Šildomų grindų betonavimas, arba kodėl nereikia armatūrinio tinklo

http://www.silputa.lt +370 523 50104 Sodų g. 14, Skaidiškių k., LT-13270 Vilniaus r., Vilnius
http://www.silputa.lt +370 523 50104 Sodų g. 14, Skaidiškių k., LT-13270 Vilniaus r., Vilnius

Pagaliau sumontavome grindų šilumos izoliaciją, sumontavimo grindų šildymo vamzdyną ir sistemą. Atėjo laikas betonuoti grindų plotą ir… prasidėjo…

Internetas pilnas visokio plauko „patarėjų“ dėl  šildomų grindų betonavimo būdo, medžiagos, būtinojo armavimo pasirinkimo, – ginčai dėl betono storio, armavimo tinklo būtinybės. Siūlome vadovautis tik dokumentaliai patvirtinta metodika.

THERMOFLOOR šildomų grindų betonavimas atliekamas keliais būdais, kurie ženkliai padidina efektyvumą ir ekonominį naudingumą, leidžia išvengi papildomo darbo ir bereikalingų medžiagų naudojimo.

Priklausomai nuo projektinių reikalavimų, Betoninio užpildo storis svyruoja tarp 60 – 80 mm, skaičiuojant nuo plokštės pagrindo viršaus.

Vandens šildomų grindų betonavimui naudojamas cementinio pagrindo smelbetonis, pridedant plastifikatorius / fibrą. Pabrėžiame – bet kokiu būtu sumontuotų šildomų grindų betonavimui (išskyrus sausuoju būdu montuojamas šildomas grindis). Polipropileno fibra DURUS EASY FINISH skirta betono armavimui. Grindų betonavimui naudojamas kiekis 2-3 kg/m³ betono.

  • Polipropileno fibra taupo laiką ir pinigus, nes nebereikia kloti armatūros tinklų prieš betonavimo darbus. Nereikia atlikti „tinklo pakėlimo“ operacijos.
  • Armatūros tinklai gali būti paveikti korozijos, taip betono gaminys praranda dalį savybių. Polipropileno fibra nėra įtakojama aplinkos veiksnių.
  • Polipropileno fibra betone sudaro unikalų 3D tinklą ir tolygiai pasiskirsto betono sluoksnyje.
  • Betono sluoksnis yra žymiai paprasčiau apdirbamas, kai ant jo klojamas paviršinis sluoksnis, kaip pvz. akrilinė ar epoksidinė danga.

Betono armavimas poliporopilenine fibra – efektyviau ir pigiau

Grindų betonavimas su Fibra

Naudojant šį armavimo būda nereikia standartinėmis sąlygomis naudoti plieninio armavimo / armatūrinio tinklo, kad suvaldyti reikiamas standartines apkrovas.

Kadangi nenaudojame jokio tinklo armavimui – išvengiame būtino „tinklo pakėlimo“ operacijos. Minimalus oksidacijos barjerinis betono sluoksnis 25-35mm – tai reiškia, kad tinklas turi būti padengtas iš visų pusių bent 25-35mm sluoksniu. Tai galime pasiekti naudojant armatūros laikiklius  – bet jų sanaudos iki 10 vnt / m2.

Jeigu betono mišinį teikia betono gamybos mazgas – Jūs gaunate iškarto paruoštą reikiamos koncetracijos mišnį tinkamą naudojimui.

Finansiškai armavimas su Fubra yra daug pigesnis – sąnaudos 1m2 grindų plotui yra apie 0,60 Eur/m2. Armatūrinio tinklo 1m2 kainuoja 3,5-4,5 Eur. Plius armatūros laikikliai.

Betono armavimas polipropileno fibra – mažesnės darbo laiko ir lėšų sąnaudos, didesnės žaliojo sertifikato galimybės

Atsakymas akivaizdus – grindų betonavimas su polipropileno fibra yra ir greitesnis ir pigesnis.