Dūmtraukių atnaujinimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Koks galimas pasirinkimas atnaujinant kaminą nuosavame name, senos statybos daugiabutyje ar paveldo objekte? Kaip sakė šildymo sistemų technologas ekspertas Arūnas Eigminas, vokiečių bendrovė Schiedel gali pasiūlyti kelis atnaujinimo būdus. Pirmasis – vietoje seno kamino mūryti trisluoksnį modulinį kaminą. Daugiasluoksniai Schiedel kaminai gali būti montuojami net 5 cm atstumu nuo degių objektų, o tai ypač aktualu medinių namų savininkams.

 

Kitas būdas – naudoti kaminų sistemą Kerastar. Tai sistema, kurios išorinis sluoksnis pagamintas iš nerūdijančiojo plieno, o viduje yra izoliacinis sluoksnis bei keraminis įdėklas. Šią sistemą patogu naudoti, kai dūmtraukį galima montuoti pastato išorėje. Trečiąjį būdą galima taikyti senos statybos namams. Tai atnaujiniti skirta keraminė kamino sistema Keranova, kurios viena sudedamųjų dalių yra dūmų šalinimo vamzdis iš šamotinės keramikos.

 

Daugiasluoksniai kaminai atsparesni ugniai

Trisluoksniuose moduliniuose Schiedel kaminuose montuojami ypač patikimi vidiniai keraminiai vamzdžiai, gaminami iš aukštos rūšies nedegios šamotinės keramikos, atsparūs aukštai temperatūrai ir jos svyravimams. Šamotiniai vamzdžiai nejautrūs drėgmei, rūgščių poveikiui ir agresyviam kondensatui, atsparūs korozijai, išsiskiria ypatingu tvirtumu bei patvarumu, atitinka visas šiuo metu tokiems gaminiams galiojančias griežčiausias normas ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

 

Renkantis modulinį trisluoksnį kaminą, reikia atsižvelgti į keraminių įdėklų savybes: porėtumą, įgeriamumą, sienelės storį. Projektuojant plytinius kaminus su metaliniu įdėklu, pagal reikalavimus tarp metalinio įdėklo ir degių konstrukcijų būtina išlaikyti ne mažesnį kaip 38 cm atstumą. Plytiniai kaminai yra didesnių matmenų – montuojant juos mediniuose namuose daug vietos turi būti skiriama papildomam nedegių medžiagų sluoksniui. Taigi pasirinkus Schiedel siūlomus sprendimus, sutaupoma nemažai erdvės. Dar vienas svarbus faktas, kad Schiedel gaminami kaminai gali būti montuojami kartu su vėdinimo kanalais.

 

Sistema kaminams atnaujinti Keranova ir Kerastar

Šiuo metu populiarūs kaminai su plieniniais įdėklais. Bet tokie kaminai nėra universalūs ir kiekvienu atveju pritaikomi pagal temperatūrą bei šildymo prietaiso funkcionavimo būdą – šlapią ar sausą. Atsižvelgiant į tai, turi būti parenkama kamino įdėklo gamybai taikoma plieno rūšis. Plieniniai kaminai itin jautriai reaguoja į vadinamąjį kondensato džiūvimo procesą. Kai besikaupiant kondensatui temperatūra dūmtraukyje pakyla, prasideda džiūvimo procesas: ant sienelių susikaupęs kondensatas išgaruoja, pradeda kauptis rūgštys. Tada plieną labiausiai veikia korozija. O bendrovės Schiedel dūmtraukis su keraminiu indėklu Keranova yra universalus, tad prie tokios sistemos galima prijungti bet kokį šildymo įrenginį ir prireikus visada be vargo pakeisti.

 

Kaminams atnaujinti Schiedel siūlo kaminų sistemą Kerastar, kurios išorinis sluoksnis pagamintas iš nerūdijančiojo plieno, o viduje yra izoliacinis sluoksnis ir tas pats keraminis įdėklas. Kultūros paveldo pastatams ir senamiesčių namams sukurta atnaujinti skirta keraminė kamino sistema Keranova. Keranova dūmtraukio sistemoje taikomo sausai presuojant pagaminto vamzdžio sienelių storis − nuo 6 iki 8 mm. Dėl gerokai nei įprastai plonesnės sienelės toks kaminas daug atsparesnis aukštoms temperatūroms ir jų svyravimui.

 

Kaminų sistemos Keranova pritaikytos tiek kietajam, tiek skystajam kurui, dujoms, žemoms ir aukštoms išmetamųjų dujų temperatūroms (iki 400 laipsnių karščio). Ši sistema tinka visiems katilams – ir kondensaciniams, ir paprastiems. Sistema itin atspari rūgštims, drėgmei, ugniai (net iki 90 min.) ir yra itin patvari.

 

Parengta pagal UAB "Schiedel kaminų sistemos" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Kaminų atnaujinimas, Dūmtraukiai, Kaminų sistemos, Ugnis, Įdėklai, Plieniniai kaminai.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.