6 dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkant telefoną senjorui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

1. Paprastumas. Nors mus naujos telefonų funkcijos džiugina, senjorams jos gali pasirodyti pernelyg sudėtingos – ypač tuomet, jei jie turi menką pažintį su šiomis technologijomis. Papildomi mygtukai ir meniu pasirinkimai šiuos prietaisus paverčia sudėtingesniais, todėl, atsižvelgdami į naudojimosi patirtį, turėtumėte būti tikri, jog telefonai senjorams bus lengvai perprantami. Dažniausiai jiems užtenka tik skambučių ar žinučių funkcijos, tačiau kai kurie vyresnio amžiaus žmonės gali pareikalauti ir daugiau galimybių – nepamirškite atsižvelgti į jų poreikius.

2. Lengvas valdymas. Labai svarbu, jog garbaus amžiaus sulaukę žmonės galėtų lengvai valdyti telefoną – tam reikalinga ir jiems pritaikyta klaviatūra. Tokiais atvejais dažniausiai rekomenduojami mobilieji su didesniais mygtukais – dar geriau, jog tarp jų būtų bent šiokie tokie tarpai. Išmaniųjų prietaisų klaviatūros taip pat gali būti valdomos pakankamai paprastai, tačiau svarbu, jog palietus mygtuką, jaustųsi menka vibracija ar pasigirstų koks nors garsas – tuomet pavyks išvengti sumaišties.

3. Geras garsas. Tai vienas pagrindinių kriterijų, į kurį privalote atkreipti dėmesį – telefonai senjorams privalo turėti puikiai išvystytą garso sistemą, kadangi priešingu atveju juo naudotis bus itin sudėtinga. Kai kurie modeliai gali būti suderinami ir su klausos aparatu – jei renkate prietaisą sunkiau girdinčiam asmeniui, vertėtų atidžiau susipažinti su tikslesnėmis jo specifikacijomis.

 

4. Patogus ekranas. Ne paslaptis, jog didesniame ekrane kur kas aiškiau galime matyti tiek užrašus, tiek ir vaizdus, tad ir naudotis tokiu prietaisu yra kur kas patogiau. Siekiant maksimalaus komforto, telefonai senjorams turėtų būti ne mažesni nei 5,5 colių – geriausia rinktis 6 colių ar dar šiek tiek didesnius prietaisus, jei juos vis dar galima lengvai paimti į delną.

5. Papildomos funkcijos. Kartais daugiau galimybių siūlantys mobilieji yra nepelnytai „nurašomi“, tačiau iš tiesų kai kurios jų funkcijos gali užtikrinti dar patogesnį telefono valdymą. Pavyzdžiui, balso komandos ar virtualusis asistentas – nors pirmais kartais prie jų įprasti gali būti sudėtinga, kartu su Jūsų pagalba senjorai gali praplėsti savo akiratį ir išbandyti dar daugiau telefono galimybių. Visgi, jei šiek tiek abejojate, ar toks sprendimas pasiteisins, iš pradžių galite išbandyti šias ar kitas galimybes naudodami savo telefonus – tikriausiai jiems tikrai nestinga funkcionalumo!

6. Gera kaina. Kaip ir renkantis telefoną sau, taip ir perkant jį senjorui, svarbus yra ir kainos aspektas, todėl turėtumėte iš anksto apgalvoti, kiek ketinate į jį investuoti. Džiugi žinia ta, jog paprastesni, mažiau funkcijų siūlantys, būtent vyresnių žmonių poreikius atitinkantys telefonai dabar siūlomi itin palankiomis kainomis – daug tokių variantų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Apgalvoję visus šiuos niuansus, lengvai išrinksite senjorams tiksiantį telefono modelį. Atkreipkite dėmesį ir į išmaniųjų telefonų galimybes – kai kurie jų modeliai taip pat puikiai tiks garbaus amžiaus sulaukusiems žmonėms!