Kompiuterio ir televizoriaus ekranų priežiūra: kaip saugiai juos nuvalyti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Visuomet valykite tik išjungtus įrenginius

Šia taisykle pravartu pasikliauti dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, ant tamsaus, išjungto ekrano kur kas geriau matysis susikaupusios dulkės ar kiti nešvarumai, todėl Jūsų darbas bus tikslingesnis ir sėkmingesnis. O jei ketinate naudoti skysčius, toks sprendimas bus kur kas saugesnis tiek Jums patiems, tiek ir valomam įrenginiui ─ juk nesinori, kad įprastas buities darbas virstų nelaime.

Rinkitės kokybiškus ir švelnius audinius

Jei nenorite, kad Jūsų televizoriai ar kompiuteriai po įprasto valymo pasipuoštų įbrėžimais, venkite popierinių rankšluosčių ar tualetinio popieriaus ─ nors žalos iš karto galite nepastebėti, laikui bėgant ji tik didės. Šiems jautriems ekranams geriausiai tinka itin švelnūs audiniai, pavyzdžiui, mikropluošto šluostės ─ naudojant jas, tikrai neteks nerimauti dėl galimų įbrėžimų.

 

Nenaudokite jėgos

Net ir tuomet, jei kompai ar televizoriai atrodo pakankamai tvirti, valymui nereikėtų naudoti jėgos ─ tikėtina, jog stipriau patrynę nešvarias vietas, geresnių rezultatų nepasieksite, tačiau turėsite kur kas didesnių nuostolių. Stiprūs paspaudimai gali sunaikinti ekrano pikselius, o pačiame ekrane gali likti pakankamai ryškūs įspaudai ─ jei kalbėsime apie vaizdo stebėjimo patirtį, jie tikrai netaps privalumu.

Telefonai ir planšetiniai kompiuteriai šiuo klausimu yra kiek tvaresni, tačiau bet kuriuo atveju patartina būti atsargiems ─ dėmes efektyviau įveiksite švelnumu ir sumanumu!

Venkite cheminių valiklių

Tam, kad kokybiškai nuvalytumėte ekranus, galima pasitelkti buityje naudojamas priemones: itin dažnai rekomenduojama išbandyti distiliuoto vandens ir baltojo acto mišinį. Tačiau jei nuspręsite rinktis kitas priemones, atidžiai perskaitykite jų sudėtį: joje neturėtų būti amoniako, etilo (ar kito stipraus) alkoholio, acetono arba etilacetato. Šios cheminės medžiagos gali neigiamai paveikti ar net nepataisomai sugadinti ekrano dangą, todėl verčiau nerizikuoti. Kompiuterius, televizorius ir jiems skirtas patikimas valymo priemones gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Nepurkškite valiklių tiesiai ant ekrano

Nesvarbu, kokią valymo priemonę nuspręsite pasirinkti, niekuomet nepurkškite jos tiesiai ant įrenginio ekrano ─ skystis labai greit gali nutekėti į prietaisą ir nepataisomai jį sugadinti. Pirmiausia juo suvilgykite audinį ir tik tuomet imkitės darbo ─ tai ypač aktualu tuomet, kai kalbame apie nešiojamųjų kompiuterių priežiūrą.

Ar ekranams su skirtinga vaizdo rezoliucija taikomos tos pačios priežiūros taisyklės?

Tai vis dažniau užduodamas klausimas, į kurį galime atsakyti vienareikšmiškai ─ jei neeksperimentuosite ir vadovausitės šiais priežiūros patarimais, juos pritaikysite bet kokios rezoliucijos ekranams. Nesvarbu, ar mėgaujatės 4K raiškos kokybe, ar kol kas tenkinatės HD raiška, tiek kompiuteriams, tiek televizoriams galios tos pačios taisyklės.

Pritaikę jas, išvengsite bet kokių žalos rizikų ir efektyviai atsisveikinsite su susikaupusiomis dulkėmis ir kitais nešvarumais. Šis darbas gali būti pakankamai malonus ─ tereikia žinoti, kaip jį atlikti saugiai ir efektyviai!