Patarimai, kaip prižiūrėti televizorių
Pirmasis dalykas į kurį vartotojas turėtų atkreipti dėmesį yra temperatūra ir drėgmė. Įdomu tai, jog LED televizoriaus remontas bus nereikalingas, jei prietaisas bus naudojamas kambario temperatūroje bei laikomas tinkamoje drėgmėje. Televizoriaus tarnavimo laikas sutrumpės, jei jis bus laikomas karštame kambaryje bei drėgmėje.
Jei televizorius yra laikomas pakankamai žemos temperatūros kambaryje, bus sutrikdytas ryškumas bei garsas, todėl bus nepasiekta norima vaizdo kokybė. Be to, dėl staigių temperatūros pokyčių reikės remontuoti skystųjų kristalų televizorių, nes atsiras kondensatas ant įrenginio paviršiaus, kuris neigiamai veikia poliarizatoriaus veikimą skystųjų kristalų matricoje. Šie veiksniai taip pat gali neigiamai paveikti imtuvo kokybę, todėl neišvengiamai reikės remonto.
Labai svarbu, kad televizorius būtų laikomas švarioje patalpoje, kad į jį nepatektų dulkės ir skystis, nes televizoriaus naudojimąsis dulkėtose patalpose gali sukelti trumpą sujungimą. Kai skystis patenka į televizorių, skystųjų kristalų matricos poliarizatoriaus spalvos gali pasikeisti, o jei skystis patenka tiesiai į prietaisą, gali būti pažeista elektros grandinė bei atsirasti korozija, todėl skystųjų kristalų televizoriaus remontas bus neišvengiamas.
Skystųjų kristalų televizoriuose naudojamas stiklas, kuris turi būti atsargiai prižiūrimas, nes smūgiai ar vibracijos jį veikia neigiamai. Tokio imtuvo paviršius pagamintas iš elastingos bei lengvai pažeidžiamos plėvelės. Šiuolaikiniai modeliai susideda iš elektroninių dalių, kurios yra labai jautrios todėl, įsigydami jas turite pasirūpinti įrenginiu nuo įtampos svyravimų, tam, kad ateityje nereikėtų remontuoti televizoriaus.
TV imtuvo paviršių nerekomenduojama valyti tokiomis medžiagomis kaip alkoholis, tik specialiomis priemonėmis.
Rūpindamiesi skystųjų kristalų televizoriumi, tiesiog laikykitės techninių dokumentų rekomendacijų, kurių pagrindinės yra šios: išjunkite televizorių po 6 valandų nepertraukiamo naudojimo, stebėkite vaizdo ryškumą bei saugokite skystųjų kristalų ekraną nuo smūgių.
Dažnai televizoriaus įjungti ir išjungti nereikėtų, intervalas tarp išjungimo/ įjungimo turėtų būti mažiausiai 15 sekundžių. Nepamirškite, kad kruopščiai prižiūrint savo televizorių, sumažės žalos tikimybė ir pailgės jūsų televizoriaus tarnavimo laikas.
Norint atidžiai prižiūrėti savo skystųjų kristalų ir plazminius monitorius, jums reikės tik dviejų dalykų: specialaus skysčio, skirto valyti monitorių ir minkštų servetėlių. Svarbu, jog monitorių valymo priemonėse jokiu būdu neturėtų būti alkoholio – jo poveikis yra žalingas ekranų paviršiui. Be to, ekrano valiklis visiškai pašalina visą purvą, nepalieka dėmių bei turi antistatinį poveikį.
Taip pat specialus servetėlių pluoštas leidžia lengvai ir atsargiai pašalinti dulkes nuo monitoriaus ir sugerti likusį skystį, nepaliekant vilnos.
Televizoriaus monitoriaus valymo schema yra tokia: išjunkite monitorių iš tinklo bei išvalykite jį. Galimas sausas ir šlapias valymas. Sauso valymo metu nuvalykite monitorių sausu bei nepūkuotu skudurėliu, o norint atlikti šlapią valymą turite šiek tiek sudrėkinti skudurėlį ar nepūkuotą audinį specialiu valikliu. Rekomenduojama valyti viena kryptimi – iš viršaus į apačią.
Valydami skystųjų kristalų monitorių, laikykitės saugos nurodymų. Prieš valydami, išjunkite monitorių iš lizdo. Būtinai išvalykite vietą aplink lizdą bei dulkes, nes jie gali sukelti žalingą poveikį. Geriau statyti televizorių tose vietose, kuriose nėra daug dulkių.
Kai kurie namų ūkio produktai, tradiciškai naudojami monitoriui valyti, netinka. Pavyzdžiui, monitoriaus valymui negalite naudoti dažiklių, alkoholio pagrindu naudojamų valiklių, abrazyvinių valiklių ir kitų stiprių tirpiklių, nes tai gali pažeisti korpusą ar skystųjų ekranų skydelį.
Taigi tinkamai prižiūrėkite ir rūpinkitės savo televizoriumi ir jis jums ilgai tarnaus. Platų televizorių, planšečių ir kitų elektronikos prekių pasirinkimą galite rasti pigu.lt parduotuvėje.