Reali galimybė mažinti šildymo sąskaitas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Per vieną dieną pereiti nuo centralizuotai tiekiamų dujų prie alternatyvių energijos šaltinių – saulės, vėjo generuojamos energijos būtų kiek drastiška ir sudėtinga. Nesitaikstantys su nuolat didėjančiomis šildymo sąskaitomis individualių namų savininkai jau atsigręžė į technologines naujoves, skatinančias ekonomišką bei ekologišką požiūrį į komfortišką gyvenimą. Taigi, ko reikėtų imtis gyventojams, norintiems sumažinti sąskaitas nepatiriant tūkstantinių išlaidų naujai įrangai ir namų remontui?

 

 

Nesudėtingas sprendimas

Atsakymas į atrodytų itin keblų klausimą išties paprastas – tai būsto kompiuterinė sistema. Būsto kompiuterinė sistema – automatinės įrangos kompleksas, valdantis ir integruojantis visas namuose esančias inžinerines sistemas. Kaip teigia specialistai, tai išties didelių išlaidų nereikalaujanti sistema, kuri minimaliomis pastangomis suteikia maksimalią naudą.

Būsto kompiuterinės sistemos pagrindas yra sistemos valdiklis, prie kurio jungiami visi periferiniai įrenginiai. Sistema pritaikyta diegimui tiek dar statomuose namuose, kur reikalingi paruošiamieji darbai – kabelių išvedžiojimas davikliams, reguliatoriams, tiek jau ir įrengtuose būstuose, kuriuose valdymo informacija tarp sistemos modulių gali būti perduodama bevieliu ryšiu, nevedžiojant jokių papildomų kabelių. Lietuvių inžinierių sukurtos programinės įrangos dėka yra galimybė lanksčiai ir greitai prisiderinti prie individualių klientų poreikių. Verta pažymėti, kad lietuvių sukurtas ir pagamintas sistemos valdiklis yra palyginti pigesnis, tačiau kokybės atžvilgiu nė kiek nenusileidžia užsienio gamintojų siūlomiems sprendimams. Gyventojai, pirmieji įsidiegę šią sistemą savo namuose, džiaugiasi valdymo paprastumu ir teikiama nauda.

Trečdaliu mažesnės išlaidos

Lengvai pritaikomo algoritmo dėka garantuojamas optimaliausias ir ekonomiškiausias šildymo sistemos veikimo režimas, leidžiantis sutaupyti iki 30% šiluminės energijos. Sistema leidžia centralizuotai valdyti temperatūrą visose namo patalpose realiuoju laiku arba pagal iš anksto nustatytus scenarijus. Taip galima pasiekti optimaliausią šildymo valdymo variantą – būnant darbe šildymas automatiškai sumažinamas neišjungiant visos sistemos, o prieš pat jums grįžtant iš darbo temperatūra pamažu didinama iki pasirinkto komforto lygio.

Vienu iš daugelio privalumų vartotojai išskiria tai, kad sistema suteikia galimybę fiksuoti suvartotą energetinių išteklių kiekį, vykdyti apskaitą, atlikti analizę, matyti išteklių suvartojimo istoriją. Be abejo, labai svarbus aspektas visiems planuojantiems savo išlaidas – sistemos diegimo kaina bei atsiperkamumas. Kaip teigia UAB „Elsis TS“ atstovai, skaičiuojant tipinio namo projektą būsto kompiuterinė sistema dažnai nesiekia net 3% nuo viso namo projekto kainos, o pastačius vieną valdiklį ateityje yra galimybė prie jo prijungti kitas pageidaujamas namo valdymo funkcijas – vėdinimo, elektros valdymo, namo apsaugos, avarinių situacijų ir kt.

Lieka tik apsispręsti dėl teisingo pasirinkimo, ar atsisakyti įprastų namo šildymo būdų ieškant nepatikrintų naujovių, ar geriau optimizuoti patikimas šildymo sistemas pasitelkus realiai veikiančias ir išlaidas mažinančias kompiuterines sistemas.

Daugiau informacijos šia tema galite rasti www.protingi-namai.lt .