Į ką atkreipti dėmesį, renkantis elektrinį konvektorių?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kalbant paprasčiau, tai per konvektoriaus apačią šaltas oras patenka į prietaisą, pereidamas per kaitinimo elementą sušildomas, o per viršutines angas į patalpą išskiriamas jau sušilęs. Elektriniai konvektoriai – vienas geriausių pasirinkimų nedidelėms patalpoms, taip pat namams, kuriuose yra mažamečių – saugumą užtikrina neįkaistantis paviršius. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, jei nuspręsite įsigyti elektrinį konvektorių?

Galingumas. Galia svarbi renkantis bet kokį elektrinį prietaisą. Ji suponuoja našumą, efektyvumą, įkaitimo laiką ir prietaiso gabaritus. Rinkdamiesi elektrinį konvektorių įvertinkite galią – galingesnis prietaisas patalpą sušildys greičiau, bet užims kiek daugiau vietos. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad didesnio galingumo konvektorius suvartoja daugiau elektros energijos. Tiesa yra ta, kad galingesnis konvektorius dirba trumpesnį laiką, todėl suvartoja lygiai tiek pat energijos kiek ir žemesnio galingumo konvektorius, kuriam reikia daugiau laiko patalpos pašildymui.

Termostatas. Ši savybė suteiks papildomo komforto naudojantis konvektoriumi, kadangi leis valdyti temperatūrą. Galėsite nustatyti, kokia oro temperatūra patalpoje pageidaujama ir išvengsite per didelio karščio bei kontroliuosite elektros suvartojimą. Reikšminga savybė tiems, kurie prioritetu laiko ekonomiškumą. Šiuolaikiniai konvektoriai turi elektroninius termostatus ir leidžia nustatyti kambario temperatūrą daugiau nei vieno laipsnio tikslumu.

Laikmatis. Jei pasirinksite konvektorių, turintį laikmatį, galėsite nustatyti, kada prietaisas automatiškai persijungs iš galingo veikimo į minimalų arba atvirkščiai, kada išsijungs visai ar įsijungs. Tai naudinga, jei, pavyzdžiui, naktį norite palaikyti mažesnę temperatūrą, o ryte – šildyti intensyviau. Arba dieną, kuomet esate darbe, namuose palaikoma mažesnė temperatūra, o vakare prieš namiškiams grįžtant namo konvektoriaus veikimas automatiškai perjungiamas į galingesnį arba prietaisas įjungiamas, jei dienos metu buvo išjungtas.

Patalpos plotas. Galingumas tiesiogiai susijęs su planuojamos apšildyti patalpos plotu. Šis aspektas yra labai svarbus, nes atitinkamam kambario plotui turi būti parinktas konkretaus galingumo konvektorius. Paprastai gamintojai nurodo, kokio ploto patalpai konvektorius yra skirtas. Nerekomenduojama taupyti ir didesnei patalpai pirkti mažesnio, nei rekomenduojama, galingumo konvektoriaus, kadangi jis veiks neefektyviai, elektros energijos sąnaudos augs. Itin platų elektrinių konvektorių asortimentą siūlančioje el. parduotuvėje van2o.lt klientai gali rinktis net iki 30 kvadratinių metrų patalpas efektyviai apšildančius konvektorius. Jei nežinote, kokio galingumo konvektorius tiktų Jūsų patalpoms, galite vadovautis standartine taisykle, kai 1 kW skaičiuojamas dešimčiai kvadratinių metrų (kai lubos patalpoje yra standartinio aukščio). Dažnai patalpoje montuojami keli mažesnio galingumo konvektoriai, pavyzdžiui, po langais.

„Autorestart“ funkcija. Ji suteikia papildomo patogumo, ypač reikšminga, jei išvykstama ilgesniam laikui, o šildytuvas paliekamas veikti. Ši funkcija užtikrins, kad po elektros tiekimo trukdžių (jei tokie įvyksta) prietaisas automatiškai įsijungs ir veiks tokiu režimu, koks buvo nustatytas prieš išsijungiant.

„Ecoboost“ funkcija. Ji leidžia net iki 35 proc. taupyti elektros energiją bei pagreitinti sušildymą.

Programavimas. Šis aspektas suteiks daug patogumo ir galimybių – galėsite pasirinkti, koks darbo režimas aktualiausias.

Dėl papildomo patogumo ir saugumo renkantis elektrinį konvektorių tikslinga įvertinti ir tai, ar yra apsauga nuo perkaitimo ir, atvirkščiai, užšalimo.

Elektriniai konvektoriai traktuojami kaip puikus pasirinkimas nedidelėms patalpoms, pavyzdžiui, atskiriems kambariams, biurams, taip pat tai idealus sprendimas ten, kur nereikia šildymo visus metus, pavyzdžiui, vasarnamiuose. Negana to, elektrinis konvektorius gali būti papildomas šilumos šaltinis tada, kai centrinis šildymas rudenį dar neįjungtas ir namuose vyrauja nemaloni vėsa bei drėgmė. O galbūt darėte remontą, praplėtėte kambario erdvę ir įprasto centrinio šildymo nepakanka? Elektrinis konvektorius bus ekonomiškas ir efektyvus sprendimas. Svarbu paminėti ir tai, kad šie šildymo įrenginiai nedegina deguonies bei nesausina patalpų oro.

Elektriniai konvektoriai gali būti pastatomi ant grindų arba kabinami ant sienos. Pastarasis variantas bus labai patogus, jei patalpoje stokojama erdvės arba yra gyvūnų, mažų vaikų, kurie gali „kėsintis“ į ant grindų stovintį šildymo įrenginį.