Pagrindiniai elektros instaliacijos gaminiai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Į tokius blokus gali būti montuojami visi bendrovėje gaminami įleistiniai elektros instaliaciniai gaminiai: jungikliai, kištukiniai lizdai, TV, PC, garsiakalbių jungimo lizdai, apšvietimo lygio reguliatoriai.

Kištukiniai lizdai su sklendėmis apsaugo vartotoją nuo atsitiktinio prisilietimo prie elektros grandinės (bandant atidaryti tik vieną užsklandą, ji neatsidaro, o prisijungti prie elektros grandinės galima tik vienu metu spaudžiant abi užsklandas). Tokie kištukiniai lizdai itin populiarūs tarp žmonių, kurie turi mažamečių vaikų.

Be tradicinių jungiklių (vieno, dviejų, trijų klavišų) bendrovė siūlo perjungiklius, skirtus elektros grandinei valdyti iš dviejų vietų. Jie itin patogūs naudoti laiptinėse, nes atsiranda galimybė įjungti ir išjungti šviesą laiptinės apačioje ar viršuje. Jei to neužtenka, tarp dviejų perjungiklių galima įterpti daugiau kryžminių perjungiklių.

Šiuo metu atsirado ir dviejų klavišų perjungiklių, kuriais galima valdyti kelias zonas iš karto, poreikis.

Renkantis apšvietimo reguliatorius, reikia atkreipti dėmesį į tai, kokiam šviestuvų tipui jie pritaikyti. Apšvietimo reguliatoriai dažniausiai pritaikyti kaitrinėms (žemiausios kainų kategorijos gaminiai) ir liuminescencinėms ar halogeninėms lempoms. Todėl vartotojui svarbu ne tik žinoti visos norimos reguliuoti grandinės įtampą, bet ir atsižvelgti į šviestuvų, kurie bus naudojami, tipus. Reguliatoriai taip pat skiriasi ir savo darbo principais – vieni įsijungia pasukant, kiti paspaudžiant, treti nuotolinio valdymo pulteliu (tai itin patogus valdymo būdas, nes išlieka tas pats apšvietimo lygis).

Judesio davikliai skirti elektros grandinei įjungti ir išjungti tuomet, kai patalpoje judama, o kai patalpoje nieko nėra – šviesa automatiškai išjungiama. Išsijungimo laikas reguliuojamas pagal vartotojo poreikį. Bendrovės Liregus siūlomas judesio daviklis taip pat gali reaguoti į garsą – įjungti apšvietimą (kai patalpoje atsiranda triukšmas). Tokius prietaisus patogu naudoti patalpose, kuriose žmonės būna trumpai – laiptinėse, koridoriuose, kiemuose, garažuose.

Garsiakalbių prijungimo lizdas skirtas garso ar namų kino sistemoms patogiai prijungti. Visi garso sistemų laidai, kaip ir elektros laidynas, paslepiami sienose, o išorėje lieka tik laidų prijungimo lizdai. Montuojant namų kino sistemą taip pat neapsieinama be žemų dažnių garsiakalbio. Jis, skirtingai nei kiti namų kino garsiakalbiai, linijiniu kabeliu gauną žemą dažnį. Tam įmonė Liregus pagamino lizdus (IGSL-001), kurie kaip tik skirti tokiems garsiakalbiams prijungti linijiniu kabeliu (RCA jungtimis).

Vaizdo aparatūrai pajungti siūlome vaizdo arba vaizdo- garso pajungimo lizdus ISVL-001 A arba IGSVL-001 A. Šie lizdai itin reikalingi norint pajunti LCD ar Plazminius televizorius pravedant visus jungiamuosius kabelius sienoje, signalo pajungimui paliekant tik išvestis.

Šiuolaikiniai namai ir biurai nebeapsieina be telefonų, kompiuterių bei televizijos prijungimo lizdų. Bendrovė siūlo trečios kategorijos telefonų bei penktos ir šeštos kategorijos kompiuterių prijungimo lizdus.

Televizijos pajungimo lizdai gaminami tarpiniai ir galiniai. Jei name ar bute bus tik vienas televizijos prijungimo lizdas, jis montuojamas televizijos kabelio gale (naudojamas galinis lizdas). Norint įterpti dar vieną ar kelis televizijos prijungimo lizdus į tą pačią sistemą, reikia naudoti tarpinus lizdus, kurie turi papildomą trukdžių slopinimo filtrą ir signalo stiprintuvą. Paprastas televizijos prijungimo lizdas turi viena išvadą tradiciniam antenos pajungimo kištukui.

Populiarus variantas, kai televizijos prijungimo lizdas turi papildoma radijo prijungimo išvadą, tada yra galimybė prie standartinio muzikinio centro prijungti lauko radijo anteną, kuri skleidžia gerą ir stiprų signalą, todėl galima klausytis radijo stočių, retransliuojamų kabelinių televizijų kompanijų kanalais.

Pastaruoju metu taip pat labai populiarus televizijos prijungimo lizdo variantas su trečiu – SAT tipo prijungimo išvadu. Šis išvadas reikalingas klientams, kurie turi ar planuoja turėti palydovinės televizijos įrangą ateityje.

Drėgnoms patalpoms – vonioms, tualetams, sandėliams, lauko koridoriams – reikia elektros instaliacijos su didesniu apsaugos nuo drėgmės laipsniu – IP44. IP44 klasės gaminiai nuo tradicinių gaminių skiriasi konstrukcija. Jie turi specialius vandenį nukreipiančius griovelius, papildomus sandarinimo elementus – tarpines, o kištukiniai lizdai dar ir dangtelius.