Pagiriamasis žodis radiatoriui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Caro užgaida

Franz Karlovic Sangalli 1855 m., tenkindamas rusų caro užgaidas, sukūrė pirmąjį ketinį radiatorių. Kūrinys tapo tikru perversmu namų šildymo istorijoje ne tik didžiojoje Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Atsidėkodami išradėjui, būtent rusai 2005 m. Samaros mieste pastatė pirmąjį radiatoriui skirtą paminklą. Iš bronzos nulietas senovinis radiatorius pagražintas virš jo ant palangės jaukiai besišildančiu katinu.

Turėjo praeiti daugiau nei 150 metų, kol radiatorių pasaulis pasikeitė neatpažįstamai. Laikai, kai žali ar rudi sunkiasvoriai ketiniai radiatoriai pertraukų metu šildydavo sušalusias mokinių ir studentų rankas, grimzta į praeitį. Namuose po langais karaliavusius senuosius radiatorius, ant kurių mamos džiaudavo sušlapusius nuo sniego drabužius, taip pat vis dažniau keičia naujos kartos šildytuvai.

Nuolat didėjančios šildymo išlaidos skatina būstų šeimininkus ieškoti ne tik patikimos ir kokybiškos šildymo sistemos, užtikrinančios minimalias išlaidas, bet ir komfortiško bei estetiško gyvenimo. Pritaikius modernią gamybos technologiją, šiandieniai radiatoriai virto ne tik šildymo, bet ir išskirtinio dizaino elementu. Nedidelė vandens talpykla, harmoningas konvekcijos ir spinduliavimo būdu atiduodamas šilumos srautas ir modernus dizainas leidžia į radiatorių pažvelgti kaip į tikrą meno kūrinį.

 

O kokį radiatorių pasirinkti, kad nebūtų išbalansuotas bendras hidraulinis daugiabučio balansas ar pasirinkta šildymo priemonė idealiai atitiktų asmeninius būsto šeimininko pageidavimus, padės šildymo sistemos specialistai ir daugybė radiatorius kuriančių įmonių.

Šilumos evoliucija

Pirmieji pasaulį užkariavę radiatoriai buvo pagaminti iš ketaus. Daug sverianti, lėtai įšylanti, tačiau gerai ir ilgai šilumą laikanti ketaus medžiaga šaltuoju metų laiku itin patikimai šildo būstą. Dar ir dabar ketus – viena patvariausių medžiagų, garantuojanti neribotą šio tipo radiatorių naudojimo trukmę. Neigiama tokių radiatorių savybė – vienoda įprastinė forma ir polinkis oksiduotis. Neretai jungčių vietose į paviršių išlenda ir nemalonios rūdžių dėmės.

 

Dažnas itin grožį vertinantis būsto šeimininkas įprastinius ketinius radiatorius slepia po palangėmis, už rašomųjų stalų, sofų, užuolaidų. Laimi estetika, tačiau nusižengiama pirminiam radiatoriaus naudojimo tikslui – skleisti šilumą. Jeigu nėra galimybės senųjų ketinių radiatorių pasikeisti naujais ir tobulesniais, rūdžių problemos nesunku išvengti perdažius radiatorius specialiais dažais. Parinkus tinkamą spalvą senajam ketiniam radiatoriui, nesunku paversti jį netikėtu viso kambario akcentu.

Radiatorių rinkoje vis stipresnes pozicijas užima ir plokštiniai (iš plieno), sekciniai (iš ketaus arba aliuminio), aliumininiai ir kombinuoti (iš aliuminio ir plieno) radiatoriai. Plienas ir aliuminis – medžiagos, kurios ne tik puikiai skleidžia šilumą, bet ir itin lengvai valdomos grožiu besirūpinančių dizainerių projektuose. Daugybė formų ir spalvų leidžia naujos kartos radiatoriams skleisti stilingą šilumą, kurią kiekvienas savo namuose gali prisitaikyti pagal asmeninius pageidavimus ir galimybes.

Stilingos šilumos lyderiai

Naujausios tendencijos leidžia suprasti, kad visa namų erdvė turi maksimaliai atitikti šeimininko poreikius, todėl ir šildymo elementai – ne išimtis. Radiatoriai turi ne tik nusakyti žmogaus charakterį, suteikti komforto, bet ir įnešti į namus jaukios šilumos bei grožio. Tokia užduotis – tikras iššūkis daugelio šalių dizaineriams, kurie kasmet pasauliui pristato labai netikėtus, bet neabejotinai originalius sprendimus.

Pirmenybę grožiui teikiančių italų namuose radiatorius vis dažniau vertinamas ne vien dėl šilumos, bet kaip išskirtinio dizaino detalė. Brem, Global radiatori, Deltacalor- tik keletas šilumos estetika namuose besirūpinančių įmonių. Nuolatiniai ieškojimai yra ir radiatorių sektoriaus lyderių Cordivari Design ir Tubes vizitinė kortelė.

Tubes – Italijos radiatorių gamybos lyderė, sėkmingai dirbanti jau daugiau nei trisdešimt metų. Įmonėje gausi dizainerių grupė glaudžiai bendradarbiauja su naujausias technologijas pritaikančiais specialistais. Tokio bendradarbiavimo rezultatas – visiškai naujas požiūris į radiatorių.

 

Tubes pasiekė, kad radiatorius nuo naudingo, tačiau neutralios išvaizdos šilumą skleidžiančio elemento virstų architektūrine namų jaukumą kuriančia dizaino detale. Atitrūkę nuo įprastos vietos po langais, šios įmonės radiatoriai keliauja per visas gyvenamąsias patalpas atskirdami vieną sieną nuo kitos, virsdami elegantiškomis kolonomis ar žvilgsnį prikaustančiomis įvairių formų skulptūromis, skleidžiančiomis šilumą.

 

Skirtingos radiatorių linijos („Elements“, „Basics“ ir „Extras“) išsiskiria itin aukšta dizaino, medžiagų ir atlikimo kokybe bei puikiu funkcionalumu. Originalaus dizaino objektai pasižymi ir aukštu išspinduliuojamos šilumos lygiu, siaurais vamzdžiais, plačia dydžių, formų ir spalvų įvairove.

Naujausias įmonės kūrinys – Ludovica ir Roberto Palomba sukurtas radiatorius Soho. Šis virtuoziškas jaunųjų menininkų sumanymas padeda apšildyti loftus ar kitas dideles erdves. Modelis yra ypač ekonomiškas, nes leidžia sutaupyti net 75 % daugiau energijos nei kiti vamzdiniai radiatoriai. Montuojamas horizontaliai ir vertikaliai Soho sukurtas iš perdirbto aliuminio, tokiu būdu jis atiduoda duoklę ir ekologijai.

Cordivari Design – šiuo metu Italijoje populiariausia radiatorius gaminanti įmonė. Pasak joje dirbančių specialistų, įvairiausių dydžių, formų ir spalvų radiatoriai turi kelti tik pozityvius jausmus: stebinti, sudominti, užhipnotizuoti, bet svarbiausia – visiškai perteikti žmogaus charakterį.

 

Cordivari Design kuriami radiatoriai – tikri meno kūriniai, lygiomis teisėmis įsiliejantys į namų aplinką kaip ir kitos jaukumą kuriančios detalės. Net penkios skirtingos šios įmonės produktų linijos („Inox“, „Extraslim“, „Free Standing“, „Picture“ ir „Neo Design“) skirtos patenkinti net ir pačių išrankiausių klientų poreikiams. Užburiančią simetriją neįprastai įkūnija šiuolaikiškas šildymo dizainas.

 

Nerūdijančiojo plieno radiatoriai primena vėjyje siūbuojančias lianas, krintančius lietaus lašus. Blizgūs metaliniai radiatorių paviršiai transformuojasi į žmogaus delną, stilizuotas sagas ar tiesiog užburia spalvota fantazija.

Interjero pasaulį 2012 m. maloniai nustebino ir naujausias Cordivari Design įmonėje dirbančio prancūzų dizainerio Jean Marie Massaud kūrinys – Blow radiatorius. Į „Red Dot Design Awards“ konkursą susirinkusi trisdešimties ekspertų iš viso pasaulio grupė nusprendė, kad tai geriausias metų modelis iš visų 4500 pristatytųjų.

 

Išskirtinio ir originalaus dizaino objektas apgalvotos iki paskutinės detalės. Modelis unikalus ne tik savo išvaizda, bet ir funkcionalumu. Nerūdijančiojo plieno Blow radiatoriaus paviršiuje sukurtas išsiliejusių bangų žaismas prikausto dėmesį ir užhipnotizuoja. Puikiai suderinta naujausia technologija leidžia sumontuoti itin efektyviai veikiantį radiatorių tiek vertikaliai, tiek horizontaliai bet kurioje patalpos vietoje. Blow radiatorius ne tik šildo. Tai rafinuotos elegancijos dvelksmas, užpildantis namų interjerą elegantišku originalumu.

 

Radiatorius visame pasaulyje kuriančios įmonės nepavargdamos rungtyniauja tarpusavyje, siūlydamos pirkėjui vis aukštesnę technologiją, platesnį pasirinkimą ir įvairesnį dizainą. Tinkamai įvertinus šildymo sistemos efektyvumą, belieka atkreipti dėmesį, ar šiltą jaukumą namuose skleidžiantys radiatoriai atitinka dar ir estetinę namų dvasią.

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.