Taupantiems šilumą verta suklusti
59 sostinės daugiabučiai namai šilumą ir karštą vandenį gaunantys iš grupinio šilumos punkto galės atsijungti nuo kitame name įrengto šilumos punkto su priklausoma (elevatorine) šilumos tiekimo sistema ir įsirengti automatizuotą šilumos punktą savo name.
Naujo tik tam daugiabučiui skirto šilumos tinklų ir vandens įvado įrengimas arba rekonstravimas bus finansuojamas 100 proc., šilumos punktui reikalingos patalpos pritaikymas bus finansuojamas 50 proc. Taip pat bus skirtas papildomas finansavimas namų bendro naudojimo objektų valdytojams už susirinkimo su šilumos punktą nusprendusiais modernizuoti gyventojais organizavimą.
„Modernūs, automatizuoti šilumos punktai yra vienas iš svarbiausių aspektų, lemiančių šilumos suvartojimo kiekį. Kuo tvarkingesnis punktas – tuo mažesnės šildymo sąskaitos, todėl mūsų tikslas yra padėti gyventojams atnaujinti pačius neefektyviausius punktus. Naudingiau investuoti į šilumos suvartojimo efektyvumą nei kasmet didinti kompensacijas už šildymą“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.
Vilniečiai Savivaldybei jau pateikę devynis prašymus skirti dalinį finansavimą individualių gyvenamųjų namų šilumos punktų su priklausoma sistema pakeitimui – rugsėjį gauti du prašymai (bendras jų finansavimo dydis 10 250 Eur), spalį gauti septyni prašymai skirti dalinį finansavimą (bendras finansavimo dydis turėtų būti 37 600 Eur).
Modernizavimas sutaupo 15 proc. šilumos energijos
Automatizuoto valdymo neturinčiuose šilumos punktuose su priklausoma (elevatorine) šilumos tiekimo sistema, šilumos ar vandens temperatūros didinimas ar mažinimas rankiniu būdu lemia šilumos paskirstymo išbalansavimą, tiesioginį sąskaitų padidėjimą, temperatūrų skirtumus tame pačiame name – vieni butai perkaitinami, kiti šąla.
Efektyviai veikiantis šilumos punktas užtikrina kokybišką šilumos tiekimą ir kokybišką šilumos energijos vartojimą – o tai gyventojams leidžia sutaupyti apie 15 proc. šilumos energijos.
Be to, modernizavus šilumos punktą, galima automatiškai palaikyti gyventojų pasirinktą norimą temperatūrą ar suprogramuoti individualius nustatymus – pavyzdžiui, žemesnę temperatūrą naktimis.
Tinkamai sumontuota ir prižiūrima šilumos balansavimo įranga daugiabutyje leidžia šilumą tolygiai paskirstyti, ekonomiškai vartoti bei taupyti – visos namo patalpos šyla vienodai, t. y. nebėra taip, kad vienoje pastato dalyje radiatoriai perkaitinami, o kitoje – šyla nepakankamai.