Šviesa be elektros

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Mums, lietuviams, gyvenantiems platumoje, kur didesnę paros dalį vyrauja tamsa ir net vasarą lyja, ypač tai akivaizdu buvo šiais metais. Taigi, sėdime amžinoje prietemoje. Skundžiamės depresija, darbo našumo sumažėjimu, sergame. Natūralios šviesos trūkumas gali tapti emocijų svyravimo, pasyvumo priežastimi. Šviesos niekada nebūna per daug. Deja, dirbtinė šviesa kainuoja, o mes jau pagaliau pradedame mokytis taupyti. Kokia išeitis?

 

Genialu tai, kas paprasta

Kaip balanas ir žibalines lempas kadaise pakeitė Edisono išrasta (garsioji Iljičiaus) lemputė, taip dabar, technologijų amžiuje, mokslininkai ir išradėjai suka galvas, kaip priversti dirbti natūralius atsinaujinančios energijos šaltinius, vartoti kuo mažiau energijos rūšių, eikvojančių mūsų planetos išteklius, teršiančius gamtą, skatinančius visuotinio atšilimo erą ir, be abejo, kainuojančius. Kompiuterių ir dirbtinio intelekto amžiaus žmogus jau priprato prie greitai kintančių technologijų, tad šis, iš esmės paprastas ir beveik tobulas išradimas, nereikalaujantis sudėtingų mikroschemų ir revoliucingų perversmų, pats iš esmės yra revoliucingas vien tuo, kad priverčia dirbti saulę be jokių papildomų energijos sąnaudų. Idėja paprasta – pasižiūrėti į savaime suprantamą dalyką kitu kampu. Juk vaikystėje esame gaudę linksmus saulės zuikučius.

 

O Australijos įmonės Solatube® specialistai, sugaudami daugybę saulės zuikučių į vamzdį ir išspinduliuodami juos į patalpas, sukūrė naują šviesos perdavimo technologiją − vamzdinius šviesolaidžius Solatube®. Vamzdiniai šviesolaidžiai per atstumą natūralia šviesa leidžia apšviesti tamsiausią patalpos kampą, kur dieną nepatenka natūrali šviesa.

 

Sugaukite dienos šviesą!

Vamzdinių šviesolaidžių veikimas pagrįstas atspindžio principu. Ant stogo sumontuotas sferinis kupolas su daugybe briaunotų lęšių sugauna saulės šviesą ir nukreipia į šviesolaidžio vidų. Šviesa, keliaudama nuo vidinio šviesolaidžio vamzdžio paviršiaus, daugybę kartų atspindėta patenka į patalpą. Tarp kupolo ir šviestuvo gali būti net iki 15 metrų atstumas, todėl šie natūralios šviesos šaltiniai naudojami žemesniuose namo aukštuose patalpose, kuriose nėra langų ir kur negalima sumontuoti stoglangio. Įrenginys atspindi iki 99,7 proc. šviesos.

 

Šios sistemos yra pritaikytos montuoti bet kokios konstrukcijos ir dangos stoguose, juolab kad sąlyginai mažas vamzdžio svoris ir skersmuo nereikalauja kaip nors specialiai įvertinti stogo konstrukcijos susilpnėjimo (išskyrus atvejus, kur galimi uraganiniai vėjai). Taip pat yra įvairių sklaidytuvų galimybių skirtingos paskirties patalpoms. Jeigu sumontuota teisingai, sistemai suteikiama 10 metų garantija. Šiuo metu Solatube ® šviesolaidžiai yra gaminami JAV, iš kur ir platinami po visą pasaulį. Solatube® gaminius galima naudoti bet kokios paskirties ir dydžio statiniams – nuo mažyčio namo tualeto ar drabužinės iki Olimpinių sporto ar oro uostų salių − apšviesti.

 

Šviestuvai Solatube® – šviesa nemokamai

Norėdami įvertinti Solatube® natūralaus apšvietimo sistemas, neišvengsime jų lyginimo su tradiciniais viršutiniais patalpų apšvietimo būdais − švieslangiais (kupolais), stoglangiais, kai kuriais atvejais − su tradiciniu elektros apšvietimu. Ir tada dar kartą įsitikinsime, kad Solatube® sistemos turi visas šių sistemų teigiamas savybes. Aišku, reikėtų dar pridėti, kad įrenginys nereikalauja papildomos priežiūros, energijos sąnaudų, didelio kiekio šilumos išskyrimo. Kitas itin svarbus šiuolaikinio apšvietimo veiksnys − ekonomiškumas.

 

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, būsimiesiems pastatams galioja tokie pat reikalavimai. Nuo 2020 metų būtina 20 proc. sumažinti šiltnamio efektą, 20 proc. sumažinti energijos vartojimą, 20 proc. energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių. Solatube® natūralaus apšvietimo sistemoms nereikia elektros energijos, jos leidžia papildomai taupyti patalpų šildymo ar kondicionavimo įrenginių naudojamą energiją. Tai aktualu kalbant apie didelius plotus, kur ištisą dieną dega dirbtinė šviesa, pavyzdžiui, prekybos centruose, sandėliuose, biuruose.

 

Nesudėtingai montuojami

Norint pakeisti tradicinį apšvietimą natūralios šviesos sistema, nereikia perdaryti statybinių konstrukcijų. Sumontuoti tokį apšvietimą paprasta ir nesudėtinga. Profesionalus montuotojas šią įrangą sumontuos per porą valandų. Vamzdinio šviesolaidžio konstrukcija pakankamai kompaktiška − lubose nebus jokių didelių ertmių. Kitas  svarbus privalumas − Solatube® sistemos lankstumas ir kompaktiškumas montuojant leidžia apeiti konstrukcijoje esančias sijas, laikančias konstrukcijas ir nukreipti šviesą reikiama kryptimi. Šviesolaidį galima pasukti net iki 90 laipsnių, beveik neprarandant šviesos.

 

Natūralios šviesos privalumai Lotynų kalba žodžiai ekonomiškas ir ekologiškas yra giminiški. Solatube® produktas tęsia šią tradiciją ir siūlo šių savybių derinį, tikintis, kad EKO judėjimas neužleido savo pozicijų šiandien ypač aktualiai sunkmečio temai, bet virto gyvenimo būdu. Juk pamažu mokomės rūšiuoti šiukšles, taupyti vandenį ir elektros ar kitą energiją, rinktis kokybiškesnes apdailos medžiagas. Ekologiškoje visuomenėje svarbus kiekvieno indėlis, jis negali būti nepastebimas ar per mažas.

 

Parengta pagal UAB "Vilniaus Ejotra" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Šviesa, Elektra, Apšvietimas, Energijos taupymas, Šviestuvai, Vamzdinis šviesolaidis.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.