Grindinis šildymas. Mitai ir tikrovė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tad kaip yra iš tiesų? Šįkart pabandysime apžvelgti labiausiai paplitusius mitus apie grindinį šildymą ir išsiaiškinsime, kurie iš jų pramanai, o kurie gryniausia teisybė.

1 mitas: grindinis šildymas labai brangus

Dažniausiai naudojant šį šildymo būdą sutaupoma daugiau nei naudojant įprastą šildymąsi radiatoriais. Kodėl? Radiatoriams reikalinga aukštesnė temperatūra, kuri gali siekti net 50-60 laipsnių, o grindinis šildymas tokiam pačiam efektui išgauti reikalauja apie 35 laipsnių.

Taip pat šiltos grindys šilumą spinduliuoja didesniame plote, nei ant sienos kabantys radiatoriai. Kadangi pėdos visada liečiasi su šiltomis grindimis, patalpos temperatūra gali būti keliais laipsniais mažesnė nei šildantis vien radiatoriais, tačiau šio skirtumo nepajusite. Šiltos grindys padės Jums sutaupyti apie 8-12 proc. šilumos energijos.

2 mitas: brangus įrengimas

Ilgai buvo manoma, kad kur kas pigiau pasistatyti radiatorius nei pravesti grindų šildymą. Šį mitą dar prieš gerą dešimtmetį sugriovė Berlyno technikos universiteto profesoriai. Lyginant abu šildymo būdus, grindinio šildymo įrengimas kainuoja vidutiniškai apie 800 litų pigiau nei radiatorių statymas Jūsų namuose.

Žinoma, šiuo metu yra didžiulis pasirinkimas tiek radiatorių, tiek grindinio šildymo sistemų, todėl ekspertai skatina peržiūrėti kuo daugiau skirtingų pasiūlymų ir tik tada išsirinkti Jums tinkamą, nes kartais tas pats gamintojas gali Jums pateikti pigesnę grindinio šildymo sistemą nei radiatorių ar atvirkščiai.

Lyginant kainas taip pat derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad į grindinio šildymo kaštus jau yra įtrauktos šilumos ir garso izoliacijos. O perkant radiatorių sistemą, šie kaštai prisideda jau pastačius radiatorius.

3 mitas: problemos reguliuojant temperatūrą

Šio mito visiškai sugriauti nepavyks, nes jame yra dalis tiesos. Grindinis šildymas palyginus su įprastais radiatoriais įkaista ir atvėsta kur kas lėčiau.

4 mitas: sukelia kraujotakos problemas

Šis mitas sugriaunamas kur kas greičiau, nes nei vienas žmogus savo namuose visą laiką nestovi vienoje vietoje. Būtent stovėjimas vienoje vietoje gal ir galėtų sukelti kraujotakos ir venų problemas. 6

Šis mitas atkeliavo iš senų laikų, kai pirmosios grindų šildymo sistemos skleisdavo kur kas didesnę šilumą nei dabartinės, tačiau ir tada grėsmė kraujotakai ir venoms nebuvo įrodyta.