Kaip tinkamai tvarkyti nuotekas sodų bendrijose?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Valymo irenginii

Dėl skirtingų priežasčių vis daugiau žmonių įsigyja nekilnojamąjį turtą sodų bendrijose. Vieni ten leidžia šiltus vasaros savaitgalius, o kiti – gyvena nuolat. Visgi, dažniausiai soduose nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, todėl nuotekomis reikia pasirūpinti savarankiškai. Atsižvelgiant į tai, šiame straipsnyje pateikiamos naudingos įžvalgos, leidžiančios tinkamai tvarkyti nuotekas.

Aplinkai palanki įranga

Šiandien draudžiama naudoti vietines išgriebimo duobes. Tad neturint galimybės prisijungti prie bendros kanalizacijos sistemos, vienas paprasčiausių ir efektyviausių sprendimų – biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir uždaros talpos. Nuotekų valymo įrenginys pasižymi aukštu efektyvumu, todėl išvalytas vanduo gali būti panaudotas antrą kartą. Pavyzdžiui, vejos laistymui. Žinoma, vandenį galima ir tiesiog išleisti į melioracijos griovį ar netoliese esantį vandens telkinį.

Valymo įrenginių kainos gali būti skirtingos. Kainai įtakos turi:

  • įrenginio dydis;
  • galimybė išleisti išvalytą vandenį;
  • grunto tipas.

Tiek valymo įrenginiai kaina, tiek montavimo vieta skirsis, priklausomai nuo individualaus atvejo. Svarbu įvertinti žmonių skaičių, galimybes išleisti išvalytą vandenį ir grunto tipą. Įrenginio montavimas bus paprastesnis, jeigu šalia sklypo yra drenažas, griovys ar pratekantis vandens telkinys. Visgi, jeigu tokių sąlygų nėra, reikia įrengti infiltracijos šulinį arba specialią uždarą talpą. Dažniausiai nuotekų talpos pasirenkamos rečiau naudojamuose, mažesniuose sklypuose.

Tinkama vieta valymo įrenginio montavimui

Prieš pradedant fizinius įrenginio montavimo darbus, svarbu gauti leidimus iš savivaldybės. Leidimuose būna nurodytos planuojamo projekto sąlygos ir techninės charakteristikos. Pagal pateiktą informaciją specialistai gali pasiūlyti tinkamiausią įrangą ir sklandžius montavimo darbus.

Montuojant valymo įrenginį, svarbu atsižvelgti į sklype esančius objektus ir atstumą iki kito sklypo ribos. Valymo įrenginys turėtų būti montuojamas ne arčiau 15 metrų iki šachtinio šulinio, o atstumas iki kito sklypo ribos turėtų būti ne mažiau nei 3 metrai. Be to, renkantis sklypo vietą, svarbu įvertinti, kad ši būtų lengvai privažiuojama asenizacinei mašinai. Kitu atveju, įrenginio priežiūra gali tapti sudėtinga.

Taigi, perkant naujus sklypus sodų bendrijose, kiekvienas turi pasirūpinti tvarkingomis nuotekomis. Senos išgriebimo duobės turėtų būti pakeistos į nuotekų valymo įrenginius arba talpas. Tinkamai tvarkydami nuotekas, apsaugosite ne tik aplinką, bet ir savo sveikatą nuo žalingų padarinių. Svarbiausia pasirinkti patikimą įrangos gamintoją ir profesionalus, kurie kokybiškai ir sklandžiai atlikt montavimo darbus.