Kaip, kylant energijos kainoms, sumaniai ja naudotis ir taupyti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Būdai, kaip galite taupyti energiją, šiek tiek pakeitę savo įpročius, bet beveik nepaveikę gyvenimo kokybės, yra gana paprasti ir lengvi: ne tik sąmoningiau vartosite, bet ir liks pinigų kitiems tikslams.

Į dušą – su laikrodžiu

Sutrumpinkite maudymosi duše laiką. Yra apskaičiuota, kad 5 minutėmis sumažinus laiką, kuris skiriamas nusiprausti, galima sutaupyti nemažai pinigų. Internete nesunkiai galima rasti skaičiuoklių, kurios rodo, kiek kainuoja nusiprausti po dušu, atsižvelgiant į vandens ir energijos, skirtos vandeniui pašildyti, suvartojimą.

Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima, kuri kasdien maudosi po dušu po 15 minučių, per metus tam išleidžia apie 1 584 eurus. Šeimai sutrumpinus laiką vos 5 minutėmis, nekeičiant higienos įpročių praustis kasdien, ji galėtų sutaupyti daugiau negu 500 eurų per metus.

Iš pradžių, kol įprasite prie trumpesnio dušo laiko, pravartu naudotis laikmačiu telefone.

Vasarą išleiskite atostogų rūbų džiovyklę

Nenaudokite rūbų džiovyklės vasarą. Vasara yra metas, kai galite leisti rūbams natūraliai išdžiūti, išdžiaustydami juos ant skalbinių džiovinimo virvės. Taip ne tik mėgausitės gaiviu rūbų kvapu, bet ir ilgiau juos išsaugosite bei sutaupysite.

Nenaudodami džiovyklės, nenaudojate ir elektros energijos. Remiantis įvairiais šaltiniais, vidutiniškai vienas džiovinio ciklas sunaudoja 4,53 kilovatvalandės ir, jei elektra kainuoja 0,27 eurų už kilovatvalandę, vidutiniškai vienas rūbų džiovinimo ciklas atsieina apie 1,22 euro. Žinodami šį skaičių ir kiek kartų džioviname rūbus per savaitę, nesunkiai galite apskaičiuoti, kiek galima sutaupyti per tris–keturis džiovinti lauke tinkamus šiltojo sezono mėnesius.

Nors iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo didelė suma, tačiau išsiugdžius naujus įpročius per kelerius metus sutaupoma suma tik augs.

Darbų sąraše – išjungti visus prietaisus

Išvykdami atostogauti išjunkite visus prietaisus namuose iš elektros lizdų.

Vasarą dažniausiai daug daugiau laiko praleidžiame ne namuose, todėl išvykus bent kelioms dienoms pravartu išjungti visus turimus buitinius prietaisus.

Taip ne tik išvengsite nenumatytų pavojų bet ir, žinoma, sutaupysite elektros energijos ir pinigų. Paprastai kiek senesni buitiniai prietaisai budėjimo režimu vis dar naudoja nemažai energijos.

Laikas pamiršti ar bent išjungti Edisono lemputes

Išjunkite šviesą, kai jos nereikia, pavyzdžiui, kai išeinate iš kambario. Taip sumažinsite elektros energijos vartojimą ir sąskaitas.

Pavyzdžiui, viena 60 vatų lemputė, šviesdama vieną valandą sunaudoja 0,06 kilovatvalandės elektros energijos, vadinasi, jei elektros kaina yra 0,27 už kilovatvalandę, tokios lemputės nenaudojant valandą, galime sutaupyti 1,6 cento. Atrodytų nedaug, bet, jei pamėgintume suskaičiuoti, kiek lempučių yra namuose ir kiek valandų jos nepastebimai dega, skaičiai ir sumos taptų kur kas didesni.

Taupant elektrą šviesai, svarbu atsakingai pasirinkti ir pačias lemputes, kad jos būtų efektyvesnės ir nenaudotų tiek energijos, kiek kaitrinės lemputės. Tad, jei namuose vis dar naudojate pastarąsias, pagalvokite apie išmanesnius ir efektyvesnius sprendimus.

Skaitykite instrukcijas

Naudokite buitinius prietaisus pagal rekomendacijas. Kad ir kaip nemėgstame jų skaityti, instrukcijas buitinių prietaisų gamintojai kuria tam, kad prietaisas būtų naudojamas teisingai ir ilgiau tarnautų. Ypač atkreipkite dėmesį į tą instrukcijos dalį, kurioje aprašoma, kaip elgsis su prietaisu, kad jis naudotų mažiausiai elektros energijos.

Pavyzdžiui, skalbiant rūbus žemesnėje temperatūroje, sąnaudos bus mažesnės. O jei nustatysite šaldytuvo viršutinę talpyklą ties 4 laipsniais, o apatinę, šaldymo kamerą, ties -15, šaldytuvas veiks, naudodamas elektros energiją efektyviausiai. Tai pat venkite į šaldytuvą dėti šiltą maistą, nes taip jam reikės daugiau energijos ir pastangų (o tuo pačiu ir jūsų pinigų), kad jį atšaldytų.

Jei anksčiau taip atidžiai neskaičiuodavote, dabar prieš perkant naują įrenginį, pravartu atidžiai išanalizuoti buitinių prietaisų specifikacijas, energijos efektyvumo klasę, kitaip tariant, kiek jums atsieis naudoti vieną ar kitą prietaisą.

Išnaudokite elektrą iš saulės

Išnaudokite tai, ką teikia valstybė – šiuo atveju iki 30 proc. investicijų siekiančią paramą nutolusiai saulės elektrinei ar saulės kolektoriams ant namo stogo įsirengti. Jei įprastai vidutiniškai elektra atsieina 0,27 eurų už kilovatvalandę, elektra iš saulės nekainuoja visai, reikia mokėti tik su administravimu susijusias išlaidas.

Skaičiuojama, kad įsirengus saulės elektrinę, metų išlaidas už elektros energiją galima sumažinti iki 80 proc., tad dabartinėmis elektros kainomis investicija į saulės elektrinę gyventojams gali atsipirkti greičiau negu per šešerius metus.

SEB bankas šį pavasarį pradėjo teikti vartojimo paskolas palankesnėmis sąlygomis saulės elektrinėms ar nutolusios saulės elektrinės daliai įsigyti. Tokių paskolų palūkanos siekia nuo 4,9 proc., o tokios paskolos sudaro 7 proc. visų teikiamų vartojimo paskolų.