Elektrinio šildymo Beta šildytuvais parinkimas ir montavimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ensto šildytuvai yra atsparūs korozijai ir gali būti naudojami tiek sausose, tiek ir drėgnose patalpose. Todėl jais galima naudotis bet kokiame kambaryje, name, ar vasarnamyje. Šildytuvai yra penkių galingumo tipų, kad būtų galima pritaikyti bet kokiai patalpai.

 

Žema paviršiaus temperatūra

Naudojant vidutiniu galingumu, šildytuvų paviršiaus temperatūra yra žemesnė nei 60ºC (matuojant ties šildytuvo centru). Tai tikrai puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, ar laikantiems naminius gyvūnus.

 

 

Miegokite saugiai

BETA šildytuvai yra dvigubos izoliacijos, ir yra aprūpinti automatine apsauga nuo perkaitimo. Galima drąsiai įjungti prietaisą į neįžemintą kištukinį lizdą. Mechaniniai termostatai yra atsparūs maksimaliai aukštai įtampai kilusiai dėl nesklandumų elektrinio maitinimo sistemoje. Termostato tikslumas yra +/- 0.5°C.

 

Nesikaupia dulkės

 

Žema šildytuvo paviršiaus ir X – formos šildymo elemento temperatūra neleidžia kaisti dulkėms susikaupusioms ant prietaiso, užtikrindama saugų ir tinkamą orą sergantiems astma, bei lengvai valomą paviršių.

 

Šildytuvai su elektroniniu termostatu

 

Tylus taupymas

 

BETA E šildytuvų sudėtyje yra nepapratai tikslūs elektroniniai termostatai, dirbantys labai tyliai. Termostatas greitai reaguoja į temperatūros pokyčius , taupydamas energiją, didindamas jaukumą, bei užtikrindamas pastovią kambario temperatūrą (tikslumas yra +/- 0.2°C).

 

Fiksuotas 5ºC temperatūros kritimas

 

Kai kambarys yra paliktas tuščias ilgesniam laikui, BETA E energijos taupymo režimas sumažina papildomas elektros išlaidas. Tereikia bet kurioje vietoje pastate įmontuoti įjungimo/išjungimo mygtuką arba laiko relę, ir įjunkti juo bet kurią patalpoje esančią fazine liniją į atitinkamą termostato kontaktą, kad aktyvuoti fiksuotą 5ºC temperatūros kritimą.

 

1.2 Konvekcinių šildytuvų planavimas

Planuoti patalpas šildyti konvenciniais šildytuvais yra nesudėtinga, bet reikia atkreipti į keletą svarbių aplinkybių. Prie turimos informacijos apie patalpos šilumos nuostolius, reikia žinoti langų kiekį, kadangi šildytuvai paprastai montuojami po langais, kad kompensuoti tuos nuostolius. Taip pat reikia išlaikyti minimalius atstumus tarp šildytuvų ir kitų daiktų, esančių patalpoje. Taip pat pasirinkti termostato rūšį, bei ar bus numatytas temperatūros patalpoje sumažinimo režimas.

 

Prieš instaliaciją galimas šildytuvų montavimas ant sienos, nustatant jiems tinkamą vietą, bet pilnai šildytuvai turėtų būti pakabinti kuo vėliau, kad išvengti galimų defektų užbaigiamųjų darbų metu.

 

1. Konvencinių šildytuvų parinkimas kiekvienam kambariui.

 

Bendras šildytuvų galingumas turėtų būti parinktas pagal paskaičiuotus šilumos nuostolius. Šildytuvai instaliuojami po langais, kad kompensuoti šaltį sklindantį nuo lango. Taigi, šildytuvai kabinami po visais langais, ir turėtų bent jau lango pločio.

 

BETA šildytuvai tinkami įvairioms sausoms ir drėgnoms patalpoms, apsaugos klasė IP21.

 

Montuojant šildytuvus būtina išlaikyti minimalius atstumus aplink prietaisus. BETA šildytuvų komutacinės dėžutės viršutinė briauna neturėtų būti aukščiau 300mm virš grindų, todėl potinkinė montažinė dėžutė turi būti apie 225mm virš grindų.

 

2. Temperatūros sumažinimas

 

Nusprendus kad tai reikalinga, galimas bendras šildytuvų temperatūros sumažinimas iš vieno taško. Tai galima atlikti, pvz. paspaudus specialų jungiklį, kuriuo trečiuoju laidu į visų šildytuvų temperatūros sumažinimo gnybtą paduodama fazė (bet kuri esanti patalpoje). BETA šildytuvai su elektroniniu termostatu turi fiksuotą 5°C temperatūros sumažinimo galimybę.

 

PASTABA: temperatūros sumažinimo funkcijai naudojami tik šildytuvai BETA su el. termostatu ir komutacine dėžute.

 

3. Galios m 3 parinkimas

 

Apytikriai šildymo galia turėtų būti apie 35…40W/m³, arba apie 100W/m².

 

1.3  BETA šildytuvų instaliavimas

 

SVARBU: montuojant ir projektuojant vadovautis “Elektros saugos taisyklių” (EST), “Vartotojų elektros įrenginių techninio eksploatavimo taisyklių “ (EET) ir “Elektros įrenginių įrengimo taisyklių” (EĮĮT) reikalavimais. Elektros instaliavimo darbus gali atlikti tik kvalifikuotas elektrikas.

 

1. Šildytuvo tvirtinimas

 

Šildytuvas BETA turi būti tvirtinamas mažiausiai 80mm nuo grindų, po 50mm nuo sienų iš šonų. Priedanga virš šildytuvo nežemiau kaip 120mm. Nuo sienos prietaisai atsikiša 85 mm.

17 pav. Minimalūs BETA šildytuvų montavimo atstumai.

 

Šildytuvo tvirtinimo rėmelį galima naudoti kaip tvirtinimo šabloną. Kai rėmelis padėtas ant grindų, jo kiaurymė h min yra 125mm aukštyje. Kai žemutinė rėmelio kiaurymė fiksuojama tame lygyje, šildytuvas kabo tinkamame 80mm aukštyje.

18 pav. Tvirtinimo rėmelio montavimas

 

2. Komutacinės dėžutės tvirtinimas (tik modeliams su dėžute)

 

Komutacinė dėžutė turi būti jungiama tiesiog ant montažinės dėžutės, arba ant sienos, jei laidai privedami iš šono.

 

Komutacinė dėžutė atidaroma atsuktuvo pagalba. Viršutinė dėžutės briauna turi būti neaukščiau 300mm nuo grindų. Montažinės dėžutės centras – 225mm aukštyje. Matmuo X priklauso nuo pasirinkto šildytuvo modelio.

 

19 pav. Šildytuvų BETA montavimas

 

3.  Šildytuvo su komutacine dėžute prijungimas

 

“N” gnybtas skirtas neutraliam, o “L” faziniam laidui. Kai fazė (230 V) jungiama prie (T-) gnybto, įjungiamas temperatūros sumažinimo režimas.

 

Kai jungiamas valdomasis šildytuvas (tik BETA modeliai), tarpusavyje komutuojami “ Ñ ” ženklu pažymėti gnybtai. Tada valdomajam šildytuvui „L“ gnybtas nejungiamas prie fazės.

 

Gnybtai “L 2 ” ir “L 3 ” gali būti naudojami kaip pagalbiniai nenaudojamoms fazėms pratęsti.

20 pav. BETA šildytuvų jungimo schema

 

ELEKTRINĖS ŠILDYMO SISTEMOS VONIOS KAMBARIAMS ĮRENGIMAS

 

Įrengiant elektrinę šildymo sistemą vonios kambariuose, saugumo dėlei, svarbu pasirinkti tam pritaikytus elektrinius prietaisus ir tinkamai juos įrengti. Vonios kambariai yra suskirstyti į atskiras sritis, kuriose galima įrengti atskirus elektrinius prietaisus.
Elektrinių prietaisų apsaugos klasė nurodoma kartu su IP klasifikacija.
Šiame straipsnyje pateikiamos nuorodos, kurių būtina laikytis norint tinkamai įrengti elektrinę Jūsų vonios šildymo sistemą .

 

Elektrinių prietaisų apsaugos klasės (IP)

 

IP (apsaugos klasės) indeksas nurodo prietaiso mechaninės apsaugos ir apsaugos nuo drėgmės klasę. IP indeksas susideda iš dviejų numerių, pirmasis nurodo kokia apsauga nuo kietų objektų, antrasis – nuo skysčių patekimo į prietaiso vidų. Kuo didesnis indeksas – tuo aukštesnė apsaugos klasė. Kartais pirmasis numeris pakeičiamas raide X (pvz., IP X4), tai reiškia, kad objektas nereikalauja mechaninės apsaugos. Pavyzdžiui, IP 24 reiškia, kad elektrinis prietaisas yra apsaugotas nuo 12,5 mm skersmens objektų ir nuo vandens. Norėdami daugiau sužinoti apie apsaugą nuo vandens, žr. 1 lentelę.

 

1 lentelė. Apsaugos nuo vandens klasifikacija.

 

 

Vonios kambarių įrengimo sritis

 

Vonios kambariai suskirstomi į keturias sritis (0, 1, 2, 3), kuriose galima įrengti skirtingus elektrinius prietaisus.

 

Sritis 0 – tai vonios ar dušo vidinė dalis, kuri užpilama vandeniu. Minimali apsauga nuo vandens šioje srityje turi būti IP X7, elektros prietaisai turi būti apsaugoti nuo trumpalaikio įmerkimo į vandenį. Šioje srityje negalima įrengti elektrinių kaitinimo prietaisų.

1-oji sritis yra virš 0 srities, iki 2,25 m nuo grindų. Šioje srityje minimali apsauga nuo vandens turi būti IP X4. Šioje srityje negalima įrengti elektrinių šildymo prietaisų.

 

2-oji sritis yra už 0 ir 1 srities, apie 0-0,6 m nuo vonios ar dušo. Jei Jūsų dušas neturi pagrindo, 2 zona yra 0,6-1,20 m nuo dušo. Šioje srityje minimali apsauga nuo vandens turi būti IP X4. 2-oje srityje galima įrengti fiksuotus šildymo prietaisus.

 

3-oji sritis yra už 2-osios srities , apie 0,6-2,4 m nuo vonios ar dušo. Minimali apsauga nuo vandens šioje srityje turi būti IP X1. Šioje srityje galima įrengti fiksuotus šildymo prietaisus, prijungtus montažinėje dėžutėje arba su elektros kištuku. Taip pat, galite įrengti termostatus ir elektros lizdus. Elektros lizdai, kuriuos norite įrengti 3-oje srityje turi būti apsaugoti, ne didesnės nei 30 mA nominalo, srovės nuotėkio rele – saugikliu (RCCB).

 

Už 3-osios srities, t.y. toliau nei 3 metrai nuo vonios ar dušo, nėra jokių IP apsaugos reikalavimų, tačiau elektros lizdai turi būti apsaugoti srovės nuotėkio rele – saugikliu (RCCB).

 

Konvekciniai šildymo prietaisai vonios kambariams ir ne tik

 

Ensto konvekciniai šildytuvai pasižymi daugeliu išskirtinių savybių. Naudojant vidutiniu galingumu, šildytuvų paviršiaus temperatūra yra žemesnė nei 60ºC (matuojant ties šildytuvo centru). Tai tikrai puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, ar laikantiems naminius gyvūnus.

 

Miegokite saugiai.
BETA šildytuvai yra dvigubos izoliacijos, ir yra aprūpinti automatine apsauga nuo perkaitimo. Galite drąsiai įjungti prietaisą į neįžemintą kištukinį lizdą. Mechaniniai termostatai yra atsparūs maksimaliai aukštai įtampai kilusiai dėl nesklandumų elektrinio maitinimo sistemoje. Termostato tikslumas yra +/- 0.5°C.

 

Nesikaupia dulkės.
Žema šildytuvo paviršiaus ir X – formos šildymo elemento temperatūra neleidžia kaisti dulkėms susikaupusioms ant prietaiso, užtikrindama saugų ir tinkamą orą sergantiems astma, bei lengvai valomą paviršių.

 

BETA yra naujausias Ensto patalpų šildytuvas. BETA šildytuvų apsaugos klasė yra IP 21, todėl prietaisus galite įrengti 3-oje srityje. Tai reiškia, kad atstumas nuo vonios ar dušo turi būti nemažesnis nei 0,6 m. Elektros lizdas į kurį įjungiamas kaitinimo prietaisas turi būti apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele – saugikliu (RCCB).

 

BETA E – su elektroniniu termostatu – tylus taupymas.
BETA E šildytuvų sudėtyje yra nepapratai tikslūs elektroniniai termostatai, dirbantys labai tyliai. Termostatas greitai reaguoja į temperatūros pokyčius , taupydamas energiją, didindamas jaukumą, bei užtikrindamas pastovią kambario temperatūrą (tikslumas yra +/- 0.2°C).

 

Fiksuotas 5ºC temperatūros kritimas.
Kai kambarys yra paliktas tuščias ilgesniam laikui, BETA E energijos taupymo režimas sumažina papildomas elektros išlaidas. Paprasčiausiai įmontuokite pastate, bet kurioje vietoje, įjungimo/išjungimo mygtuką arba laiko relę, ir įjunkite juo bet kurią patalpoje esančią fazine liniją į atitinkamą termostato kontaktą, kad aktyvuoti fiksuotą 5ºC temperatūros kritimą.

 

Fiksuotus konvencinius šildymo prietaisus galite įrengti 2-oje vonios kambario srityje (0…0,6m nuo vonios ar dušo), jei apsaugos klasė yra IP X4 ar aukštesnė. 3-oje srityje (daugiau nei 0,6 m nuo vonios ar dušo) minimalus apsaugos reikalavimai yra IP X1. Konvencinius šildymo prietaisus su elektros kištukais galite įrengti 3-oje srityje, tačiau elektros lizdas turi būti apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele – saugikliu (RCCB).

 

Ensto ROTI šildytuvai – sukurti vonios kambarių ir panašių patalpų šildymui. Apsaugos klasė yra IP 24, todėl juos galite įrengti 2-oje ir 3-oje srityje. Kiti šildytuvai (TASO, LISTA, PETA) gali būti įrengti tik už 3-ios srities (daugiau nei 3,0 m nuo vonios krašto), nes apsaugos klasė yra IP 20.

 

2 lentelė. Ensto šildytuvų vonios kambariams naudojimas

* – įrengiant pritvirtinti (prijungimas montažinėje dėžutėje)
**- galima jungti į elektros lizdą, jei jis apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele – saugikliu (RCCB).

Išsamią techninę informaciją galite rasti adresu http://www.ensto.com
El. paštas gintaras.gardauskas@gmail.com
Mob.: +370 699 25156

Pagarbiai
Ensto Finland OY
Building Technology
Įgaliotasis atstovas Lietuvoje
Gintaras Gardauskas