Namų šildytuvai: kaip išsirinkti geriausią

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kokiu tikslu perkate šildytuvą?

Tikriausiai juokiatės iš šio klausimo, nes manote, kad jis visiškai kvailas – juk šildytuvo paskirtis yra šildyti! Ne visiškai sutinkame su tokiu požiūriu. Prieš įsigydami šildytuvą turėtumėte pagalvoti, kam jis dažniausiai bus naudojamas.

1. Šildyti patalpas. Pirminė šildytuvo funkcija yra šildyti patalpas. Tai vyksta šildant orą ar aplinkinius daiktus – jau kitas klausimas, apie kurį kiek vėliau.

2. Džiovinti drėgnus rūbus. Žiemą tai vienas iš populiariausių šildytuvo panaudojimo būdų, nes ant vonios „gyvatuko“ trejos poros batų, kepurių, pirštinių ir dar kombinezonas ne visada telpa… Tam tinka ne visų rūšių šildytuvai.

 

3. Sausinti orą. Šildytuvas naudojamas tiesiog išsausinti orą drėgnoje patalpoje, pavyzdžiui, koridoriuje arba verandoje, kur žiemą prinešama daug sniego ir nuo susidariusios drėgmės pradeda rasoti langai, o taip pat ir susidaro šerkšnas. Šildytuvas kuo puikiausiai subalansuoja oro sąlygas tokioje situacijoje.

4. Šaldyti orą? Ar jūsų šildytuvas kartais turėtų orą atšaldyti? Šiuolaikinės technologijos gali ir taip padaryti (pasidomėkite apie Dyson šildytuvus-ventiliatorius)

 

Tad kam gi jums reikalingas šildytuvas?

Šildytuvų tipai

Šildytuvų tipai yra du: šildantys orą ir šildantys daiktus. Toliau jau prasideda technologiniai sprendimai su tam tikromis sąlygomis.

Šildytuvai, kurie šildo daiktus dažniausiai veikia skleisdami infraraudonuosius spindulius. Beje, žmogaus organizmas taip pat leidžia infraraudonuosius spindulius, todėl šis šildymo būdas itin gerai priimamas mūsų visų organizmų, kaip natūralus šildymo šaltinis. Infraraudonieji spinduliai oro nešildo. Jie šildo šalimais esančius paviršius – sienas, lubas, grindis, baldus. Kai šildoma infraraudonaisiais spinduliais, nevyksta oro konvekcija, todėl nesusidaro gūsiai, kurie paprastai gali sukelti dulkes ir nuo žemės pakelti jose tūnančius kenksmingus mikroorganizmus. Tai labai efektyvus ir žmogui priimtinas šildymo būdas.

Šildytuvai, šildantys orą yra taip pat reikalingi. Ypač, jei jie dirba efektyviai ir nedidelėse patalpose. Jei nėra didelio temperatūrų skirtumo, tada oro gūsiai taip pat nėra dideli ir netrukdo žmogui.

Šildytuvų technologijos

Šildytuvų yra gana įvairių pagal savo technologijas. Prieš renkantis šildytuvą namams, reiktų žinoti bent pagrindines technologijas, kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausią.

Ventiliatorius su kaitinimo elementu

Šis šildytuvas veikia labai paprastai. Elektra įkaitina kaitinimo elementą, o ventiliatorius nuo jo sušilusį orą pučia tam tikra kryptimi. Šis būdas šildytis efektyvus mažose patalpose. Tiesa, jis tiesiogiai sukelia oro gūsius, todėl alergiškiems žmonėms gali kilti nemažai problemų gyventi ir dirbti tokiose patalpose ilgesnį laiką.

Tiesa, ši technologija gauna rimtą „atnaujinimą“ ir tuo pasirūpino kompanija Dyson. Jie sukūrė originalaus dizaino ventiliatorius, kurie ne tik šildo orą, bet gali jį ir atšaldyti. Tiesa, tokie šildytuvai kainuoja gana nemažai, o atrodo stilingai ir net futuristiškai.

Kaloriferiai

Tai šildytuvas didelėms patalpoms. Jis pakankamai galingas ir jį dažnai naudoja statybininkai, atlikdami statybos ir apdailos darbus šaltuoju metų laiku. Jie yra kaip ventiliatoriai su kaitinimo elementu, tik papildomai pasirūpinta jų saugumu ir patvarumu. Kaloriferiai yra su apsauginėmis grotelėmis ir rankena, kad būtų patogiau nešioti. Namuose juos sutiksite retai, nebent rūsyje arba garaže. Beje, šiems prietaisams netaikomi 2 kW galios apribojimai, nes jie turi profesionalams skirtos technikos statusą, tad galima rasti ir 30 kW galingumo prietaisų (aišku, už atitinkamą kainą).

Elektrinis radiatorius

Žmonėms, kurie yra gimę po 1990 metų, radiatorius jau nebėra storas masyvus, armoniką primenantis mechanizmas. Tai nestoros skardos lakštai, kurie kaitina orą. Iš tiesų šiuolaikiški elektriniai radiatoriai yra gana efektyvūs. Jie tinkami nedidelėse patalpose. Problemų gali turėti žmonės, kuriems sausas oras greitai sudirgina odą ir nosį. Bet juk šildytuvas ne visada būna įjungtas…

Tepalinis radiatorius

Vienas populiariausių šildytuvų technologijų, dažnai naudojamų namuose. Tepalinis radiatorius veikia panašiai kaip elektrinis, tik jis yra pripiltas specialaus skysčio, kuris išlaiko temperatūrą dar kurį laiką po išjungimo. Kadangi tepalinis radiatorius yra apie 10 centimetrų pločio, ant jo kuo puikiausiai galima sudėti šlapius batus, į tarpus tarp sekcijų galima sukišti pirštines, kojines, šalikus. Puikus pagalbininkas žiemą. Jis šildo orą, bet turi ir vieną minusą – tai gana „nerangus“ mechanizmas, nes yra gana sunkus. Dėl to dažniausiai jis statomas ant ratukų.

Konvektorius

Šis radiatorius orą šildo natūraliu būdu – kaitinimo elementas kaitina orą, kuris yra imamas iš apačios (šaltesnis oras visada apačioje), ir pakaitintas kyla į viršų natūraliai. Tokie konvektoriai paprastai yra nebrangūs, tačiau turi vieną problemą – ant jų viršaus nieko negalima dėti. Taigi viršutinė anga visada turi būti atvira, nes pro ją išeina pakaitintas oras. Gamintojai net daro viršutinę tokių konvekcinių radiatorių dalį su nuolydžiu, kad žmogus ten negalėtų padėti batų, dėl ko jie gali užsidegti ir sukelti gaisrą. Laikantis saugumo reikalavimų tai gana efektyvus ir nebrangus šildytuvas.

Keramikiniai radiatoriai

Taip, ateitis priklauso jiems. Tai radiatoriai, turintys ne metalinį, o keramikinį korpusą. Viduje esantis kaitinimo elementas spinduliuoja IR spindulius, dėl ko šildomas ne oras, o aplinkiniai daiktai. Keraminė danga turi puikią savybę – išlaiko ir spinduliuoja šilumą ilgiau. Tokiu pačiu principu veikia senoviška koklinė krosnis, prie kurios taip gera priglausti nugarą, grįžus iš šalto lauko. Jie labai efektyvūs, nes naudoja mažai elektros energijos lyginant su kitais populiariausi elektriniais radiatoriais. Kol kas jų kaina gana didelė, tačiau jau dabar pastebima tendencija, kad tokie radiatoriai yra naudojami visiems namams apšildyti tuo laikotarpiu, kol neįjungtas centrinis šildymas. Jie stilingi ir gali būti kabinami ant sienos kaip tradiciniai radiatoriai.

Nebijokite didelės galios

Renkantis šildytuvus, esminis pasirinkimo kriterijus yra ne tik jų technologija, bet ir galia. Standartiškai 2 kW šildytuvo turėtų pakakti bet kokioms reikmėms. Čia logika paprasta – kuo galingesnis radiatorius, tuo greičiau jis įšildo patalpą. Namuose su mažais vaikais bet kokio šildytuvo naudojimas yra pavojingas, nes mažiesiems smalsučiams gali kilti nenumaldomas noras į radiatoriaus ertmes prikišti žaislų, o tai gali baigtis didelėmis problemomis. Dėl to verta pagalvoti apie didesnės galios, nes tokie šildytuvai paprasčiausiai greitai išsijungs patys, pasiekę nurodytą komforto lygį.

Be to ilgai sausinamas oras patalpose, kuriose dirbama taip pat neigiamai veikia žmonių sveikatą, tad šildytis vertėtų greitai ir efektyviai. Energijos sąnaudos dabar nėra labai didelės, nes šiuolaikinių šildytuvų gamintojai daro viską, kad jų prietaisai veiktų kuo efektyviau ir atitiktų energijos taupymo principus.

Renkantis šildytuvą svarbu paskaičiuoti, per kiek laiko jis atsipirks.

Atminkite, kad dešimt šildytuvų namuose neatstos šildymo sistemos, kad ir kokios išmanios technologijos dabar yra sukurtos. Tai tik laikinas šilumos šaltinis.