Namų pritaikymas pagyvenusiam ar neįgaliam asmeniui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Slaugomiems senoliams ar negalią turintiems asmenims tam tikri jų gyvenamosios aplinkos pakeitimai ir pritaikymai gali padidinti jų saugumą, savarankiškumo jausmą ir gyvenimo kokybę. Jeigu nesate tikri, ar padarėte viską, kad namai būtų pritaikyti unikaliems poreikiams, šiame straipsnyje panagrinėsime:

  • Su kokia rizika gali susidurti mažai judantis asmuo?
  • Kokie sprendimai reikšmingai prisidėtų prie pagyvenusių ar neįgalių asmenų gerovės?

Pirmiausia, slaugant mažai judantį asmenį, labai svarbu pirmenybę teikti lovos, kėdžių, neįgaliojo vežimėlio ar kitos dažnos sėdėjimo vietos reguliavimui, kad būtų išvengta pragulų. Pragulos, dar vadinamos opomis, gali atsirasti ilgai spaudžiant odą, dėl ko dažniausiai yra pažeidžiami audiniai. Norint sumažinti šią riziką, būtina užtikrinti tinkamą sėdėjimo ir gulėjimo padėtį ir palaikymą, o tai pasieksite aprūpindami neįgalųjį specialiomis pagalvėlėmis ar čiužiniu, kuris suteiks didesnį komfortą.

Pavyzdžiui, specialus čiužinys su kompresoriumi leidžia cirkuliuoti orui visomis kryptimis, taip stimuliuodamas odos paviršių, gerindamas kraujo apykaitą ir neleisdamas susidaryti praguloms. Galite apsilankyti https://sidabra.lt/91-pragulu-profilaktika-pragulos-slauga ir įsigyti. Be to, ypač svarbu palaikyti higieną norint užkirsti kelią praguloms, oda turėtų būti ne tik švari ir drėkininama, bet ir reguliariai tikrinama, ar nėra paraudimų ir kitų sudirginimo požymių.

PRIEINAMUMAS

Kitas svarbus žingsnis pritaikant namus neįgaliam ar senyvo amžiaus asmeniui yra prieinamumo sukūrimas. Tokios funkcijos kaip neįgaliųjų vežimėlių nuvažiavimo rampos, platesnės durų angos ir turėklai gali žymiai pakeisti asmenų, turinčių specialiųjų poreikių, mobilumą ir judėjimo lengvumą.

Namų pritaikymas neįgaliesiems

SPRENDIMAI VONIOS KAMBARYJE

Pavyzdžiui, vonios kambarys yra potencialiai pavojinga vieta asmenims, turintiems judėjimo problemų. Kai kurie sprendimai, galintys padidinti saugumą, apima ranktūrių įrengimą prie tualetų ir dušų, neslidžių kilimėlių naudojimą dušo kabinos viduje ir išorėje.

Įprastas vonias rekomenduojama pakeisti dušais arba prieinamomis voniomis. Taip pat naudinga apsvarstyti paaukštintas tualeto sėdynes ir sienines kriaukles, prie kurių privažiuoti lengvai tilptų neįgaliojo vežimėlis.

VIRTUVĖ SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ ASMENIMS

Kalbant apie virtuvės erdvės pritaikymą pagyvenusiems ar neįgaliems asmenims, reikėtų pagalvoti apie stalviršio aukščio sumažinimą, maišytuvo su prailginta rankena pritaikymą, žinoma, pakankamos grindų erdvės užtikrinimą manevruojant neįgaliojo vežimėliu. Maksimalų komfortą gali užtikrinti ir nuotoliu valdomi prietaisai ar lietimui jautrūs maišytuvai.

PATOGUMAS MIEGAMAJAME IR SVETAINĖJE

Taip pat labai svarbu sukurti patogų ir funkcionalų miegamąjį ir svetainę. Šalia reguliuojamo aukščio lovos ir sėdimųjų baldų įrenkite turėklus ar atramas, kurios užtikrintų sunkiai judančio asmens saugumą. Apgalvokite, ar namuose yra tinkamas apšvietimas ir ar visi šviesos jungikliai yra lengvai pasiekiami.

Tinkamas apšvietimas yra būtinas norint išvengti nelaimingų atsitikimų ir pagerinti pagyvenusių ar neįgalių asmenų matomumą. Galite užtikrinti saugesnę namų aplinką ir gerą apšvietimą koridoriuose bei lauko zonose, įrengdami judesiu aktyvuojamus šviestuvus ir naktinį apšvietimą.

Siekiant dar didesnio patogumo judant namuose siūloma montuoti tik svirties tipo rankenas, kuriomis naudojantis galima greičiau pasiekti kambarius, o įrengus išmaniųjų namų technologiją arba balsu valdomus įrenginius, pavyzdžiui kambario temperatūros reguliavimui, galima dar labiau pagerinti fizinę negalią turinčių asmenų gyvenimo kokybę.

LEISKITE JIEMS  JAUSTIS NEPRIKLAUSOMIEMS

Tad sukurti namų aplinką, pritaikytą pagyvenusių ar neįgalių asmenų poreikiams, labai svarbu tam, kad leistumėte šiems asmenims jaustis nepriklausomiems nuo slaugytojo. Namuose pritaikius tokias funkcijas kaip neįgaliųjų vežimėlių rampos, ranktūriai vonios kambaryje ar reguliuojamas valgomasis stalas virtuvėje, namai gali tarnauti kaip pagalbinė erdvė, leidžianti žmonėms išlaikyti savarankiškumą ir lengvai pasirūpinti savimi.

Na o jeigu nesate tikri, kaip turėtumėte pritaikyti namų aplinką savo slaugomam asmeniui, kreipkitės į ergoterapeutus, kurie jums gali suteikti profesionalią pagalbą, kad pritaikymai būtų tinkami konkretiems asmens poreikiams.