Ar galima medines grindis kloti ant šildomų grindų?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Medinių grindų tinkamumas šildomoms grindims priklauso nuo jų tipo. Pateikiame populiariausių medinių grindų tipų tinkamumą šildomoms grindims:

 

Šildomoms grindims geriausiai tinka stabilios ir vidutinio stabilumo medienos dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Savo konstrukcijos dėka šios grindys yra stabilesnės nei vienetinis masyvo parketas ir masyvo lentos, t.y. mažiau reaguoja į santykinės oro drėgmės ir temperatūros pokyčius. Be to, dvisluoksnės parketlentės turi mažiausią šiluminę varžą: 8-13 mm storio dvisluoksnėms parketlentėms ji dažniausiai būna nuo 0,04 iki 0,1 m2K/W, 14 mm storio trisluoksnių parketlenčių šiluminė varža priklausomai nuo gamybos proceso metu naudojamų medžiagų prasideda apytiksliai nuo 0,13 m2K/W.

Po trisluoksnių parketlenčių, klojimui ant šildomo pagrindo geriausiai tinka stabilios medienos vienetinis masyvo parketas. Klojant vienetinį masyvo parketą ant šildomų grindų, geriausiai pasirinkti parketą, kurio lentelių storio ir pločio santykis neviršytų ¼. Kuo mažesnis yra lentelių storio ir pločio santykis (t.y. kuo lentelės storis artimesnis pločiui), tuo lentelė yra stabilesnė, ir tuo mažesnė tikimybė, kad ji pradės lenktis laiveliu. Iš tokių lentelių suklotos medinės grindys bus mažiau jautrios mikroklimato pokyčiams, t.y. sumažės tarpelių atsiradimo ir susibangavimo rizika. Ant šildomo pagrindo sukloto vienetinio masyvo parketo eksploatacija taip pat priklauso nuo parketo klojimo rašto. Geriausia pasirinkti raštą, kai lentelės klojamos skirtingomis kryptimis: eglutė, kvadratai, pynutė. Taip yra todėl, kad parketo lentelės matmenis daugiausiai keičia į plotį, o matmenų pasikeitimas į ilgį beveik nejaučiamas. Parketo lentelių klojimas skirtingomis kryptimis sumažina tarpelių tarp lentučių atsiradimo ir susibangavimo riziką.

 

Ant šildomo pagrindo taip pat galima kloti stabilios medienos masyvo lentas. Tačiau pasirenkant šią produkciją, reikia žinoti, kad tokios grindys bus pačios jautriausios aplinkos veiksniams ir reikalaus ypatingai gerų klojimo ir eksploatavimo sąlygų. Tai, visų pirma, lemia lentų matmenys: didesnių matmenų medžio masyvo elementai „vaikšto“ labiau nei maži, be to, lentų storio ir pločio santykis dažnai gerokai viršija ¼. Dėl šios priežasties ant šildomo pagrindo nerekomenduojama kloti labai plačių lentų, o taip pat storesnių kaip 20 mm lentų , kadangi jos prastai praleis šilumą. Taip pat klojant masyvo lentas dažniausiai pasirenkamas nestabilus klojimo būdas, t.y. lentos klojamos viena kryptimi, kas savo ruožtu padidina tarpelių atsiradimo ar medinių grindų susibangavimo riziką.

 

 

Bendros šildomo pagrindo paruošimo ir klojimo ant šildomo pagrindo taisyklės

 

Daugelis medinių grindų gamintojų pateikia tokius arba panašius šildomo pagrindo paruošimo ir klojimo ant jo, reikalavimus:

 

Medinių grindų klojimo metu šildomo betoninio pagrindo drėgnumas neturi viršyti 1,5 % CM (klojant ant nešildomo pagrindo betono drėgnumas gali siekti 2,8 % CM);

Pagrindo šildymas įjungiamas praėjus mažiausiai 4 savaitėms po betono išlyginamojo sluoksnio įrengimo;

 Įjungus šildymą, pagrindo temperatūra kasdien keliama +5°C, kol pasiekiamas maksimalus šildymo galingumas.

Šildymo periodas betono džiūvimo metu – nemažiau 24 parų. Naujai įrengto pagrindo šildymo periodas, prieš klojant parketlentes – ne mažiau 30 parų, iš kurių mažiausiai 20 parų reikia šildyti maksimalia apytiksliai +45°C temperatūra. Betono šildymo-džiovinimo metu patalpos turi būti pakankamai vėdinamos. Esant anksčiau įrengtai pogrindinei šildymo sistemai, kuri jau buvo naudojama kelis šildymo sezonus, prieš įrenginėjant parketlentes rekomenduojame palaipsniui pakelti pagrindo temperatūrą iki apytiksliai +45°C ir palaikyti tokią temperatūrą nepertraukiamai savaitę.

Visais atvejais prieš pat parketlenčių klojimą pagrindo temperatūra turi būti palaikoma apytiksliai +45°C ne mažiau kaip 5 paras. Po to pagrindo temperatūra kasdien mažinama po 5° C, kol pasiekia +18-20°C. Tokia pagrindo temperatūra turi būti palaikoma ir klojimo metu. Klojimo metu patalpų temperatūra taip pat turi būti tarp +18 ir +20° C. Reikalingą patalpų oro temperatūrą galima palaikyti specialiais šildymo prietaisais. Betono šildymo-džiovinimo metu patalpos turi būti pakankamai vėdinamos.

Suklojus, nemažiau kaip 5 paras, reikia palaikyti vienodą pagrindo temperatūrą nuo +18 iki +20° C. Tai daroma tam, kad užtikrinti gerą klijų bei kitų medžiagų sukietėjimą ir sukibimą su medinėmis grindimis. Klojant gamykloje nepadengtas medines grindis, tokią pat pagrindo temperatūrą reikia laikyti lakavimo ar alyvavimo metu ir nemažiau kaip 7 paras po padengimo. Po to palaipsniui pasiekiama reikalinga temperatūra.

 

 

Išsamiai apie grindų įrengimo būdus sužinosite specializuotame salone. Jeigu kyla klausimų, geriausia laiku kreipti patarimo į specialistus. Juos rasite Kaune ir Klaipėdoje VILNIAUS PARKETAS salonuose, kurie įsikūrę Namo inžinerijos ir interjero centre „NIC“ (www.nicentras.lt).