Būtini darbai namuose ir sodyboje: kaip sklandžiai pasitikti pavasarį?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šildymo sistema

Pasibaigus šildymo sezonui derėtų nuodugniai patikrinti visą žiemą namuose sėkmingai tarnavusią šildymo sistemą – įjungti, patikrinti visas jungtis, daviklius, nuorinti radiatorius. Pastebėjus, kad sistema veikia ne taip, kaip turėtų, pavyzdžiui, skleidžia neįprastus garsus, mažiau šildo, yra vizualiai matomų pakitimų ar pan., reikėtų reaguoti nedelsiant. Tokiu atveju patariama išsikviesti specialistus, kurie galėtų apžiūrėti sistemą ir nustatyti, ar saugu ją toliau eksploatuoti, ar reikia taisyti pastebėtą gedimą, kad šis nepadarytų didesnės žalos ateityje. Mūsų praktika rodo, kad nedidelių gedimų šalinimas atsieina nuo 500 iki 1000 eurų, o sudėtingesnių – net ir keliasdešimt tūkstančių eurų.

Langai

Po žiemossvarbu atidžiai patikrinti langus, esančius tiek namuose, tiek ir užmiesčio sodyboje. Žiemą, kai skirtingose lango pusėse fiksuojama skirtinga temperatūra, gali įskilti stiklas. Laiku pastebėjus nutikusią žalą galima išvengti namus šaldančio skersvėjo ir susidarančiosdrėgmės nulemto grybelio. Be to, pavasarį, kaip ir rudenį, svarbu sutepti judančias lango dalis. Tai daroma tam, kad vasarą jos nuo karščio neprikeptų, o žiemą neprišaltų. Šiam tikslui tinka silikoninis tepalas, žiemą naudojamas automobilių durelių gumomstepti.

Vamzdynas

Atšilus orams kai kurie rečiau lankomų sodybų ir vasarnamių savininkai pastebi trūkusius vamzdžius ir užlietas patalpas. Tokias žalas dažniausiai fiksuojame, jei ruošiant sodybą žiemai iš vandentiekio ar šildymo sistemos liko neišleistas vanduo. Užšalęs vanduonulemia įskilimus vamzdynuose, o atšildamasgali apgadinti turtą. Todėl aplankyti sodybą ir patikrinti vamzdynų būklę patariama dar neįsivyravus visiškai pavasariškiems orams.

 

Stogas

Keičiantis sezonams verta patikrinti ir stogo būklę – tai gali padėti išvengti rimtesnių žalų per pavasario liūtis. Pro stogo ar paties pastato konstrukcijas į vidų prasiskverbęs vanduoyraviena dažniausių priežasčių, nulemiančių būsto užliejimus šiltuoju metų laiku. Po liūčių dėl būsto užliejimų besikreipiančių klientų skaičius ūgteli 2-3 kartus, o vidutiniškai jų patiriami nuostoliai siekia bent 400 eurų.

Lauko darbai

Žiemą kiemuoseesantysdideli ir senimedžiai sušąla, todėl kyla grėsmė šakoms nulūžti ir pakenkti gyvenamajam būstui ar šaliaesančioms malkinėms, pirtims, garažams. Tačiau medžių šakos turtą apgadinti gali ir įsismarkavus pavasario audroms. Šiltesnis metų laikas – puikiai tinkamas medžiams genėti, todėl to nepadarius rudenį – reikėtų pasirūpinti pavasarį.

Turto draudimas

Pavojus turtui kyla ne tik žiemą. Šiltuoju metų laiku dažniau išvažiuojame, namai lieka tušti, todėl pagausėja vagysčių, gedimų, kitų nelaimių. Norint apsaugoti turtą ir piniginę, reikėtų apsvarstyti ir draudimo galimybes. Pirmoji – drausti turtą nuo standartinių rizikų: ugnies, gamtos jėgų, vandentiekio avarijų bei vagysčių. Tačiaukartaisnamuose kyla ir kitų rizikų: šildymo sistemos ir inžinerinių tinklų gedimų, stiklų dūžių. Norint apsisaugoti nuo jų praverčia antra draudimo galimybė, suteikianti papildomą apsaugą. Be to, svarbu apdrausti ne tik nekilnojamąjį turtą, bet ir jame esančius daiktus. Atsitikus nelaimei, pavyzdžiui, trūkus vandentiekio vamzdžiui, sugadinamas ne tik būstas, bet ir jame esantysdaiktai. Todėl norint sumažinti nuostolius būstą ir jame esantį turtą patariama drausti visų rizikų draudimu.