, jums nebereikės užsakinėti šio kuro, todėl namus galėsite šildyti tvariau. Todėl galėsite džiaugtis, kad kiekvieną mėnesį nebereikės mokėti už šį kurą, nes nebereikės mokėti už dujas.

  1. Šilumos siurbliai yra labai efektyvūs

Tinkamai sumontavus ir sureguliavus oro šilumos siurblį, jis yra labai efektyvus įrenginys, kuris maksimaliai padidina padidina komfortą namuose.

  1. Tvarus šildymo sprendimas

Pats oras-vanduo šilumos siurblio įrenginys nedegina iškastinio kuro. Kadangi šiuo metu vis daugiau elektros energijos pagaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, šilumos siurblys yra geresnis pasirinkimas aplinkai nei dujiniai katilai.

  1. Mažai priežiūros ir patogus naudoti

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra patogūs naudoti, nes juos paprasta valdyti ir prižiūrėti. Montuotojas, įrengdamas ir paleisdamas šilumos siurblį, nustato pagrindinius sistemos parametrus taip, kad galutinis vartotojas minimaliai sąveikautų su valdikliais. Vėliau namų savininkas gali reguliuoti norimą patalpų temperatūrą naudodamasis valdikliais, kurie gali būti suderinti su programėlėmis, esančiomis išmaniuosiuose įrenginiuose. Vienintelis dalykas, kurio reikia nepamiršti, tai pasirūpinti kasmetine šilumos siurblio technine priežiūra.

Šilumos siurblių oras-vanduo trūkumai

  1. Didesnis elektros energijos suvartojimas

Šilumos siurbliams veikti reikia elektros energijos, todėl jei įsirengsite šilumos siurblį, tikėtina, kad padidės elektros energijos suvartojimas. Namų savininkams rekomenduojama susisiekti su energijos tiekėju ir išsiaiškinti, ar yra siūlomas šilumos siurblio elektros energijos tarifas, kuris gali būti pigesnis ir tinkamesnis šildymo sistemai.

  1. Projektuojant sistemą reikia daugiau pasiruošimo

Palyginti su tradiciniu katilo pakeitimu, šilumos siurblio įrengimui reikia gerokai daugiau planavimo ir pasiruošimo. Sistemos projektavimas turi būti kruopščiai užbaigtas: turi būti atliktas išsamus nekilnojamojo turto objekto šilumos nuostolių skaičiavimas, siekiant užtikrinti, kad jis būtų gerai izoliuotas, taip pat turi būti teisingai įvertinta reikalinga šilumos siurblio galia ir tinkamai parinkti pasirinktų šilumos skleidėjų dydžiai.