Ar pasirenkant nepriklausomą tiekėją reikės keisti turimą elektros instaliaciją
„Nei elektros linijų, nei kitos infrastruktūros dėl šio proceso keisti nereikia. Nepaisant to, iš kokio tiekėjo elektros energiją pirks gyventojai, ji tekės tomis pačiomis linijomis. Visu elektros energijos tinklu, kuris ir užtikrina energijos tiekimą šalies žmonėms, kad šis veiktų patikimai ir nenutrūkstamai, kaip ir anksčiau, rūpinasi skirstymo operatorius. Elektros energija – atskira prekė, o ESO valdomi kabeliai – lyg „kanalas“, kuriuo ta prekė pasiekia vartotoją. Tais kebeliais gali tekėti skirtingų tiekėjų parduodama elektra“, – teigia atstovas.
Pasak P. Kalmanto, renkantis tiekėją nereikia keisti savo vidaus instaliacijos ar keisti elektros skaitiklio. Nereikės įleisti nieko nei į savo butą, laiptinę ar namą. Vartotojas perka tik paslaugą, kurią teikia tarpusavyje konkuruojantys tiekėjai. Perkama elektros energija vartotojus pasieks iš bet kurio tiekėjo, o svarbiausia – gyventojai turės tokias sąlygas, dėl kurių sutarė su savo pasirinktu nepriklausomu elektros energijos tiekėju.
Kiekvienas vartotojas, nepriklausomai nuo to, kur jis gyvena – nuosavame name ar daugiabutyje – elektros tiekėją renkasi savarankiškai. Kiekvienas daugiabučio butas, t. y. kiekvienas savininkas gali rinktis tą tiekėją, kuris jam atrodo tinkamiausias, tartis ir derintis su kaimynais nereikia.
Šis pasirinkimas yra tik būsto savininko atsakomybė – gali atsitikti ir taip, kad visiems butams vieno daugiabučio koridoriuje, elektros energiją tieks skirtingi tiekėjai. Kalbant apie daugiabučius, tik už bendrosioms reikmės naudojamą elektrą gyventojai atsiskaitys savo administratoriui, sakė ESO atstovas ryšiams su visuomene.
Keičiant elektros energijos tiekėją, skaitiklis lieka tas pats, nes jis taip pat priklauso operatoriui – ESO.
Išsami projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt arba telefonu +37062655565.